Chris Harms si chce sřihnout duet jedině s Lady Gaga

  • Chris Harms si chce sřihnout duet jedině s Lady Gaga Fotogalerie (12)
    • 30.05.2011
    • Tisk

    Basinfirefest i letos dodrží tradici a nabídne návštěvníkům zahraniční headlinery jako americké …

    Sdílejte článek:

Basinfirefest i letos dodrží tradici a nabídne návštěvníkům zahraniční headlinery jako americké nu-metalové Ill Nino, německé veterány Sodom, jejich melodické krajany Freedom Call či úderníky Deadlock. Nebudou chybět ani britské legendy goth metalu Paradise Lost nebo řečtí FireWind v čele s Gusem G, který nějakou dobu hostoval v Arch Enemy a před dvěma lety vystřídal Zakka Wyldea na postu hlavního kytaristy u Ozzyho Osbournea.

Festival, který se i letos odehraje u Spáleného Poříčí na Plzeňsku o prvním víkendu letních prázdnin tj. od 1. do 3. července, i tentokrát hostí budoucí zahraniční hvězdy. Jednou z kapel, které v posledním roce zaznamenávají raketový vzestup, jsou i němečtí metalisté Lord of the Lost.

Nedávno vydali druhou studiovou desku. Koncert na Basinfirefestu 2011 bude jejich druhým živým vystoupením v České republice, ale zároveň prvním na open air festivalu v naší zemi vůbec. Vyzpovídali jsme jejich charismatického frontmana Chrise „The Lord“ Harmse

V těchto dnech jste na turné po Německu. Kolik koncertů celkem šňůra čítá a jak moc je úspěšná? Řekni nám o ní víc…

Chris: Na turné „Viva Hades“ jsme jako support kapely Mono Inc. Celkem jde o 16 koncertů a musím přiznat, že zažíváme nejintenzivnější koncertní období v dosavadní historii. Fanoušci Mono a Lord jdou perfektně k sobě, stejně jako kapely samotné, takže je to pro nás takový několikatýdenní nadupaný výlet. Celé turné je kompletně vyprodané a obrovsky úspěšné.

Takže Mono Inc. jsou v Německu hodně známá kapela?

Chris: Jsou na nejlepší cestě k vrcholu. Určitě byste si je měli poslechnout.

Zdá se, že Lord of the Lost jdou nahoru taky dost rychle… Proč si myslíš, že to tak je?

Chris: To nevím… Nezdá se mi, že by to bylo až tak rychle. Myslím, že jsme někde uprostřed procesu, který se nám daří dobře zvládat. Není to příliš rychlé na to, abychom si neuvědomovali, co se kolem nás děje. Ale co za to může? Třeba nejsme úplně nejhorší (smích).

Takže jste na dobré cestě stát se profesionální vysoce ceněnou kapelou… Co smlouva s nějakým zásadním vydavatelstvím?

Chris: Jsme pod labelem Out Of Line, který je součástí Universalu. Není to snad dost velké vydavatelství? (smích)

Vaše zbrusu nová deska „Antagony“ vyšla celkem nedávno. Prodává se dobře? Jste zatím spokojení s recenzemi?

Chris: Nikdy jsem se vydavatelství neptal na čísla. Ani nevím kolik se prodalo kopií naší první desky. A nechci to vědět. Nechci, aby mě tyhle výsledky nějak ovlivňovaly. A recenze? Ano, jsem s nimi spokojený. Většina lidí novou desku miluje, někteří ji absolutně nenávidí. A to je dobře. Jediné, co mi v recenzích vadí, je totiž apatie.

Můžeš váš nový počin srovnat s debutovým albem „Fears“? V čem se liší?

Chris: „Antagony“ je hlubší a atmosferičtější, ale zároveň tvrdší a drsnější. Už není o lásce tak jako „Fears“. Je o životních bojích, se kterými se já nebo ty denně potýkáme, protože jsme se rozhodli být jedněmi z těch ztracenců.

Které skladby máš ty osobně na obou deskách nejraději?

Chris: Myslím, že ty na konci obou desek. Závěrečné songy „Sooner Or Later“ a „Sober“. V obou případech jde o písně jenom s mým vokálem za doprovodu piana. Jsou pro mě tím nejosobnějším, co jsem kdy složil.

Ale hrajete je někdy na koncertech?

Chris: Možná budeme.

A teď zpátky na začátek… Jak bys zaškatulkoval hudbu, kterou hrajete (jste goth metal, …)?

Chris: Pussy Wetting Goth Rock. /pozn. redakce: není třeba překládat/

Co tě nejvíc ovlivňuje při skládání? Existuje nějaká ikona v hudebním průmyslu nebo nějaký umělec, který tě hodně inspiruje?

Chris: To ne. Vždycky jsem obdivoval umělce z různých odvětví umění i nejrůznějších stylů, ale nikdy jsem něměl skutečné idoly nebo ikony. Inspiruje mě všechno, co se mi líbí, co mám rád, a může to být různé…

Přemýšleli jste o nějakém hostujícím umělci/vokalistovi na desku nebo pro konkrétní sklaby?

Chris: Ano, ale jen v případě, že by to bylo nutné, nebo by takový host perfektně seděl. Nechceme hosty jen proto, že je možné někoho angažovat.

S kým bys chtěl stát na pódiu (nemyslím kapelu, která bude hrát po vás nebo před vámi, ale konkrétního hosta v průběhu koncertu)?

Chris: Stefani Germanotta /pozn. redakce: Lady Gaga/

Jako pilotní singl z nové desky jste vybrali sklabu „Sex on legs“ a natočili jste k ní poměrně zajímavý videoklip… Proč padla volba zrovna na tenhle song?

Chris: Bylo to taktické rozhodnutí. „Sex On Legs“ je pro lidi snadno zkousnutelná sklaba, snadno pochopitelná. Sex je pochopitelný pro každého. Přes takový druh skladby je snadné nás líp poznat.

Kdo má na svědomí image kapely? Spolupracujete s nějakým stylistou, který by vymýšlel vaše koncertní „kostýmy“, s někým, kdo navrhuje podobu promofotek atd.?

Chris: Všechno navrhuju sám: grafiku, loga, oblečení, … Což samozřejmě neznamená, že naše oblečení i šiju, ale vymýšlím, jak má vypadat. A to je jediný možný způsob, jak to dělat, aby to s námi korespondovalo a bylo upřímné.

A kdo vytvořil grafiku k CD „Antagony“?

Chris: Nápady jsou opět moje. Nakreslil jsem loga a veškerou grafiku, ale neuměl jsem namalovat anatomické obrázky tak, jak jsem potřeboval. Takže jsem oslovil tatéra Andrease Eichholta, který je zároveň brilatním kreslířem pokud se týká takových těch surových tahů uhlíkem a tužkou.

Je v Německu pro relativně novou kapelu těžké růst a proslavit se? Jaké jsou ty nejdůležitější cíle, kterých byste s LOTL chtěli dosáhnout?

Chris: Hudební průmysl je tvrdý ať už jsi kdekoliv. Hlavním cílem je dělat dobré skladby, které umožní lidem objevit zatím neznámé emoce… A o tom to vlastně je.

Pokud vím, děláš ve studiu producentskou práci pro jiné kapely. Pracuješ výhradně s metalovými kapelami nebo bys mohl produkovat třeba… řekněme… maistreamové/popové umělce?

Chris: Jenže já právě produkuju hlavně mainstream a pop music! Dělám toho spoustu pro Turecko a Kurdistán.

Myslíš to vážně?

Chris: Jistě.

Věnuješ se pořád ještě dalším kapelám mimo LOTL?

Chris: V současnosti ne aktivně. Ale to se změní jakmile na to najdu čas.

Myslíš, že najdeš? Chci říct… tvoje vytížení s LOTL a ve studiu je obrovské…

Chris: Ve skutečnosti vůbec nepotřebuju spát.

Hraješ na nějaké hudební nástroje?

Chris: Trochu na kytaru, baskytaru, klavír a bicí… Ale jediný nástroj, na který jsem se skutečně učil hrát, je cello.

Žádné hodiny zpěvu?

Chris: Ne, nikdy jsem na hodiny zpěvu nechodil.

Prozraď své oblíbené kapely/zpěváky/mu­zikanty.....

Chris: To se u mě pomalu každý den mění. Zrovna teď to jsou A Dog Called Ego, Sign a Rihanna.

A teď ještě zpátky ke koncertům. Jste známí tím, že na pódiu jste celkem divocí… Máte to, co pak na pódiu předvádíte, předem promyšlené nebo spíš improvizujete?

Chris: Já na pódiu nemyslím vůbec. Prostě tomu nechávám volný průběh, což může být občas dost nebezpečné pro ostatní členy kapely… Ale oni už se naučili mě celou dobu po očku sledovat.

Takže žáná choreografie?

Chris: Většina choreografie je na kepele. Nerad se držím na pódiu nějakého kontrétního plánu. Samozřejmě kromě toho, který se týká hudby.

Říká se o vás, že jste hodně divocí i v zákulisí … Pochlub se nějakou vtipnou historkou z posledního turné…

Chris: Tohle bych raději nekomentoval. Určitě se najde spousta holek, které mají dost historek k vyprávění z backstage LOTL …

Ale já teď nedělám rozhovor s nějakýma groupies nebo backstage štětkama. Dělám rozhovor s Chrisem Harmsem… (smích)

Chris: Sakra! Máš pravdu. To jsem nedomyslel (smích).

Koncert na Basinfirefestu bude vaším druhým vystoupením v České republice. Proč by na vás měli čeští fanoušci přijít?

Chris: Stojíme za to, aby to zkusili.

Veškeré informace k festivalu jsou k dispozici na jeho oficiálních stránkách www.basinfirefest.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze