Po předskakování Depeche Mode dorazí Algiers

  • Po předskakování Depeche Mode dorazí Algiers Fotogalerie (3)
    • 14.07.2017
    • Tisk

    Společnost Matador Records ohlásila druhé album formace Algiers nazvané "The Underside Of Power", které vyšlo 23. června. Algiers s novou deskou samozřejmě přichystali i koncertní turné a 11. listopadu se na ně můžete těšit v Praze na strahovské Sedmičce.

    Sdílejte článek:

Album se nahrávalo povětšinou v Bristolu v produkci Adriana Utleyho (Portishead) a Ali Chanta, míchal jej Randall Dunn a postprodukci měl na starosti Ben Greenberg (The Men, Hubble, Uniform).

Na tomto nekompromisním albu uslyšíte ozvěny jižanského rapu, severního soulu, gospelu, EDM, industrialu, grime i italo.

Relevantnější než kdy jindy The Underside Of Power následuje eponymní debut Algiers z roku 2015, kterému se dostalo mimořádné chvály od New York Times, Pitchforku, The Quietus a dalších.

Tématem desky jsou útlak, policejní brutalita, dystopie a hegemonické mocenské struktury.

Texty jsou inspirovány TS Eliotem, Starým zákonem, novým Jimem Crowem, Tamirem Ricem a Hannah Arendt, hudba je procítěná s meditativními pasážemi a osobní reflexí. 


Skladba Walk Like A Panther obsahuje sampl hlasu zabitého Černého pantera Freda Hamptona. Henry Busby režíroval videoklip k nakažlivě buřičskému spojení Suicide a Temptations, prvnímu singlu The Underside Of Power.  

Skupinu vede zpěvák a textař Franklin James Fisher.

Sdílené zážitky muzikantů a kolektivní chápání stoupajících vln ošklivé politiky je nutí dělat hudbu, která se postaví prohlubující se frustraci a zoufalství. Výsledkem je oduševnělý protestní výkřik, vyzvání k činu za doprovodu eklektického, pozitivně elektrického beatu.  

Kapela je v současnosti čtyřčlenná, doplněná o zakládajícího člena Bloc Party Matta Tonga za bicími, členové jsou z Atlanty, Londýna a New Yorku. V červnu a červenci Algiers předskakují na stadionovém turné Depeche Mode.

Vstupenky budou v prodeji od pátku 14. července za 250 korun plus poplatky na GoOut.cz, na místě v den koncertu vyjde lístek na 300 korun.

www.dmacku.com

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze