Milan Cais po letech otevře další výstavu

  • Milan Cais po letech otevře další výstavu
    • 11.01.2017
    • Tisk

    Muž mnoha talentů, výtvarník, multimediální umělec, performer a hudebník, zakladatel a klíčový člen skupiny Tata Bojs, přichází víc než po pěti letech se samostatnou výstavou.

    Sdílejte článek:

Milan Cais tentokrát od 27. ledna do 26. března v Galerii Villa Pellé představí ryze výtvarný projekt nazvaný Dveře dovnitř. Dveře v symbolické rovině, kdy se v nových objektech i kresbách zabývá hloubkou vlastních pocitů od radosti po smutek i zápas s egem.

"Dveře jsou něčím, co odděluje dva prostory. Můžou skrývat tajemství, okamžik překvapení. A jsou pro mne velmi silným symbolem rozhodování. V každodenních maličkostech i ve fatálních momentech, které pak dále formují nevratně naše životy,” říká k tématu výstavy Milan Cais.

A dodává: "Každý se s tím neustále setkáváme a mne tento moment velmi zajímá: Berete za kliku a vstupujete do prostoru, který ještě neznáte.”

Součástí výstavy Dveře dovnitř bude i pestrý doprovodný program s tvůrčími dílnami pro děti a komentovanými prohlídkami s autorem a Milan Cais se představí i s Tata Bojs.

Vedle trojrozměrné tvorby připravil Milan Cais také sérií abstraktních akvarelů a výjimečná bude i sama instalace výstavy, která počítá s narušením obligátního statického charakteru expozice. Ať už půjde o práci se světlem a projekcemi či s aktivní účastí diváků, autor jistě opět překvapí.

Materiál pro výstavu Dveře dovnitř vznikal po dobu asi dvou let a je velmi osobní výpovědí a autorově vnitřním světě.

Milan Cais zároveň uchopil tento jednoduchý, pro mnohého až banální symbol, v širším kontextu.

Výrazové prostředky volí minimalisticky uměřené, pracuje s barevnými kontrasty. Používá motivy životních předělů, obecné téma víry i pro něj typické hravost a humor.

www.villapelle.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.