Popularita Radegast Líhně roste? Už nyní první přihláška na rok 2010!

  • Popularita Radegast Líhně roste? Už nyní první přihláška na rok 2010! Fotogalerie (3)
    • 01.01.2009
    • Tisk

    Sdílejte článek:

Přestože osmý ročník soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň svými prvními koly vypukla teprve před třemi týdny, už nyní obdrželi její pořadatelé z havířovské Viking agency přihlášku na ročník 2010! A fakt, že přihláška přišla až z Prahy svědčí o faktu, že popularita soutěže roste den ze dne.

„Stává se nám, že se kapely v průběhu roku dotazují, kdy a kde se hlásit, ale kompletně vyplněnou přihláška přesně podle pravidel a to rok dopředu nás opravdu mile překvapila. Máme radost, že je o Radegast Líheň zájem a o to více se budeme snažit, aby si ji užívali hudebníci i návštěvníci. Přesto je ještě na přihlašování čas, takže krok skupiny Phonetix ostatní opravdu zatím následovat nemusí,“ vysvětluje za pořadatele Marek Slonina.

V uplynulém třetím kole soutěže zněl všemi třemi kluby především rázný bigbít. Už v úterý se z postupu v „punkrockovém“ kole v klubu Templ na Stodolní ulici v Ostravě radovali The Hydes z Brna. „Skupinu tvořili mladí kluci kolem dvacítky a už při příjezdu působili hodně příjemným a seriózním dojmem což u mladých kapel je spíše řídkým jevem. Stejný přístupm se pak odrážel v jejich muzice – zněly příjemné české písně se srozumitelnými texty s hodně barevnými aranžemi a tak o vítězi nebylo nutné spekulovat,“ pochválil dalšího semifinalistu Viking Luděk Bajgar. Havířovský Jazz club vyměnil hip-hop za hardrock a zjevně udělal dobře. Dokládal to naplněný klub, který přišel podpořit regionální kapely Periferic, Epikrux a Dissent. A ve stejném pořadí v jakém nastoupily na pódium i skončily v hlasování poroty. Z postupu do semifinále se tak raduje Periferic z Orlové, který opět zamezil postupu domácí kapely. „Zatím mají havířovské kapely smůlu, že vždy narazí na vyhranější party. Periferic po šesti letech v nezměněné sestavě byl sehranější a pohoda v kapele byla na výkonu znát,“ popsal kolo Ladislav Slowik z pořádající agentury s tím, že se na výsledku shodla pětičlenná porota i diváci. Obdobné to bylo tentokrát i v klubu Garage v Ostravě-Martinově. „Dvě kapely z Frýdku, jejichž fanoušci totálně naplnili klub, vytvořili výbornou atmosféru. Porotu oslovila zejména trojčlenná kapela Nevermore and Kosmonaut. Z postupu se ale nakonec radovali Slepí křováci z Frýdku-Místku, kteří opravdu pojali vystoupení jako show s kostýmy i líčením, přesto ale nepůsobili komicky, spíše velmi profesionálně.

Čtvrtá kola soutěže Radegast Líheň proběhnou v každém klubu v jiný den: v úterý 17. března proběhne soutěž v klubu Templ, ve středu 18. března v klubu Garage a ve čtvrtek 19. března pak v havířovském Jazz clubu. Templem bude znít punkrock v provedení frýdeckých Parkinson, ostravských NoizzToy a TmZtm až z Čelákovic. Garage čekají bigbítové žně pod taktovkou opavských Nekuř toho tygra, rakovnických Z Davu a pražských Bank Holiday a v Havířově proběhne s napětím očekávané popfunkové kolo s ostravskými R.E.J., hranickými The Neoromatix a pražskými Real Groove. Pořadatelé věří, že i kapelám z větší dálky vytvoří ostravsko-havířovské publikum vřelou atmosféru. Vstupné je ZDARMA a začíná se v sedm večer. Více o soutěži najdou zájemci na stránkách hlavního mediálního partnera tiskoviny Deník, ve vysílání rádia Hey, nebo na stránkáchwww.lihen.cz. Generálním partnerem soutěže je pivovar Radegast a hlavním partnerem město Havířov.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2014 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz