Rockoví "Králové chaosu" zaútočí na jižní Afriku

  • Rockoví "Králové chaosu" zaútočí na jižní Afriku Fotogalerie (8)
    • 22.08.2014
    • Tisk

    Kings Of Chaos… to je koncertní projekt, ve kterém působí hvězdní rockeři, současní i bývalí členové kapel jako Aerosmith, Guns N´Roses, ZZ Top, Cheap Trick a Extreme.

    Sdílejte článek:

Právě bylo oznámeno, že tato silně obsazená formace v prosinci vyrazí na další turné, tentokrát po jižní Africe.

Účast na šňůře s Kings Of Chaos si zopakují bubeník Matt Sorum, kytarista Gilby Clarke a baskytarista Duff McKagan (všichni jsou bývalými členy Guns N´ Roses).

Připojí se k nim frontman Aerosmith Steven Tyler, kytarista Billy Gibbons ze ZZ Top, zpěvák a kytarista Cheap Trick Robin Zander a Nuno Bettencourt, kytarista Extreme.

Kings Of Chaos hrají vybrané největší hity kapel, z nichž muzikanti pocházejí resp. v nichž dříve působili.

Celá show trvá dvě hodiny.

Tuto superskupinu dal dohromady bubeník Matt Sorum, který hrával s Guns N´Roses a The Cult, zůstává členem Velvet Revolver a věnuje se také sólovým projektům.

A proč založil Kings Of Chaos?

„Jsem v takovém bodě kariéry, kdy už nemám energii na to, abych zakládal novou kapelu… Chci říct… Kolika kapelami už jsem prošel? Raději dám dohromady pár super lidí, které všichni zají a odehraji s nimi pár koncertů pro 60 tisíc lidí,“ vysvětlil Sorum.

A pokračoval: „Dokonce i s Velvet Revolver trvalo asi rok a půl, než jsme něco vybudovali. A byli jsme na začátku jako dvacetiletí kluci. Takže jsem měl na paměti, že už nechci být rok a půl na turné, protože něco takového člověka zabije, pokud není na tvrdých drogách, a já už drogy neberu, ani nepiju, a to ostatní je prostě nuda. Raději tedy budu vystupovat na skvělých festivalech a vyjíždět na dvou až tří týdenní šňůry, hrát, užívat si to, a pak pojedu domů a vymyslím něco dalšího.“

„Tenhle nápad, se kterým jsem přišel, je takové uvolnění pro všechny zúčastněné muzikanty, je to pro ně takový svěží projekt. I když budeme hrát naše hity, je to taky o tom, že můžeme trávit čas s přáteli, se kterými jsme se poznali za ty roky, co se věnujeme rock´n´rollu.“

Jediný problém, který v případě spojení takhle známých a vytížených umělců vyvstává, je skloubit termíny tak, aby se pro jejich společná vystoupení našel časový prostor.

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze