Malina Brothers po Americe zahrají opět doma

  • Malina Brothers po Americe zahrají opět doma Fotogalerie (3)
    • 06.01.2017
    • Tisk

    Bluegrassový kvartet Malina Brothers se vrátil z turné po Spojených státech amerických a na první čtvrtinu letošního roku připravuje turné po celé České republice.   

    Sdílejte článek:

Zahájí ho už 19. ledna koncertem v Městském divadle v Žatci, zazní písně z posledního studiového alba s jednoduchým názvem Malina Brothers & Charlie McCoy.

Toto album Malina Brothers natočili v roce 2015 s legendárním nashvillským hudebníkem Charliem McCoyem.

Ten v průběhu kariéry spolupracoval s předními světovými umělci jako Bob Dylan, Elvis Presley, Simon & Garfunkel a dalšími a je to nejslavnější světový hráč na foukací harmoniku.

Na koncertech zazní i písničky od východočeského rodáka Mirka „Skunka“ Jaroše, jako Jsem holej, McLaren nebo Jackson a také nově zařazené skladby z repertoáru Petera Rowana v podání Pavla Peroutky.

Kolekci zpívaných písniček ještě doplní několik instrumentálek, včetně Skočné ze Smetanovy Prodané nevěsty v úpravě Luboše Maliny.

Malina Brothers strávili loňské září na koncertní turné v USA, kde během jednoho měsíce odehráli patnáct koncertů.

"Vystupování ve Spojených státech dalo nový rozměr písním, na kterých jsme vyrůstali. Představte si, že odmala slýcháte o kovbojích, prérii, řece Rio Grande a najednou je to vše před vámi, dýcháte horký pouštní vzduch a nasáváte atmosféru divokého západu. To vše se pak promítá do pocitů na pódiu a opravdu věříte tomu, o čem zpíváte,“ říká banjista Luboš Malina.      

"Byli jsme dojati, s jakým nadšením publikum v USA přijalo původní americké písničky od Krise Kristoffersona, nebo Kinkiho Friedmana otextované východočeským rodákem Mirkem ´Skunkem´ Jarošem. V tu chvíli pociťujete určitou hrdost na zemi, ze které pocházíte, “ dodává kytarista Pavel Malina.

"Po úspěšném turné v USA se zase těšíme na domácí publikum a nadcházející koncerty. Největší odměnou pro nás je, když si s námi lidé zpívají písničky, na kterých jsme vyrůstali, a vidíte, jak si atmosféru koncertů užívají. To je vlastně důvod, proč to všechno děláme,“ uzavírá houslista Pepa Malina.

www.malinabrothers.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze