Přečtěte si exkluzivní rozhovor s finskými The Rasmus

  • Přečtěte si exkluzivní rozhovor s finskými The Rasmus Fotogalerie (3)
    • 04.04.2012
    • Tisk

    Nové album The Rasmus vychází 18. dubna. Při této příležitosti jsme dostali možnost …

    Sdílejte článek:

Nové eponymní album skupiny The Rasmus vychází už 18. dubna a naživo ho představí i 13. května ve Vídni. Při této příležitosti jsme dostali možnost položit pár otázek frontmanovi kapely.

Jak se dnes máte?

Lauri: Mám se skvěle. Děkuji za optání.

Jak byste popsal Vaše nové album?

Lauri: Z nového alba máme dobrý pocit. Nahrávání probíhalo během léta a podzimu. Měli jsme přesnou představu, jak by CD mělo vypadat. Spolupracovali jsme na něm se svými přáteli a zažili spoustu zábavy.

Váš první singl se jmenuje I’m A Mess. Můžete mi o něm říct něco bližšího?

Lauri: Byl to vlastně poslední song, který jsme napsali, než jsme šli do studia. Vznikl velmi rychle a spontánně. Řekli jsme si, že by to mohl být náš první singl z nové desky. Pojednává o tom, že nikdo vlastně nejsme dokonalí.

Který song z nové desky je Váš nejoblíbenější? Jaký je jeho příběh?

Lauri: Myslím si, že by to asi byla píseň Sky. Je to balada, která má pro mě osobní význam. Byla napsána asi před 5 lety. Už se nemůžu dočkat, až ji budeme hrát live.

Jak se těšíte na připravované evropské turné?

Lauri: Začíná už za měsíc, přesněji 7. května. Už se nemůžeme dočkat, až budeme moci během těch 2 týdnů fanouškům představit novou desku i známé songy. Přípravy na turné vrcholí. Věříme, že během toho zažijeme spoustu zábavy. V létě chystáme několik vystoupení na festivalech. Poté začíná turné po celém světě.

Máte během turné čas i na prohlídku památek ve městech, kde koncertujete? Která města patří k Vašim oblíbeným?

Lauri: Samozřejmě, vždy se na to moc těšíme. Zmínil bych například Milán, Londýn nebo Paříž. Právě v Paříži budeme mít koncert v malém klubu. Předtím si chci projít různé památky a dát si dobrou kávu.

Víte už, kdo bude předkapelou na Vašich koncertech?

Lauri: Máme v plánu několik jmen, ale zatím je to stále v jednání, takže nemohu prozradit nic bližšího. Sledujte naše oficiální stránky.

Jaké máte plány do budoucna?

Lauri: Stále se věnovat hudbě, mít turné po celém světě a setkávat se s fanoušky. Také se už moc těšíme na léto a festivaly, protože ve Finsku máme bohužel strašně dlouhou zimu.

Plánujete nějaký duet nebo spolupráci s finskými kapelami?

Lauri: Z Finska pochází spoustu skvělých skupin, jako například HIM nebo Apocalyptica, se kterými jsme v minulosti spolupracovali. Momentálně nemáme nic v plánu, ale bylo by skvělé, kdyby v budoucnu vzniklo něco nového.

Kterou píseň ze všech CD The Rasmus hrajete na koncertech nejraději?

Lauri: Nejraději mám asi píseň Immortal, protože během ní zažívám intenzivní proud energie mezi fanoušky a kapelou.

Co Vás inspiruje při psaní songů? Máte prvně hotovou melodii nebo text?

Lauri: Většinou mě napadne prvně melodie. Každý den mám spoustu nápadů na písničky, takže si hned vše zaznamenávám na diktafon nebo do počítače. Mám vlastně něco jako „knihovnu melodií“. Občas se ale stane, že mě prvně napadne text. Právě song Somewhere z nové desky vznikl během 15 minut poté, co jsem dosledoval stejnojmenný film, který natočila Sofia Coppola.

Čím jste chtěl být, když jste byl malý?

Lauri: Chtěl jsem být šéfkuchař a mít svou vlastní restauraci. To mi bylo asi 6 let. Rád jsem připravoval různé dobroty pro mou rodinu. Dokonce jsem měl vlastní menu, z kterého si každý mohl vybrat, co si kdo dá.

Jáká je ta nejšílenější věc, kterou jste kdy udělal?

Lauri: Napadá mě několik věcí, ale nejšílenější asi bylo hloubkové potápění ve Vladivostoku, kde voda měla asi jen 6 stupňů. Byl to skvělý zážitek. Ale potápěl jsem se i v Karibiku.

A jakou romantickou věc jste pro někoho udělal?

Lauri: Například jsem přichystal večeři.

Jaká je Vaše oblíbená země a kam se rád vracíte?

Lauri: Samozřejmě, že Finsko je pro mě tou nejoblíbenější zemí na světě. Ale miluji cestování a poznávání odlišných kultur. Moc se mi líbilo v Singapuru, kde se mnou byl i kytarista Pauli. Rád se vracím do Mexika nebo Jižní Ameriky. Také se nesmím zapomenout zmínit o Norsku, kde obdivuji krásy přírody.

Co Vás napadne jako první, když se řekne Česká republika?

Lauri: Vzpomenu si na svou první návštěvu Prahy, když mi bylo asi patnáct. Chvíli zde bydlela moje sestra, tak jsem ji přijel navštívit. Moc se mi zalíbily všechny ty historické budovy. Navíc jsem byl mile překvapen, jak se ke mně všichni přátelsky chovali.

A kdy plánujete navštívit ČR?

Lauri: Doufáme, že to bude co nejdříve. Dostali jsme spoustu pozvánek na letní festivaly v různých zemích. Teď už vše záleží jen na organizátorech. Ale na podzim budeme pokračovat s dalším turné, takže je pravděpodobnější tato varianta.

Máte nějaký vzkaz pro české fanoušky?

Lauri: Všechny Vás zdravíme a těšíme se, až Vás zase uvidíme. Sledujte novinky na Facebooku. Navíc jsme nedávno spustili nové oficiální stránky therasmus.com, kde najdete informace, fotky a videa, které jsou rozdělené po jednotlivých letech.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.