Přečtěte si exkluzivní rozhovor s Davidem Deylem

  • Přečtěte si exkluzivní rozhovor s Davidem Deylem Fotogalerie (44)
    • 02.05.2012
    • Tisk

    Talentovaný zpěvák David Deyl uspořádal první samostaný koncert s kapelou. Položili jsme mu tedy pár otázek.

    Sdílejte článek:

Talentovaný zpěvák David Deyl ve spolupráci s F.O.H. s.r.o. production uspořádali jeho první samostaný koncert s kapelou, který se konal 12. dubna v Prostějově. Při této příležitosti jsme dostali možnost položit mu pár otázek.

Jak se Vám změnil život po vydání debutové desky Hlavolam?

Splnil jsem si obrovský sen, protože deska vyšla u světového vydavatelství Warner Music, které vydalo třeba i CD Madonny nebo Linkin Park. A konečně jsem dostal šanci, že se moje tvorba, kterou jsem měl předtím doma v šuplíku, dostane mezi lidi, kteří si mohou mé album koupit. Ta zpětná vazba byla pro mě strašně důležitá a byl jsem moc šťastný, že se to povedlo.

Je něco, co byste býval udělal jinak?

S Marcusem jsme na tom CD dělali docela dlouho, takže po hudební stránce bych neměnil. Možná jen spojení se s určitými lidmi. Ale producent Dan Hádl s Marcusem Tranem byli super.

Jak jste přišel na nápad pro klip Lež a nech si lhát z aktuální desky Zásah?

Tak to se musím přiznat, že to nebyl úplně jen můj nápad, ale i Janka Rubeše a Lukáše Veverky. To jsou takoví kreativci. Řekli mi, že mi udělají levný klip, ale musí to být něčím zajímavé. Já jsem s tím souhlasil. Vymysleli takovou věc, která byla produkčně strašně náročná. Dělali jsme na tom 3 měsíce a všichni ti lidé se museli nafotit desetkrát. Takže to dalo dost práce, ale musím říct, že výsledek je skvělý.

Druhý singl Počítám se už také hraje v rádiu. Jak to vypadá s videoklipem k této písni?

Klip plánuji, jen to nechci uspěchat, aby to bylo hezké a něčím zajímavé. Myslím si, že do léta bude na světě. Chtěl bych ho udělat s takovým kreativcem, který se jmenuje Michal Zapoměl. Je to nejen jeden z nejlepších kadeřníků v České republice, ale umí udělat i super styling. Má kolem sebe skvělé lidi, kteří dělají dobrá videa.

David Deyl

David Deyl

Na písni Nikdy víc s Vámi spolupracoval Marpo. Nedávno jste se zmínil, že by měl vzniknout i klip. Řeknete mi o tom něco bližšího?

Ano, měl by vyjít až po klipu k písni Počítám, protože nechci, aby se to tříštilo. Právě song Nikdy víc je tak silný a dle zpětné vazby je vidět, že se lidem hodně líbí, takže klip prostě musí být. Přes to nejede vlak.

Máte v plánu i nějaké společné vystoupení?

Určitě. Já bych chtěl nějakou televizní show ve stylu Česká Miss nebo Česko Slovensko má talent a podobně. Prostě něco takového, kam by se to hodilo.

Budete hostem na turné Heleny Vondráčkové. Jak bude vypadat Vaše vystoupení na této akci?

Na tomto turné budu zpívat 5 písní sám a samozřejmě duet s Helenou Vondráčkovou Kousek tvého já. Strašně se na to těším, protože se zase dostanu k jinému publiku.

A jak to vypadá s Vaším vlastním turné?

To se odvíjí od toho, kdy seženeme ten správný tým lidí, díky kterým budeme moci mít na turné super zvuk, světla, projekci a další vychytávky. Chtěl bych si to užít a přál bych si, aby si i fanoušci z koncertu odnesli pěkný zážitek. Pokud to všechno vyjde, turné by mohlo být už v létě, nejpozději na podzim. A ještě bych chtěl říct, že dnes se koná můj 1. samostatný koncert s kapelou. Moc si vážím všech fanoušků, co dneska dorazili. A ti, co tu bohužel nejsou, mají šanci 30. června v České Lípě, kde budu vystupovat s kapelou v Kulturním domě Crystal. Opět se jedná o samostatný koncert a je to pro mě dost důležité. Oceňuji, že mí fanoušci jezdí i na akce, kde zpívám pár písní. To je vážně hezké. Ale můj samostatný koncert je tím, kde bych je také rád viděl.

Na koncertě v České Lípě máte v premiéře zpívat song Hero, jehož autorem je Enrique Iglesias. Proč jste si ji vybral?

Tato píseň mě provází od mého mládí, kdy jsem ji zpíval v ústeckém divadle. Byla to velmi emotivní doba, protože málokdo ví, že poté, co spadl World Trade Center po teroristických útocích, se konal benefiční koncert, kde Enrique Iglesias tuto píseň zpíval úplně poprvé. A já to tenkrát viděl, protože to živě přenášela ČT2. Myslím si, že je někde na YouTube i záznam. Bylo to něco tak dojemného, že jsem se do té písně zamiloval. Mám ji spojenou přesně s tou dobou okolo 11. září.

A na jaké další cover songy se můžeme těšit?

Právě cvičíme song America od kapely Razorlight, který jsem si také zamiloval. Na základní škole v Chlumci jsem učil hudební výchovu a přesně tenhle song jsem s dětmi také zpíval. A protože je tam ten motiv „Oh Oh Oh, Oh, She's just in America,“ tak je to velmi bavilo. A pak ještě připravujeme píseň She Believes (In Me), kterou původně zpívá Ronan Keating.

Napsal jste píseň pro Moniku Absolonovou. Jak k této spolupráci došlo?

Moniku mám rád a sblížili jsme se v Bělorusku, kde byla v porotě a já soutěžil na festivalu Slavianski Bazaar. Má úžasný velký hlas a zazpívá cokoli. Takové zpěvačky mě baví, proto jsem jí napsal píseň.

Zpíváte love songy. Jaká je asi ta nejromantičtější věc, co jste udělal?

Právě píseň Počítám, na kterou teď budeme točit klip na Slovensku.

Když přijdete na pódium, nač právě myslíte?

Soustředím se na 1. song a snažím se naladit na vlnu publika.

Jaký máte největší zážitek z koncertu, kde jste byl jako divák?

Asi One Republic před Lennym Kravitzem v Praze, kdy jsem je viděl a slyšel poprvé. Bylo to neskutečně dobré a odzpíval jsem s nimi celý koncert! Lidé vedle mě si mysleli, že jsem blázen.

David Deyl

David Deyl

Měl jste možnost se s nimi setkat?

Bohužel to nevyšlo, ale věřím, že Ryan a jeho parta ještě jednou dorazí!

Nedávno v Praze vystupovali Sunrise Avenue. Byl jste se na ně podívat?

Nevyšlo mi to. Ale byl jsem na nich před lety v Drážďanech, když začínali, a bylo to super!

Jakou zemi byste rád navštívil?

Thajsko a snad se to na podzim podaří.

Bude plánovaný sraz s fanoušky?

Ano. Problémem je, že v Hard Rock Café, kde by se to mělo odehrávat, se změnil management, takže se s ním prvně musím domluvit. Moje chyba je, že jsem to neudělal do Vánoc, jak jsem původně sliboval. Chtěl bych, aby fanoušci nemuseli nic platit, dostali zadarmo třeba kafe nebo džus a měli čas si společně popovídat. Když si koupili mou desku, nechci, aby platili něco dalšího. Takže teď vše závisí na vzájemné domluvě s managementem.

Co byste vzkázal svým fanouškům?

Ať jsou pořád stejní a já budu taky! Miluji své fanoušky!

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.