Vysmáté léto uvede tuto sobotu poprvé Nightwork

  • Vysmáté léto uvede tuto sobotu poprvé Nightwork
    • 21.07.2011
    • Tisk

    Už tuto sobotu se kadaňské podhradí promění v jedinečnou festivalovou zónu, ve které…

    Sdílejte článek:

Už tuto sobotu se kadaňské podhradí promění v jedinečnou festivalovou zónu, ve které se uskuteční osmý ročník populárního Rockfestu Vysmáté léto.

Hlavní scénu letos ovládnou skupiny Kabát, Support Lesbiens, Eddie Stoilow nebo Nightwork, kteří se zde představí vůbec poprvé a které jsme u této příležitosti krátce vyzpovídali.

Program vašich koncertů je údajně značně odlišný, jelikož hodně improvizujete. Je to opravdu čistá improvizace nebo nějaké „ústřední motivy“ promýšlíte dopředu?

Nightwork: Každá improvizace je založena na pevných základech, ze kterých se odvíjí. Otázka je, jak moc pak diváci dokáží poznat, kde končí příprava a kde začíná „alchymie“. Každopádně se kromě připraveného programu na našich koncertech objeví i improvizace, která je podnícená většinou ze situace, která vznikne přímo v průběhu koncertu, takže… se nechte překvapit.

„Posbírali“ jste 3 Anděly, bodovali jste ve Zatém slavíku, cenách Óčka atp., s přehledem vyprodáváte koncerty, jinými slovy – stal se z vás fenomén. Jaké byly vaše ambice v počátcích vaší kariéry a máte nějaké nedosažené mety?

Nightwork: Pořád je co dělat, pořád je co zdokonalovat. A k dokonalosti máme samozřejmě ještě hooodně daleko :) Za všechny mety, které jsme dosáhli, jsme samozřejmě rádi. Každá z nich je další výzvou k tomu, abychom pokračovali v tom, co děláme a snažili se to dělat stále lépe. Jedna z velkých met, která před námi leží, je vzít naši hudbu a vyrazit s ní za hranice Čech, do zahraničí. Uvidíme, jak to dopadne, ono jet třeba s takovým „Gayem“ do Polska… :)

Úctu budí i počet fanoušků na vašem profilu na facebooku, kde máte dnes přes 110 000 lidí, tedy mnohonásobně víc než jakákoliv jiná česká kapela. Množí se případy, kdy pořadatelé údajně vyprodali klubový koncert určité skupiny jen s pomocí facebooku. Jak tuhle nejpopulárnější sociální síť vnímáte vy? Myslíte, že už jste v pozici, kdy byste jen díky facebooku vyprodali např. Lucernu?

Nightwork: No, můžeme to zkusit, proč ne.. :) Ale vážně, Facebook je rozhodně velmi zajímavý fenomén, už se nám např. stalo, že jsme návštěvníky našich FB stránek informovali o možnosti hlasovat v internetové soutěži, kde jsme měli nasazenou jednu naši písničku, a během velmi krátké doby písnička vystřelila na místo první pozice. Mohla to být náhoda, ale určitě v tom FB měl svůj podíl. Navíc je to skvělá možnost získat okamžité reakce od fanoušků na naše koncerty, akce, apod. Takže když se třeba někomu náš koncert nelíbil, víme to opravdu hodně rychle. :)

Skupina Nightwork vystoupí v Kadani ve 21hod na hlavním pódiu, které se rozezní už v 10 hodin dopoledne a utichne až v půl jedné ráno. Pro příznivce tvrdší muziky je připravena Hradní rocková scéna, která v rozmezí od 10:40–22:50 nabídne sedm účinkujících jako Imodium, Atari Terror, německé Illectronic Rock nebo Krucipüsk.

Hudební produkce bude opět rozšířena také o divadelní scénu a rodinám s dětmi poskytne dětský koutek. Kompletní program je k dispozici na www.rockfest.cz.

Vstupenky jsou k dostání za 550 Kč v předprodeji, na místě budou k zakoupení za 650 Kč. Děti do výšky 125 cm mají opět vstup na festival zdarma.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze