RockOpera nahrávala se Symfonickým orchestrem

  • RockOpera nahrávala se Symfonickým orchestrem
    • 08.06.2015
    • Tisk

    RockOpera Praha vstoupila do roku 2015 nejslavnějším milostným příběhem Romeo & Julie a stejným představením letošní úspěšnou sezónu také uzavře. Inscenace autorů Milana Steigerwalda a Pavly Forest v režii Romana Štolpy vypráví podle předlohy z pera Williama Shakespeara o nesmrtelné lásce a nenávisti, ovšem ve svébytném pojetí s nádechem rockového koncertu. 

    Sdílejte článek:

V titulních rolích nejslavnějších milenců se představí Jiří Švec a Žofie Dařbujánová.

Letošní sezóna přinesla mnoho divadelních zážitků a skvělých výkonů a vznikla i nová spolupráce.

"Naše spolupráce se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu začala na Mezinárodní konzervatoři Praha, kde nás seznámil významný český textař Michael Prostějovský. O symfonickou podobu skladby se postaral i hudební skladatel a aranžér Daniel Wunsch, který aranžuje symfonické party například také v metalové opeře 7 proti Thébám," řekla Pavla Forest, zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha.

"Ze spolupráce se symfoniky Českého rozhlasu vznikla nahrávka skladby Malá holka z opery Romeo a Julie. Píseň za doprovodu orchestru zpívá naše Julie Žofie Dařbujánová," doplnila. 

Rocková opera Romeo & Julie v loňském roce slavila u obecenstva úspěch, který zopakovala i letos. Příznivci RockOpery Praha si totiž podle umělecké ředitelky vynutili další reprízu Romea a Julie.

 

Představení kromě emotivního příběhu nabídne velkolepou show plnou akrobacie, živé hudby, světel, krásných kostýmů a vynikajících výkonů protagonistů.

 

Diváky vyžádaná repríza je naplánována v holešovické divadelní aréně už na 10. června 2015.

 

"Jsem ráda, že roli Vévody Eskaluse, nejmocnějšího muže Verony, se divákům opět představí Kamil Střihavka. Kamil každé naše představení obohacuje specificky zabarveným hlasem, výrazným osobitým projevem, nepopiratelným charismatem, nasazením a energií, kterou vkládá do každé role,“ dodává Pavla Forest.

 

www.rockopera.cz

 

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz