Kabát: Pro Vysmáté léto jsme nazkoušeli jednu staronovou pecku

  • Kabát: Pro Vysmáté léto jsme nazkoušeli jednu staronovou pecku
    • 18.07.2011
    • Tisk

    Za necelé dva týdny, přesně 23.7.2011, se v kadaňském podhradí uskuteční další ročník Rockfestu Vysmáté léto. Během jediného dne se představí více než desítka kapel, v čele s headlinem festivalu, skupinou Kabát. Frontmana Pepu Vojtka jsme při této příležitosti vyzpovídali.

    Sdílejte článek:

Po čtyřech letech se vracíte na festival Vysmáté léto, kde zahrajete dokonce 90ti minutový set. Na jaké písničky se letos můžou vaši fanoušci těšit?

Pepa Vojtek: Je to na přibližně stejný playlist, jaký jsme hráli na Tour Banditi di Praga, jen je upraven pro festivaly. Tudíž je kratší a zvláště pro Vysmáté léto v Kadani jsme nazkoušeli jednu staronovou pecku.

Chystáte v rámci vystoupení nějakou speciální show?

PV:Každé vystoupení je tak trochu originál z naší strany. Reaguji na fanoušky a uvádění jednotlivých písniček přizpůsobuji atmosféře při koncertě. Jinak pyro, nebo světelná show je pevně stanovená. …Snad jen, že dorazí i Milan Špalek (basa), který minule zůstal „uvězněn“ v Egyptě a mi tak museli celou show odehrát ve čtyřech.

Dosáhli jste statutu největší kapely v Čechách. Kterou z vašich koncertních šňůr považujete za klíčovou?

PV: Každou. Každé Tour je specifikováno k novému CD a od toho se vše odvíjí. Výjimečný byl Vypich – návštěvností, přípravami, množstvím aparatury jak světelné, tak zvukové.

Má kapela, která v této, relativně nepříznivé době, odehraje koncert pro 60 tisíc lidí, převezme diamantovou desku a vyprodává halová turné, ještě nějaké ambice?

PV: Je jasné že Hollywood už nezbouráme, ale pokud si fanoušci budu kupovat naše desky, chodit na naše koncerty a zpívat si naše písničky, budeme hrát a vydávat nová alba.

V prosinci loňského roku vyšlo vaše zatím poslední album Banditi di Praga. Kdy se fanoušci dočkají další desky?

PV: Nevím, vše je v rukách kabátí múzy, nechte se překvapit. Hezký léto. Pepe Vojtek

Festival Vysmáté léto dále nabídne namátkou Nightwork, Support Lesbiens, Eddie Stoilow, Tomáše Kluse, Walda Gang, Krucipüsk a mnoho dalších. Hudební produkce bude rozšířena ještě o divadelní scénu a rodinám s dětmi nabídne také dětský koutek. Vstupenky jsou k dostání v distribuční síti Ticketstream a v dalších lokálních předprodejích. Více informací na www.rockfest.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.