Malina Brothers po Americe zahrají opět doma

  • Malina Brothers po Americe zahrají opět doma Fotogalerie (3)
    • 06.01.2017
    • Tisk

    Bluegrassový kvartet Malina Brothers se vrátil z turné po Spojených státech amerických a na první čtvrtinu letošního roku připravuje turné po celé České republice.   

    Sdílejte článek:

Zahájí ho už 19. ledna koncertem v Městském divadle v Žatci, zazní písně z posledního studiového alba s jednoduchým názvem Malina Brothers & Charlie McCoy.

Toto album Malina Brothers natočili v roce 2015 s legendárním nashvillským hudebníkem Charliem McCoyem.

Ten v průběhu kariéry spolupracoval s předními světovými umělci jako Bob Dylan, Elvis Presley, Simon & Garfunkel a dalšími a je to nejslavnější světový hráč na foukací harmoniku.

Na koncertech zazní i písničky od východočeského rodáka Mirka „Skunka“ Jaroše, jako Jsem holej, McLaren nebo Jackson a také nově zařazené skladby z repertoáru Petera Rowana v podání Pavla Peroutky.

Kolekci zpívaných písniček ještě doplní několik instrumentálek, včetně Skočné ze Smetanovy Prodané nevěsty v úpravě Luboše Maliny.

Malina Brothers strávili loňské září na koncertní turné v USA, kde během jednoho měsíce odehráli patnáct koncertů.

"Vystupování ve Spojených státech dalo nový rozměr písním, na kterých jsme vyrůstali. Představte si, že odmala slýcháte o kovbojích, prérii, řece Rio Grande a najednou je to vše před vámi, dýcháte horký pouštní vzduch a nasáváte atmosféru divokého západu. To vše se pak promítá do pocitů na pódiu a opravdu věříte tomu, o čem zpíváte,“ říká banjista Luboš Malina.      

"Byli jsme dojati, s jakým nadšením publikum v USA přijalo původní americké písničky od Krise Kristoffersona, nebo Kinkiho Friedmana otextované východočeským rodákem Mirkem ´Skunkem´ Jarošem. V tu chvíli pociťujete určitou hrdost na zemi, ze které pocházíte, “ dodává kytarista Pavel Malina.

"Po úspěšném turné v USA se zase těšíme na domácí publikum a nadcházející koncerty. Největší odměnou pro nás je, když si s námi lidé zpívají písničky, na kterých jsme vyrůstali, a vidíte, jak si atmosféru koncertů užívají. To je vlastně důvod, proč to všechno děláme,“ uzavírá houslista Pepa Malina.

www.malinabrothers.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.