Radůza vydá vánoční album a bude koncertovat

  • Radůza vydá vánoční album a bude koncertovat Fotogalerie (1)
    • 12.09.2017
    • Tisk

    Po kratší odmlce se písničkářka Radůza 18. září vrátí na koncertní pódia a už 22. září vydá první vánoční album, které pojmenovala "Studna v poušti". Obsahuje originální písně, navazující na tradici především českých, ale i světových koled a adventních písní. 

    Sdílejte článek:

Přináší nebývale něžné a láskyplné písničky nejen o tématech vánočních, ale i o důležitosti vzájemného porozumění a lásky.

"Po zatěžkaném protiválečném CD Marathon jsem si chtěla udělat radost a napsala jsem desku o věcech, jež mne těší, a nakonec jsme to celé natočili se smyčci a sborem, neb to chtělo něco onačejšího, protože z toho vylezlo vánoční album. Písničky, jež jsem napsala, nejsou jen o Vánocích, ale i o vztazích mezi rodiči a dětmi, mezi partnery a tak všeobecně mezi lidmi navzájem. A jelikož smutného se na nás sype ze všech stran dost a dost, psala jsem jen o tom hezkém, protože věřím, že ať je sebehůř, jednou se karta musí obrátit,“ uvedla k novince Radůza.

A ještě dodala: "Vedle písní, zamýšlejících se nad hlubším smyslem Vánoc, nechybí ani písničky veselé až žertovné, týkající se třeba vzpomínek na to, jak šel strýček, kupovat stromek s pilkou do lesa.“

Obvyklé nástrojové obsazení (kytara, klavír, akordeon, bicí) rozšířila Radůza o smyčcový orchestr, hoboj, vokální dětský a smíšený sbor i cimbál.

Aranžmá svěřila Janě Vöröšové, která s Radůzou spolupracovala už na soundtracku k filmu Tenkrát v ráji, a skvělému hráči na strunné nástroje Josefu Štěpánkovi, kteří písničkám střihli na velmi elegantní kabát.

"Lidé si nové album mohou poslouchat už ve dnech, kdy jsou ozdoby ještě uloženy v krabicích a čekají, až znovu zazáří na vánočních stromcích,“ míní písničkářka.

Studnu v poušti vydá na svém vlastním labelu Radůza Records a do exkluzivní distribuce album svěřila Supraphonu.

V pátek 22. září 2017 vyjde na CD, ale i v digitálních formátech mp3 a FLAC.

Křest CD je naplánovaný na 15. listopadu do prostoru Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí 17 v Praze 1. Při této příležitosti se tam uskuteční i speciální in-store koncert.

Po půlroční přestávce se Radůza vrátí k živému hraní.

Na její koncerty s kapelou se můžou těšit její příznivci v Praze, kde do konce roku vystoupí celkem čtyřikrát – v divadlech Dobeška, Bez Zábradlí, Gong a v Městské knihovně.

Během podzimu zahraje také například ve Strakonicích, v Ostravě, Českých Budějovicích, Brně, Olomouci a v Plzni. Před Vánocemi ještě potěší příznivce v Českém Krumlově, Třeboni či v Kladně.

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.