Rock for People bude slavit v Brodu

  • Rock for People bude slavit v Brodu
    • 16.08.2016
    • Tisk

    Už tuto sobotu 20. srpna 2016 vypukne narozeninová oslava plná muziky a letní festivalové pohody. Na českobrodském atletickém stadionu Na Kutilce se budou slavit 22. narozeniny festivalu Rock for People.

    Sdílejte článek:

Organizátoři se rozhodli vrátit zpátky ke kořenům a setkat se s věrnými fanoušky i novými návštěvníky na jednodenním hudebním festivalu Brod 1995.

Ve společnosti řady předních českých kapel se bude vzpomínat nejen na letošní mimořádně úspěšný ročník, ale také na všechny předchozí.

"Za těch 22 let máme zážitků opravdu nepočítaně. Nejkrásnější jsou ty, které vzniknou neplánovaně a jsou nespoutané. Takové, při kterých člověk odchází s úsměvem na tváři. Pro mě osobně je nejkrásnější zážitek fakt, že festival existuje 22 let, což je důkazem toho, že má smysl a lidi baví,“ říká jeden ze zakladatelů festivalu Rock for People Petr Fořt.

Kořeny Rock for People jsou pevně provázané s českou hudební scénou, pořadatelé tedy logicky postavili program na tom nejlepším, co aktuálně česká rocková muzika nabízí.

Dramaturgie je kombinací mladé progresivní linie s kapelami, které psaly historii festivalu Rock for People.

Vlastní i festivalové narozeniny v Brodě oslaví kapela Wohnout, dále zahrají Mňága a Žďorp, Monkey Business nebo Sto Zvířat, ale taky skvělí Mydy Rabycad či Zrní

Na dvou pódiích se v průběhu odpoledne a večera vystřídá celkem čtrnáct kapel.

Nebudou chybět ani veteráni domácí hudební scény jako Mig 21 s nenapodobitelným Jiřím Macháčkem či pankáči z Plexis.

Zahraje také Aneta Langerová, která kdysi v Českém Brodě vystoupila poprvé před festivalovým publikem, i místní rodáci Medvěd 009

Vedle pestrého hudebního i nehudebního programu akce fanouškům nabídne procházku festivalovým muzeem se stovkami teď už cenných, takřka sběratelských artefaktů.

"Bez historie není současnosti ani budoucnosti. Tohle platí v životě i v muzice, proto chceme otevřít tuto dlouhou živou kapitolu, plnou pestrých a veselých vzpomínek i dechberoucích příběhů, a pravidelně se nad ní v Českém Brodě scházet,“ uzavírá Petr Fořt.

Brod 1995 proběhne 20. srpna od 12:00 hodin v areálu atletického stadionu Na Kutilce. Vstupenky za 400 korun jsou v prodeji na GoOut.cz.

www.brod1995.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze