Koncert Caravan Palace už pozítří! Přečtěte si rozhovor ...

  • Koncert Caravan Palace už pozítří! Přečtěte si rozhovor ... Fotogalerie (4)
    • 13.05.2013
    • Tisk

    Caravan Palace z Francie jsou nejznámější kapelou hrající electroswing. Fungují už od roku …

    Sdílejte článek:

Caravan Palace z Francie jsou nejznámější kapelou hrající electroswing. Fungují už od roku 2005 a v poslední době díky neustále rostoucí popularitě electroswingu nevědí, kam dřív skočit.

Už tuto středu 15. května dorazí Caravan Palace na akci Conference do pražského klubu Roxy. Přečtěte si krátký rozhovor s touto partou electro kabaretiérů …

Ahoj, Caravan Palace. Jak se máte?

CP: Jsme trochu unavení, ale metafyzicky šťastní.

V posledních pár letech se elektroswing stal neuvěřitelné populárním. Vy jste stáli u jeho zrodu. Odkud přišel první nápad věnovat se tomuto žánru?

CP: V roce 2005 jsme (Arnaud, Charles a Hugo) pár let pracovali společně v manouche jazzové kapele, která hrála v barech a na svatbách. Ale byli jsme také producenti elektronické hudby. Každý z nás nahrával skladby ostatních. Dostali jsme zakázku na soundtrack k němému pornosnímku z 20. let a zbytek se dostavil přirozeně … Můžeme předpokládat, že kdybychom hráli v taneční skupině a produkovali metalovou hudbu, vynalezli bychom Metal-Musette (smích).

V České republice jste už hodně populární, ale přesto … Jak byste vaši hudbu popsali pro někoho, kdo o vás nikdy neslyšel?

CP: Název říká hodně: spojení elektronické a swingové hudby. Zatímco druhý styl měl vlastní období (20. až 50. léta), ten první je živá hudba, která se vyvíjí a tvoří každý den. Elektroswing tak může mít mnoho různých tváří, od slz po smích, od smutného a deštivého pařížského počasí po modré a slunečné nebe na Broadwayi.

S jakou vizí vznikalo vaše druhé a stále aktuální album Panic?

CP: Jiný elektroswing. Popularita žánru nás vedla k tomu, abychom přehodnotili skládání naší hudby, aby byla ambicióznější a nepředvídatelná. Chtěli jsme veřejnosti ukázat, že žánr má nekonečné, nebo aspoň velmi široké pole možností mísení. První album bylo například skutečně ovlivněné jazz manouche (Djangem Reinhardtem a Stéphanem Grappellim), který na druhém albu skoro úplně zmizel a byl „vystřídán“ americkým swingem v jeho velice široké různorodosti.

Jak byste popsali proces tvorby hudby Caravan Palace?

CP: Je to trápení!!! Tvorba nové skladby Caravam Palace je vždy dlouhá, obtížná a frustrující! Jsme čtyři koproducenti, každý z nás pracuje ve vlastním domácím studiu. Prvním krokem je vytvořit „náčrtky“ písniček. Posíláme si je navzájem e-mailem. Pokud odpověď přijde rychle, můžete písničku považovat za dobrou. Pokud ne, pak se na ní každý snaží pracovat odděleně a pravidelně posílá vlastní nápady ostatním. Když si myslíme, že máme něco dobrého, setkáme se v Charlesově studiu (to větší a v centru Paříže) a nahrajeme nástroje a písničku dokončíme.

Kam míří elektroswing dál? Myslíte, že žánr vydrží?

CP: Zvuk elektroswingu dozrává. Na každé elektroswingové afterparty, na které jsme v poslední době byli, jsme si všimli, že DJové hrají tvrdší zvuky, což zavádí elektroswing do nových oblastí. A to se snažíme dělat taky!

Vstupenky na koncert Caravan Palace prodává klub Roxy a předprodejní sítě Ticketpro a Ticketportal.

www.caravanpalace.com
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze