Přinášíme Vám exkluzivní rozhovor s kapelou Sunrise Avenue

  • Přinášíme Vám exkluzivní rozhovor s kapelou Sunrise Avenue Fotogalerie (6)
    • 12.03.2012
    • Tisk

    Vyzpovídali jsme frontmana a zpěváka Samu Habera během nedávného vystoupení kapely v Praze

    Sdílejte článek:

Vyzpovídali jsme frontmana a zpěváka Samu Habera během vystoupení kapely v pražském Palaci Akropolis.

Jak oslavíte 10. výročí od založení kapely Sunrise Avenue?

Myslím si, že aktuální turné je skvělou oslavou. Je to nejlepší způsob, jak společně sdílet zážitky. Také na našich stránkách a Facebooku probíhá fotografická soutěž. Každý týden nám přijde spoustu soutěžních fotek od fanoušků.

Jak jste se změnili od roku 2002?

Od té doby se změnilo pouze složení kapely. Stále hrajeme rockové songy a užíváme si zábavu při vystupování.

Co plánujete do budoucna a jakých cílů chcete dosáhnout?

Ještě nás čekají 2 koncerty v Německu, pak se vracíme zpět do Finska, kde bude pokračovat naše turné. Až do září budeme vystupovat na různých festivalech. Po krátké dovolené plánujeme udělat speciální akustické turné. Konečná podoba se teprve připravuje.

Objevíte se s akustickým turné i v České republice?

V to pevně doufám. Slyšel jsem, že dnešní koncert je vyprodán, takže se určitě brzy u Vás zase ukážeme. Dnes jsme zde úplně poprvé a velmi nás překvapilo, jak mile jste nás přijali.

Plánujete spolupráci s finskými kapelami?

Zatím nic oficiálního v plánu nemáme. Občas se setkáme v nahrávacím studiu s někým známým. Pokud by něco vzniklo, bylo by to jen tak pro zábavu.

Dokument o natáčení videoklip k písni Somebody Help Me vytvořila Anna Äärelä. Také udělala několik povedených oficiálních fotek Vaší skupiny. Kde jste se s ní setkali a plánujete s ní spolupráci i do budoucna?

Anna je velmi talentovaná. Asi před 6 lety, když jí bylo 14, se svou sestrou stály v 1. řadě a během koncertu udělaly spoustu fotek. Když jsem pak ty fotky uviděl na internetu, byl jsem velmi překvapen. Od té doby trvá naše spolupráce. Anna patří mezi naše hlavní fotografy.

Vaše první album se jmenuje On The Way To Wonderland a DVD Live In Wonderland. Mají tyto názvy nějaký skrytý význam?

S prvním albem to všechno začalo a myslím si, že celý život je vlastně takovou cestou do „říše divů“.

Myslíte si, že jsou koncerty v Německu a Finsku rozdílné?

Do Německa se musí letět letadlem a ve Finsku stačí jen auto. Možná jsou ale v Německu větší festivaly a haly, navíc je tam i více obyvatel. Ale nezáleží na místě koncertu. Všude jsou přítomni srdeční lidé, kteří se přišli bavit a užít si tu správnou atmosféru.

Sunrise Avenue

Které písně nejraději zpíváte během show?

Mám rád úplně všechny songy. Záleží na dané show, někdy mám nejraději ty momenty, kdy se celá hala ztiší a zaposlouchá se do songů typu Sweet Symphony nebo Welcome To My Life, jindy si rádi užijeme ten správný rock ‚n‘ rol.

A jaký je Váš oblíbený song, který máte aktuálně v iPodu?

Kellie Pickler a její country píseň 100 Proof. Rád se do ní zaposlouchám na cestách.

Jaké je Vaše oblíbené místo v Los Angeles?

Vybral bych Hollywood Standard Hotel. Měli tam úžasný bazén a výhled z balkonu byl také nádherný. Atmosféra města, odkud pochází spoustu známých osobností, mě okouzlila. Na základě mého pobytu v Los Angeles vznikl i song Hollywood Hills.

Co děláte s dárky od fanoušků?

S naším týmem se vždy rozdělíme o různé sladkosti, jinak si dárky schováváme. I když někdy máme během turné málo času, vždy si všechny dopisy od fanoušků pečlivě přečteme. Hračky pak věnujeme dětem ve Finsku. Myslím si, že fanoušci za ty dárky utrácejí hodně peněz.

Včera byl Mezinárodní den žen. Slavíte ho také ve Finsku?

Četl jsem to na Facebooku. Když jsem na turné, nevnímám, co je zrovna za svátek. Takže jsem následně popřál mamince, sestře a dalším známým.

Co víte o České republice?

Vím, že jste tradiční evropská země s velmi sympatickými a srdečnými lidmi. Nevím, proč jsem sem nepřijel už dříve. Navíc jste výborní v ledním hokeji, pochází odtud Jaromír Jágr. Je to skvělý hráč a vždy trnu, když jede na branku proti nám. Také máte moc dobré pivo a miluji Vaši kuchyni. Připomíná mi trochu tu naši. Znám i historii o Československu. Vaše země se mi vážně moc líbí.

A co si myslíte o českých fanoušcích?

Jste všichni strašně milí a velice si vážíme Vaší podpory.

A co byste jim vzkázal?

Mám jen jeden vzkaz. Moc si toho ceníme, ale neutrácejte tolik za dárky pro kapelu.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.