Sedmihorské léto zve na koncert Pavla Šporcla

  • Sedmihorské léto zve na koncert Pavla Šporcla
    • 13.07.2017
    • Tisk

    Sedmihorské léto 2017 odstartovalo osmý ročník dvěma divadelními představeními. Inscenace "Miláček Anna" se dokonce stala nejdelším divadelním představením, jaké kdy Sedmihorky u Turnova zažily.

    Sdílejte článek:

Bavili se diváci i herci. Stejně tomu bylo při druhém divadelním představení Hvězdné manýry, kdy diváky uchvátily všechny herecké výkony, největší potlesk si však bezesporu odnesli Martin ZounarLukášem Vaculíkem.

Po divadlech se na Sedmihorské léto můžou těšit příznivci hudby, protože se chystá první ze sedmi letošních koncertů.

Po dvou letech se na pódiu oblíbeného festivalu objeví Pavel Šporcl. Vystoupí už dnes, tedy ve čtvrtek 13. července, tentokrát s veleúspěšným projektem Bacha na Šporcla II.

Jedinečné kompletní provedení Bachových koncertů pro housle, smyčce a basso continuo s doprovodem vynikajícího ansámblu dobových nástrojů Pavel Šporcl poprvé uvedl v programu turné Bacha na Šporcla v roce 2015 ve zcela vyprodaných kostelích a koncertních síních osmi českých měst.

 V Praze a v Brně byl tento program také součástí výjimečného Bach maratónu, v rámci něhož Pavel Šporcl předvedl vždy ve třech po sobě jdoucích dnech kompletní Bachovo dílo pro housle.

Za tento výjimečný počin sklidil velké uznání odborných hudebních kritiků.

A právě toto provedení si budou moci užít návštevníci koncertu na Sedmihorském létě.

 Koncem roku 2016 vydal Pavel Šporcl album Kde domov můj, na kterém rodné zemi věnuje virtuózní variace pro sólové housle. "Chtěl jsem jejím prostřednictvím vyjádřit své vnitřní pocity a vztah k této zemi a podpořit národní hrdost," uvedl.

I tuto skladbu dnes v rámci koncertu na Sedmihorském létě uslyšíte. 

Týden po Pavlu Šporclovi čeká Český ráj opět divadelní představení, a to komedie, kterou režíroval Jiří Menzel, Nebyla to pátá, byla to devátá v obsazení Josef Carda, Jana Švandová a Rudolf Hrušínký.

V rámci Sedmihorského léta je připravených ještě devět samostatných akcí.

www.sedmihorskeleto.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze