Přečtete si exkluzivní rozhovor s Helenou Vondráčkovou

  • Přečtete si exkluzivní rozhovor s Helenou Vondráčkovou Fotogalerie (16)
    • 12.11.2012
    • Tisk

    Povídali jsme si s Helenu Vondráčkovou o jejích začátcích, současném turné i o vlastním Rádiu Vodopád

    Sdílejte článek:

Jak se Vám daří?
Díky za optání, skvěle a v pohodě. 

Vyšla Vám trojkompilace Helena (nejen) o lásce. Kromě všech známých songů zde najdeme také i dva duety. První je „Fuoco Nel Fuoco“, kterou s Vámi nazpívali Davide Mattioli a Andrea Andrei. Další duet „Čas dál nech spát“ máte s Davidem Deylem. Ozvali se Vám už Eros Ramazzotti nebo Ronan Keating, jak se jim tyto duety líbí?
Doslechla jsem se, že Eros Ramazzoti měl možnost slyšet naši nahrávku jeho písně Fuoco nel fuoco a nešetřil chválou. Ronan Keating náš duet nejspíš ještě neslyšel, každopádně zatím nevolal. Ale českému publiku se velmi líbí.

S Davidem Deylem jste ale spolupracovala už i v minulosti. Jak k tomu došlo?
Natočili jsme společný duet pro CD Helena Rendez Vous – Kousek tvýho já – od skladatele Davida Solaře a tato písnička má úspěch i dnes na koncertech.

Během letošního roku jste na turné Helena ´65, které jako tradičně zakončíte koncertem v Lucerně, který se koná 22. prosince. Prozradíte nám, nač se můžeme těšit?
V Lucerně určitě uslyšíte písně, které jsou průřezem celé mé kariéry – to znamená největší hity, společné písně s Davidem Deylem a Davide Mattioli a Andrea Andrei a samozřejmě se můžete těšit na mnohá překvapení.

Plánujete z tohoto koncertu vydat i DVD?
Neplánujeme.

Když se ohlédneme zpět, kdy jste si uvědomila, že se chcete stát profesionální zpěvačkou?
Nikdy jsem neměla touhu stát se zpěvačkou. Přišlo to tak nějak samo díky výhře v soutěži Hledáme nové zpěváky.

Kdo Vám nejvíce pomohl na začátku kariéry po Vaší účasti v soutěži Hledáme nové talenty?
V prvé řadě můj otec a pak trojice – dirigent československého rozhlasu Josef Vobruba, ředitel divadla Rokoko Darek Vostřel a televizní režisér Jaromír Vašta.

Kterou z Vašich písní byste si vybrala jako svou nejoblíbenější? Je jich více. Například „Mám ráda cestu lesní“, „Červená řeka“, „Přejdi Jordán“, „A ty se ptáš, co já“, „Vodopád“, „Dlouhá noc“.

Jak vzpomínáte na natáčení pohádky Šíleně smutná princezna, kde jste si zahrála s panem Václavem Neckářem? Nechtěla byste si někdy zahrát i královnu?
Na natáčení pohádky Šíleně smutná princezna vzpomínám velmi ráda, byly to krásné časy. Určitě by mě potěšilo, kdybych si v nějaké krásné pohádce mohla zahrát královnu nebo čarodějnici.

Hrála jste v několika muzikálech (například Mona Lisa, Baron Prášil). Uvažujete o nějaké další roli? Těch muzikálů bylo mnohem více – Les Miserábles, Cats, Hello, Dolly!. Pokud přijde nějaká zajímavá nabídka, určitě o ní budu uvažovat.

Dozvěděla jsem se, že patříte vedle kapel Olympic a No Name k nemnohým interpretům, kteří mají také vlastní internetové rádio. To Vaše se jmenuje Rádio Vodopád. Mohla byste čtenářům říci, jak Vás vlastně napadlo mít vlastní rádio, jaká je jeho hudební skladba a na co se mohou posluchači rádia těšit v budoucnu?
Nápad přišel od naší spolupracovnice, která spravuje moje webové stránky – Lenky Dvořákové a mně se hned zalíbil. Vzala si na starost i vytváření playlistu a doplňování databáze novými písněmi. V současné době jsou zařazovány písně z nového CD Helena on Broadway, které vyšlo teď nedávno.

Jaké máte další plány a přání?
Plánů mám spoustu a jen si přeju, abych byla zdravá a mohla je všechny zrealizovat.

Máte nějaký vzkaz pro Vaše fanoušky?
Ráda bych poděkovala všem fanouškům, kteří jsou mi věrní a mám radost, že i díky mému stále se rozrůstajícímu fanklubu „Heloušové“ příznivců stále přibývá.

Děkujeme Vám za rozhovor.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze