Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s kapelou 30 Seconds To Mars

  • Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s kapelou 30 Seconds To Mars Fotogalerie (6)
    • 28.11.2011
    • Tisk

    Známá americká skupina 30 Seconds to Mars, která nedávno získala 2 ocenění na předávání cen MTV EMA, koncertovala 26. listopadu v nedaleké Vídni. Při této příležitosti se naše redaktorka sešla s kytaristou Tomem a položila mu pár otázek.

    Sdílejte článek:

Co plánujete do budoucna?

Tomo: Především je to odpočinek. Jared Leto právě pracuje na projektu Artifact. Je to téměř ve finální fázi. Dále ještě plánujeme vydat live DVD, ale jak daleko je Jared s prací, to netuším. Nechte se překvapit.

Natočíte k singlu Night Of The Hunter i videoklip?

Tomo: Ne, definitivně ne. Žádný klip k písním z desky This Is War už neplánujeme.

Letos jste udělali speciální koncert MTV Unplugged. Co Vám řekla známá kapela U2 na Váš cover song Where The Streets Have No Name?

Tomo: Já vlastně ani nevím. Nemám žádnou zprávu o tom, že by se k tomu nějak vyjádřili. Nejsem si jistý, zda ten song slyšeli. Doufám, že se jim bude líbit. My ten song milujeme. Náhrávání proběhlo velmi spontánně, panovala při něm opravdu magická atmosféra. Pro nás je to speciální záležitost.

Nikdo ještě neviděl režiséra Vašich videoklipů- Bartholomew Cubbinse. Můžete nám ho popsat?

Tomo: Vypadá velmi podivně, je těžké ho lépe popsat. Ale mi ho máme rádi, protože dělá svou práci na výbornou. Skvěle spolupracuje s Jaredem při natáčení klipů. Je velmi talentovaný, ale i domýšlivý, suverénní. Je ale více důvodů, proč ho mít rád.

Shannon má na bubnech velmi zajímavý motiv. Čí to byl nápad?

Tomo: Vymyslel to sám Shannon. Během natáčení desky This Is War sháněl fotky od různých lidí, ale neřekl jim, nač je použije. Věděli jsme, na čem pracuje, ale on sám to dotáhl do finální podoby.

Máte nějaký speciální rituál před koncertem?

Tomo: Ano, máme. Ale to nemohu prozradit. Je to velmi nebezpečné. (smích)

Jak Jared skládá písně? Je první text nebo melodie?

Tomo: Pokaždé je to jinak. Jednou ho inspiruje zvuk, který zaslechne, podruhé je to zajímavé slovní spojení. Žádné dva songy nevznikly stejně.

Letos v březnu jsem měla možnost navštívit Los Angeles a podívat se do jednoho nahrávacího studia. Dokážu si tedy představit, proč máte tak rádi svou práci a tohle město. Jaké je Vaše oblíbené místo v L.A.?

Tomo: Můj domov. Nebývám tam moc často, takže si užívám každé volné chvilky, kterou mohu strávit v klidu domova. Dále mám rád procházky po pláži, turistiku nebo jízdu na motorce po okolí města.

Jaká je nejzajímavější nebo nejpřekvapivější věc, kterou Vám kdy fanoušci dali? A co s dárky děláte?

Tomo: Na toto se ptá hodně lidí. Dostali jsme spoustu krásných dárků. Ale tím nejlepším darem je vědomí, že nás fanoušci tak podporují. Jsme za to velmi vděční. Jinak všechny dary od fanoušků si pečlivě schováváme ve zvlášť tomu určené místnosti.

Co se Vám vybaví jako první, když se řekne Česká republika?

Tomo: Prvně se mi vybaví Praha, její nádherná architektura a zajímavé ulice. S Prahou mám spojených pár skvělých zážitků. Vzpomenu si, jak jsem se sám procházel po městě. Moc se mi tam líbilo.

Český fanklub kapely (CZECHELON) Vám věnoval už 2 speciální knížky, v kterých najdete fotky ze srazů, koncertů, projektů, kresby nebo i příběhy od fanoušků. Co na ně říkáte?

Tomo: Myslím si, že to byl velmi štědrý dar. Moc rádi si prohlížíme všechny ty fotky a pročítáme si příběhy. Je to určitě jedna z nejzajímavějších věcí, kterou nám kdy fanoušci dali. Moc si toho vážíme.

Co byste vzkázal českým fanouškům?

Tomo: Máme Vás moc rádi, děkujeme za Vaši podporu. Jsme za to velmi vděční. Nemůžeme se dočkat, až se za Vámi zase podíváme. Sice to bude nějakou dobu trvat, ale můžete se těšit nové zážitky.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.