Ben Cristovao se nikdy nenechá zastoupit kaskadérem

  • Ben Cristovao se nikdy nenechá zastoupit kaskadérem Fotogalerie (10)
    • 23.06.2011
    • Tisk

    V sobotu křtí druhou desku s názvem Benny Cristo. Rok po vydání debutu Definitely Different…

    Sdílejte článek:

V sobotu křtí druhou desku s názvem Benny Cristo. Rok po vydání debutu Definitely Different. Ještě předtím byl finalista „tý soutěže“, jak sám říká. Předtím nikdy nezpíval. Zato tančil a jezdil na snowboardu. Vypadá, že si z ničeho nedělá hlavu. Nerad plánuje. Pracuje na sobě. Když přijde nová možnost, tak se jí nebrání. A je to moc milý a sympatický mladík. Fakt.

Po roce od debutu vydáváš svou druhou desku…

Ben Cristovao: První deska byla o tom, že jsme testovali možnosti. Vyšel jsem z tý soutěže a poznal jsem super producenta z Kanady, u kterýho jsem ji natáčel. Pořád jsem se hledal, takže jsme udělali takovej mišmaš všeho možnýho. Mě štvalo, že je to takový neurčitý a že jsem do toho nedal všechno, co jsem chtěl. Pak jsem chodil na hodiny zpěvu, což mě bavilo a chtěl jsem ukázat lidem, že se to někam pohlo. Chtěl jsem prostě update.

Spolupracoval jsi se stejnými lidmi?

BC: Měl jsem stejnýho producenta, Verse-Atila. Pak jsem potkal nový lidi, třeba Mika Traffica, se kterým teď plánujem další spolupráci.

Jsi spoluautor textů. Na první desce byly anglické, na nové jsou české. Proč jsi přešel k češtině?

BC: Mike Traffic mi říkal: „Dobrý, všechno je to hezký, ale čeština je pro tenhle trh nepostradatelná, zkus to.“ Tak jsem rozepsal Žízeň. To je taková retrospektiva, co jsem za ten rok zažil. Psal jsem to jednoduše, prostě co mě napadlo. A pak se postupně sešly další texty. Myslím, že přechod z jednoho jazyka do druhýho je mnohem jednodušší, než když úplně začínáš. Co je v češtině blbý, jsou souhlásky. Těch je tam strašně moc.

Mimozemšťanka má obě jazykové verze – která byla první?

BC: Mimozemšťanka, to je věc stará rok, měla být už na tom předchozím albu, už byla i nahraná. Bylo to ale něco tak jinýho, že jsem si říkal, že je škoda to tam dávat. Nechali jsme to až na tohle album a dal jsem to do češtiny. V češtině se mi ale hrozně těžko zpívá. Ta hudba byla příliš rychlá na ten text, nedalo se dát důraz na slova, která jsou v češtině pomalejší, než s anglickým textem. Teď jsme udělali verzi jen s piánem a to je dokonalý. Už to budu zpívat jen pomalu. Protože mi není příjemný zpívat text, který pro mě něco znamená, a hýbat se u toho do rytmu taneční muziky. To je věc, co se mi nepovedla. Musíme se ještě naučit s tím albem pracovat. Musí si to sednout. A je potřeba vyzkoušet, jak co bude fungovat naživo.

Chodíš pořád do školy?

BC: No jsem tam přihlášenej, ale musel jsem přerušit. Jak jsem nahrával album, tak jsem tam nestíhal chodit.

A máš v plánu i do budoucna zpívat, anebo bys byl radši diplomat a pověsíš hudbu na hřebík?

BC: Takhle dlouho dopředu neplánuju. Snažím se neplánovat vůbec. Ještě nedávno mě ani nenapadlo, že by ze mě vyšel tón – ještě před dvěma rokama bych se tomu smál. Tancoval jsem a jezdil na snowboardu.

Ještě jezdíš? Nebojíš se, že si třeba zlomíš obě nohy a nebudeš schopný tancovat a vystupovat?

BC: No paradoxně můj poslední závod skončil tak, že mě odvezli v bezvědomí do nemocnice. Ale jinak člověk tak nějak ví, co skákat, aby to bylo relativně bezpečný. Nehody se stávaj, když člověk dělá něco, na co nemá.

Dáváš si hodně záležet na videoklipech…

BC: Videoklipy jsou pro mě důležitý. Pokaždý chci, aby měl hlavu a patu a aby v tom dílu byla i moje ruka, ať už jakkoliv. U Mimozemšťanky jsem dělal scénář. U novýho klipu, Na zdraví, jsem i spolurežíroval. Snažím se pokaždý spolupracovat s někým jiným, protože mě zajímají nový nápady a nový pojetí. Nechci, aby si byly moje klipy podobný. U klipu je strašně důležitá nálada. Pak když lidi slyšej tu písničku naživo, tak se jim ta klipová nálada vrátí a mají i na koncertě větší zážitek. Já to tak třeba mám.

Takže nesouhlasíš s tím, co tady říká spousta kapel, že na tak malém trhu, jako je ten náš, je zbytečný dělat videoklipy?

BC: Právě naopak! Trh je malej, takže ani kvalitních videoklipů není tolik. Na druhou stranu jsem ale rád, že si to myslej, protože tím dávaj spoustu prostoru mým videoklipům. Takže děkuju všem kapelám, co si to myslej! (smích)

Koukala jsem na video, jak se točila Mimozemšťanka. Všechny ty skoky jsi vážně dělal sám a bez triků?

BC: Jojo, dělal jsem to kompletně všechno. Měsíc předtím jsem obvolal kámoše, co dělaj parkur, abych si to osvěžil. Když jsem se hodně zajímal o tancování, tak jsme totiž chodili i na akrobacii. Teď připravujeme klip na písničku No a co? a v tom budeme dělat všechny možný extrémní sporty.

A to budeš taky dělat všechno ty?

BC: No jasně, já to vždycky budu dělat všechno sám. Já nechci mít nikdy za sebe kaskadéra. Jako Belmondo. V Mimozemšťance jsem použil jeho auto z filmu Policajt nebo rošťák.

Jaký to bylo, řídit ho?

BC: Super, je to moje srdcovka, ten film jsem fakt miloval. Miluju Belmondovy filmy, tu výpravu a kaskadérský kousky. On je fakt blázen. Je pro mě velká inspirace. V dalším klipu mám Wranglera jako ve Vražedným pobřeží.

A co máš v plánu pak?

BC: Napadlo mě udělat na Vánoce něco s piánem, protože to mě začíná bavit. A taky si říkám, že by to mohlo být v úplně jiným žánru, než taneční hudba, co normálně dělám. Chci se zlepšovat ve všech směrech. Vylezeš z tý soutěže a máš škatulku, který se děsně těžko zbavuje. Už na tom pracuju nějakou dobu, ale pořád mě spousta lidí vidí jako „No jo, to je ten černoch, co tam někde kdákal“. Snažím se to ze sebe odlepit – proto mám i ty klipy tak kvalitní. Chci dělat všechno profesionálně, abych těm lidem zavřel hubu.

Jak tě vlastně napadlo přihlásit se do Superstar, když říkáš, žes ani neutušil, že jsi schopný ze sebe vydat tón?

BC: No úplně stupidně. Četl jsem si maily a vyjížděl mi tam banner „Přihlaš se do Superstar“. Tak jsem na to kliknul.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.