Soutěž Radegast Líheň se rozjíždí poosmé! Amatérští hudebníci získají ceny za statisíce!

Tisková zpráva Viking agency s.r.o.

Opět po roce se roztáčí kola jedné z největších soutěží amatérských hudebníků v ČR – Radegast Líheň 2009. Přináší nejen spoustu novinek, ale i dobrou zprávu pro všechny amatérské hudebníky – pořadatelé a partneři rozdají ceny ve statisícové hodnotě! Přihlásit se mohou hudebníci z celé České, ale i Slovenské republiky nejpozději do 31. ledna 2009.

Soutěž, která probíhá na Ostravsku již sedm let (a patří k jedněm z nejstarších) nabízí hudebníkům možnost přímé konfrontace s hudebníky z celé země formou vystoupení v ostravských klubech. V roce 2009 to budou vyhlášený Temp na Stodolní a populární Garage v Ostravě, a také velmi sympatický Jazz club v Havířově. „Jsme rádi, že se podařilo domluvit jedny z nejhezčích a nejsympatičtějších klubů na Ostravsku a věříme, že už vystoupení v nich bude pro vybrané kapely odměnou. Cen pro ty nejlepší je však připravena celá řada od týdne stráveného v profi studiu, přes propagaci v rámci i-legalne.cz a dalších mediálních projektech až po zajištění vystoupení na Top akcích na Ostravsku,“ popisuje přípravu osmého ročníku Líhně Marek Slonina z pořadatelské Viking agency z Havířova. Soutěž od loňského ročníku opět povyrostla a nabízí mnoho nového. Především vznikly nové a přehlednější stránky soutěže nawww.lihen.cza pro kapely snadnější systém přihlášek přes internet. Princip soutěže je pak rovněž velmi sympatický. V šesti základních kolech se vždy v každém klubu utkají tři skupiny vybrané porotou ze všech přihlášek. Vítězové základních kol pak postoupí do semifinále a šest nejlepších do Velkého finále. Důležitým faktem pak zůstává, že postupující nevybírá laická divácká porota, ale odborná složená z produkčních a hudebníků. „Ve finále byla porota už po dva roky dokonce devatenáctičlenná, což je naprostá rarita. Také díky tomu jsou na tom stejně místní kapely i kapely zdaleka. V posledních dvou ročnících se například do finále nedostala ani jedna místní kapela, což svědčí o férovosti poroty,“ dodává Slonina s tím, že v roce 2007 zvítězili hradeckokrálovští Enter a v roce 2008 pražští Woodoojam.

Osmý ročník soutěže bude probíhat v měsících únor až duben 2009 a přihlášky jsou přijímány do 31. ledna na internetových stránkách soutěžewww.lihen.cz. Na stejných stránkách jsou i kontakty na organizátory pro případ osobního kontaktu. Pořadatelé se všem přihlášeným ozvou začátkem února 2009.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze