Přečtěte si exkluzivní rozhovor s Amy Lee z Evanescence

  • Přečtěte si exkluzivní rozhovor s Amy Lee z Evanescence Fotogalerie (16)
    • 21.06.2012
    • Tisk

    V Praze poprvé vystupovala skupina Evanescence. Při této příležitosti jsme položili zpěvačce Amy Lee pár otázek.

    Sdílejte článek:

V pražské Incheba Areně 17. června poprvé vystupovala americká skupina Evanescence. Při této příležitosti jsme dostali možnost položit pár otázek zpěvačce Amy Lee.

Jak se Vám daří?
Amy: Děkuji za optání. Mám se skvěle.

Poprvé jste přijeli do Prahy. Jak se těšíte na dnešní koncert?
Amy: Nemůžeme se dočkat. Hodně dlouho jsme si přáli sem přijet a konečně se to povedlo, za což jsme velmi rádi! Já jsem se osobně těšila, až se projdu po Praze. Zrovna včera jsme měli den volna, takže jsme si prohlédli město. Musím říct, že Praha je opravdu nádherná. Moc jsme si to užili.

Bude dalším singlem píseň The Change?
Amy: Momentálně máme v rádiích píseň The Other Side. Klip bude k písni Lost In Paradise, na který se moc těším. Výběr singlu nezávisí jen na nás, každý má nějakého svého favorita. Ale byla bych moc ráda, kdyby padla volba právě na The Change. (smích)

Už víte, jak bude vypadat videoklip k písni Lost In Paradise?
Amy: Zatím je to ještě ve fázi příprav a přemýšlíme, který z návrhů bude nejlepší.

A jaké máte plány do budoucna?
Amy: Upřímně, abych se přiznala, nemám ráda plánování. Když pracuji na věcech ohledně Evanescence, mám přesně stanovené, v který čas se bude konat tiskovka, nahrávání, zkoušky a další aktivity. Každý nám říká, co máme zrovna dělat. Takže ve svém volném čase nic neplánuji, prostě žiji okamžikem. Ráno vstanu a řeknu si, že dneska bych mohla složit nový song, nebo zajít do zoo. (smích) Až na konci roku skončíme s aktuálním turné, chtěla bych chvíli strávit čas jen se svou rodinou a přáteli.

Jak vzpomínáte na začátky s Evanescence a úspěch písně Bring Me To Life?
Amy: To mi bylo teprve 21 a najednou jsem se ocitla v úplně jiném světě. Na jedné straně to byl opravdu vzrušující a neskutečný zážitek. Úspěch se dostavil velmi rychle, najednou jsme začali cestovat kolem světa, což bylo skvělé. Na druhé straně to bylo velmi náročné, hodně vás to fyzicky, ale hlavně psychicky vyčerpává. Přirovnala bych to k horské dráze. Zažívali jsme chvíle štěstí i smutku. Ale přesto bych to za nic nevyměnila. (smích)

A myslíte si, že Vás život ve světě showbyznysu nějak změnil, nebo jste zůstala pořád tou stejnou Amy?
Amy: Pořád jsem ta stejná holka, jen jsem silnější díky všem zážitkům a zkušenostem, kterých bylo nespočet. Je důležité neohlížet se zpět a trvat na svém rozhodnutí. Když jsem byla mladší, měla jsem z určitých věcí strach, pár lidí mě i zradilo. Ale to je naštěstí už pryč.

Můžete se popsat 5 slovy?
Amy: Zkusím to. Jsem nešikovná. Říkám to proto, že párkrát se mi povedlo na pódium upadnout. (smích) Také jsem tolerantní, vášnivá, mezinárodní turistka. Nesmím zapomenout zmínit i můj optimismus, protože má práce hodně těží z emocí.

Bez čeho se neobejdete během turné?
Amy: Samozřejmě bez mého milovaného piána! (smích)

S jakou kapelou byste si přála spolupracovat?
Amy: Je tolik možností. Záleží jen na tom, o jakou skladbu by se přesně jednalo. Bylo by zajímavé zkusit spolupráci s někým, kdo dělá jiný styl hudby než my. Napadají mě právě jména jako Dr. Dre, Daft Punk nebo Björk. (smích)

Který song od Evanescence zpíváte během koncertu nejraději?
Amy: Mám je všechny moc ráda. Ale asi bych vybrala The Change. Mám ji moc ráda. Když jsem na pódiu, užívám si každou vteřinu, protože se cítím skvěle. Z celého srdce se vždy těším na tu chvíli, kdy přiběhnu na stage a můžu ze sebe vydat vše.

Bylo by skvělé, kdybyste navrhla svou vlastní módní kolekci. Co na to říkáte?
Amy: S tím musím jedině souhlasit. Už teď si vymýšlím, co budu mít během vystoupení na sobě. Moc mě to baví. Až bych se do toho ale někdy pustila naplno, muselo by to být v té době, kdy nebudeme na turné. Chtělo by to totiž, abych všechen čas mohla obětovat tomuto projektu a nic mě od toho nerozptylovalo. Takže uvidíme.

Vím, že máte ráda film Nightmare Before Christmas od Tima Burtona. Co byste řekla na spolupráci s tímto slavným režisérem?
Amy: Ano, máte pravdu. Moc bych si to přála, ale zatím jsem ho ještě nepotkala. Je to můj idol a splnil by se mi sen, kdybych s ním mohla spolupracovat. Třeba udělat s ním videoklip. Teď už si jen počkat, až mi zavolá. (smích)

Je nějaká země, kde jste ještě nebyla, ale ráda byste tam vystupovala?
Amy: Zrovna Praha je tím správným příkladem. Přáli jsme si Vás navštívit a vyšlo to! Během letošního turné se také nedostalo na Polsko, tak snad přijedeme příště. A videoklip k písni Bring Me To Life jsme natáčeli v Rumunsku, ale nikdy jsme tu ještě nehráli. Teď to fanouškům vynahradíme.

Máte nějaký vzkaz pro české fanoušky?
Amy: Jsme opravdu nadšení, že tu můžeme být. Vím, že se fanoušci už hrozně dlouho na internetu dožadovali, ať sem přijedeme. Děkujeme Vám tedy za tu příležitost vystupovat v Praze. Splnil se nám další sen.

Evanescence

Evanescence

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.