Druhý Spectaculare nabídne rozsáhlejší program než poprvé

  • Druhý Spectaculare nabídne rozsáhlejší program než poprvé
    • 01.12.2014
    • Tisk

    Druhý ročník Festivalu Spectaculare, který propojuje současnou elektronickou a experimentální hudbu, tanec, pohybové divadlo s multimédii, projekcemi nebo vizuálním uměním, proběhne od 20. ledna do 6. února 2015 na několika místech v Praze.

    Sdílejte článek:

„Velký zájem o všechny koncerty i představení během prvního ročníku nám ukázal, že pro podobný festival je u nás místo,“ říká na úvod dramaturg Josef Sedloň.

"Podruhé proto nabídneme rozsáhlejší program – a to ještě nejsou všechna jména uzavřena. Jde o hudebníky, kteří představují to nejzajímavější ze současné scény,” pokračuje.

Centru současného umění DOX, Cross Clubu, Chrámu u Salvátora a Paláci Akropolis tak vystoupí například francouzsko-belgický snový, elektroakustický skladatel a pianista Sylvain Chauveau, zakladatelka Hidden Orchestra, britská klavíristka a houslistka Poppy Ackroyd, křehká belgická folkově-ambientní písničkářka Chantal Acda nebo pařížský skladatel a pianista Quentin Sirjacq.

Nebudou chybět ani britský producent Throwing Snow spojující klubové rytmy s post rockem a folkem, dále hlavní postavy zvukově avantgardního australského vydavatelství Room40 Lawrence English, John Chantler a Heinz Riegler, zástupci berlínského labelu Monkeytown Alex Banks a Dark Sky, kteří hrají inovativní elektroniku na pomezí taneční a experimentální hudby, německý beatmaker Kalipo a finské minimalistické dark popové duo Femme En Fourrure.

Festival zakončí německá formace Brandt Brauer Frick, která naživo hranými klubovými groovy hledá duši ve strojovém rytmu techna.

Z českých umělců se na festivalu Spectaculare představí v sólo projektech Lenka Dusilová a Beata Hlavenková a dále i Clarinet Factory či Zabelov Group.

Program, jehož hudební i divadelní část ještě není uzavřená, doplní workshopy a projekce filmů v biu Oko a kině Světozor.

Vstupenky jsou k dispozici v pokladně Paláce Akropolis, v síti Ticketpro a Goout.cz.

Festival pořádá Palác Akropolis jako volné pokračování koncertní série Music Infinity, součást Live Europe.

www.spectaculare.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze