Druhá tráva slaví čtvrt století na scéně

  • Druhá tráva slaví čtvrt století na scéně Fotogalerie (4)
    • 26.02.2016
    • Tisk

    Kapela Druhá tráva v čele s Robertem Křesťanem si letos připomíná výročí pětadvaceti let existence. S pražským publikem ho oslaví dvojkoncertem v Malostranské besedě, kde zahrají v neděli a pondělí 28. a 29. února od 20:30 hodin.

    Sdílejte článek:

Program nabídne průřez celou folk-rock-bluegrassovou tvorbou skupiny s důrazem na skladby z nejnovějšího alba Pojďme se napít.

"Robert KřesťanDruhou trávou je na scéně již čtvrtstoletí. Rok oslav zahájili v loňském roce, kdy vydali výběrové album, záznam koncertu na DVD i zpěvník. Nyní se vydávají na koncertní tour napříč Českou republikou, kde těch dlouhých 25 let oslaví naživo spolu s fanoušky. Všechny Pražany zveme k nám do Malostranské besedy. Kdo si chce poslechnout legendy folk&country scény, ať si rezervuje poslední únorové večery,“ říká šéf produkce Malostranské besedy David Dvořák.

Druhou trávu založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po odchodu od bluegrassových Poutníků.

Od začátku fungování se kapela řadí ke špičce na folk & country scéně v České a Slovenské republice. V současné době kapelu doplňují Luboš Novotný (dobro, lap steel, vokály), Tomáš Liška (kontrabas), Emil Formánek (kytara, mandolína, vokály) a Kamil Slezák (bicí, perkuse).

"Druhá tráva není proslulá jen u nás. Jako jedna z mála českých kapel pravidelně vyjíždí koncertovat do Ameriky, za sebou už tam má kolem třiceti turné s velmi pozitivním ohlasem u lidí. Také spolupracuječi v minulosti spolupracovala s řadou významných osobností jako Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy,“ přibližuje Dvořák.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze