Cirkus Ponorka roztančí i sochy na Vltavě

  • Cirkus Ponorka roztančí i sochy na Vltavě
    • 17.07.2017
    • Tisk

    Léto, voda, sochy a hudba - festival Sculpture Line, který od začátku června zpestřuje pražské ulice i zákoutí originálními sochami současných autorů, zve tuto středu 19. července od 19:00 hodin na koncert Cirkusu Ponorka na Terase Galerie Mánes.

    Sdílejte článek:

Kromě skvělé hudby je zaručený i krásný výhled na nábřeží a na dvě originální festivalové instalace. 

Žlutá "Chobotnice" Viktora Paluše vystupuje z Vltavy přímo pod Mánesem a "Avarice" Marka Mosera se hrdě vyjímá před Tančícím domem.

Vstup na celou akci je zdarma. 

Circus Ponorka je Honza Ponocný. Honza Ponocný je Circus Ponorka. Na pódiu si vystačí sám.

A nuda to rozhodně není. Budete překvapeni, jaká kouzla se odehrají pod jeho rukama, ale i nohama. V ruce drží kytaru, na zemi má spoustu hudebních vychytávek a před sebou mikrofony.

 

 To jsou věci, které dokáže proměnit v celou kapelu. Ještě víc budete překvapeni, jak to celé dohromady a zároveň v jedné osobě dokonale zní. 

Sculpture Line festival umisťuje současná sochařská díla tuzemských i zahraničních umělců do veřejného prostoru tak, aby do něj vnesla nové emoce, dala mu novou tvář a naznačila nové příběhy.

Záměrem expozice je ozvláštnit a obohatit veřejný prostor pod širým nebem, nabídnout nový pohled na Prahu i na samotná umělecká díla.

Každá z jedenadvaceti zastávek této "sochařské linky" je unikátní autorskou poctou Praze jako magickému městu, neustále inspirujícímu k novým kreativním příběhům.

Festival potrvá do konce září.

www.sculpturline.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.