Přečtěte si rozhovor s dvěma členy kapely UDG

  • Přečtěte si rozhovor s dvěma členy kapely UDG Fotogalerie (3)
    • 20.11.2012
    • Tisk

    Skupina UDG 9.11 koncertovala v Zábřehu na Moravě. Při této příležitosti jsme jim položili pár otázek.

    Sdílejte článek:

Skupina UDG 9. listopadu koncertovala v Klubu Ve Zdi v Zábřehu na Moravě. Při této příležitosti nám na pár otázek odpověděli Tomáš Jugi Staněk a Tomáš Volt Vohradský.

Jak se dnes máte?
Jugi: Máme se skvěle a těšíme se na dnešní koncert.

Nedávno Vám vyšlo CD Akrobat. Jak byste ho popsali?
Volt: Takže je to naše nové CD, na které jsme patřičně hrdí. Baví nás ho hrát. A teď ho představíme našim fanouškům během turné.

Jaké máte ohlasy na novou desku
Volt: Ohlasy máme vesměs pozitivní a doufáme, že se deska bude líbit i posluchačům Vašeho rádia. (smích)

Kterou píseň máte Vy osobně nejraději?
Jugi: To byste se musela zeptat každého člena kapely, protože by Vám asi každý řekl něco jiného. Otázkou je, jestli se jedná o poslech nebo hraní naživo. Já třeba skoro nejraději poslouchám píseň Akrobat, protože mi přijde taková zajímavá i díky Otovi Klempířovi. Když tam přijde trojka, vždy mě to nakopne trošku víc než ty ostatní.

UDG2

Volt: Mě nejvíc baví hrát píseň V Atmosférách, což je vlastně první písnička, kterou otevíráme celý koncert. A je to i díky tomu, že je to něco jiného, co se týče hraní naživo. Jinak stejně jako Jugiho mě baví i Akrobat, protože tam hostuje Ota Klempíř. Ta píseň mi přijde taková rozdílná.

Prvním singlem je píseň Pádové otázky. Kdo přišel s nápadem, že se děj klipu bude odehrávat ve Francii?
Volt: Tady to vymyslel režisér Oki (Vladimír Okánik), který s tím přišel. Když nám řekl celý ten scénář, tak se nám to líbilo. Bylo to super.

Jugi: Takhle z toho cítil tu atmosféru. Původně uvažoval o New Yorku a gangsterském prostředí, ale pak říkal, že mu to přišlo už ohrané a okoukané. Paříž mu potom připadala lepší.

V klipu se objevil i Vašek Bláha z kapely Divokej Bill. Proč padla volba právě na něj?
Jugi: Potřebovali jsme někoho vysokého, trošku zarostlého, vousatého, který by hrál zlouna. Takže musel být takový hrubší velký chlap. A protože slizouna jsme nesehnali, tak jsme nakonec zvolili jeho. (smích)

Víte, jaký bude Váš další singl?
Jugi: Tak to ještě nevíme. Aktuálně se o tom radíme s firmou Supraphon, která nás vlastně vydává. Snaží se zjistit u rádií, co by je bavilo a byla by ochotná nasadit. Přece jen nejsme úplně mainstreamová kapela. Pokud tedy máme něco poslat a mají nás tam aspoň trošku hrát, tak vlastně musíme vybrat asi tu nejvíc mainstreamovou věc, která na desce je. Tím vlastně byl i první singl Pádové otázky a druhý singl bude asi ne z těch tvrdších písniček.

Na co se můžeme těšit během Akrobat Tour?
Volt: Toto turné je trochu jiné tím, že na něm hrajeme písničky z nové desky. Fanoušci se můžou těšit na klubové turné. Navíc máme na koncertech speciální osvětlení, které nám vlastně ozáří tu scénu. Což dneska není úplně ten případ, protože budeme hrát v takovém malém prostoru. (smích) Ale zase můžu říct, že budeme nejblíž publiku za celé toto turné. Atmosféra bude určitě jiná díky tomuto prostoru.
Jugi: A ještě takovou zajímavostí je, že křtíme na každém z těch koncertů novou desku. Nenecháváme to na velký křest v Praze, jak se to většinou dělá. Řekli jsme si, že by tu atmosféru křtu měli zažít lidi na všech zastávkách turné.

UDG

Každý koncert jako tradičně zakončíte písní Hvězdář. Jak tato píseň vznikla?
Jugi: Pokud si správně pamatuji, tak vznikla asi před 7 lety u nás na chalupě, kde jsme zrovna zkoušeli na debutovou desku Ztraceni v inspiracích. Babička tam vybudovala na palouku takové místo odpočinku, kterému říkala respirium. Tak jsme si tam šel na dvě hodiny sednout a Hvězdář byl na světě. (smích)

Jugi, Vy jste dvorní textař kapely. Skládáte ale texty i pro jiné interprety. Kde berete inspiraci?
Jugi: Něco ze života kapely, nebo ze života tak okolo mě.

Dočkáme se ještě pokračování Vašeho blogu?
Jugi: Už ne. Nějak to tam utichlo. Předtím tam na stránky přispívalo svými blogy tak 5–6 lidí, ale už to skončilo.

Jak vznikl ten nápad, že budete mít na koncertech pouze sukni a kravatu?
Jugi: To vzniklo úplně náhodou. Myslím, že mi nějaký fanoušek strčil do ruky sukni a řekl, ať v tom hraji. Viděl jsem, jak to na lidi zapůsobilo. Tak jsem si řekl, proč v tom nepokračovat dál.

Plánujete vydat další DVD?
Volt: Minulé DVD vyšlo v roce 2011, další tedy plánujeme na rok 2021, takže si budou muset fanoušci chvíli počkat. (smích)

Které interprety si rádi poslechnete ve svém volném čase?
Volt: Tak máme rádi třeba místní kapelu Punk Floid. Ale máme vesměs rádi všechny české kapely.
Jugi: Já myslím, že asi nikoho nepřekvapí, že teď asi nejvíc posloucháme nové Muse. 

Máte nějaký vzkaz pro své fanoušky?
Volt: Aby si koupili novou desku Akrobat. Doufáme, že se Vám bude líbit. Děkujeme za Vaši podporu.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.