Rozhovor s Ferry Corstenem: Zúčastnil jsem se letu bez tíže

 • Rozhovor s Ferry Corstenem: Zúčastnil jsem se letu bez tíže Fotogalerie (29)
  • 04.12.2009
  • Tisk

  V sobotu 5. prosince od 22:00 vypukne v klubu SaSaZu live show nizozemského hudebníka Ferry Corstena.

  Sdílejte článek:

V sobotu 5. prosince od 22:00 vypukne v klubu SaSaZu šestihodinová live show nizozemského hudebníka a fenomenálního producenta Ferry Corstena.
Pokud vám ale při vyslovení jména Ferry Corsten probleskly hlavou jen základní informace, tak tu pro vás máme krátký rozhovor.
Zaznamenal jsi nějaké nedostatky na hudební scéně, které jsi dříve nepociťoval?
Postrádám interakci mezi lidmi, kteří mají hudbu rádi. Například když jdu koupit nové desky – dříve jsem měl okruh lidí se stejným zájmem a všichni jsme se těšili na novou zásilku. Chápu, že lidé to dělají dnes podobně a díky internetu trochu jinak, ale tohle mi třeba chybí. Jsem v tomhle asi trochu staromódní.
Co je podle tebe základ pro úspěšný trancový track?
Pro mě je trance ztělesněním silné a chytlavé melodie se správným „drajvem“. Ne vždycky to je jen o nekonečných nájezdech. Jde to mnohem líp, když je to právě energie, která dává důraz na melodii.
Tvůj sound je dle názorů většiny vždy svěží a velmi inovativní pro hudební scénu. Kdy podle tebe přicházejí ty změny?
Nevím, není to zrovna věc, kterou bych měl v úmyslu. Když pracuju s nějakou hudbou déle než je zdrávo, začíná mě nudit a zkouším zas něco nového. Někdy je to i zvrat o 180°, když to pak porovnám s tím, co dělám obvykle. A to pak zní opravdu dost nepřirozeně. Ale na druhou stranu toto jsou momenty, kdy se rodí v mé produkci opravdu velké věci.
Tvé poslední album Twice In A Blue Moon se ubírá opět trochu jiným směrem. Můžeš za sebe říct, zda jsi maximálně spokojen, …nebo bys zpětně něco změnil?
Po několika letech přecházení mezi různými žánry a styly se pomalu opět vracím ke svému pojetí trancu. TIAMB je podle mě skvělá směs mého dřívějšího experimentální zvuku a toho, co se dá nazvat jako trance zítřka. Jsem opravdu spokojen, jak to album zní. A abych řekl pravdu, dokud bych nebyl, tak by to album mé studio nikdy neopustilo.
TIABM je velmi romantické album. Myslíš si, že právě trance reflektuje tu romantickou stránku elektronické hud­by?
Určitě! Myslím, že mnoho klasických trancových tracků má romantický a melodramatický základ.
Když se jedeš tour, tak máš opravdu rušný program. Jak přitom zvládáš ještě dělat novou tvorbu?
Je to celkem náročné, zvlášť od chvíle, kdy mám dcerku. Beru si ale vždycky svůj laptop a „mini studio“, takže jsem schopen pracovat i na cestách. Abych řekl pravdu, vyhovuje mi to. Je pro mě občas lepší skládat někde v hotelu a v klidu, daleko od všeho shonu.
O některých DJs se občas proslýchá, že utrácejí velké peníze za opravdu kuriózní věci. Vzpomeneš si nějaký svůj opravdu drahý špás?
Zúčastnil jsem se letu bez tíže (zero gravity flight). Bylo to před několika lety v Moskvě a splnil se mi tak skoro jeden velký dětský sen, takže mohu s klidem říct, že to za to opravdu stálo.

Připojujeme aktuální zprávu organizátorů: S Ferry Corstenem vystoupí v SaSaZu i DJ Lange (UK).

Špičkový britský DJ a producent Lange, který je v současnosti na 31. místě v 2009 DJ Mag Top 100 Poll a z jeho produkce pochází například hity Let It All Out nebo Happiness Happening (2009). Na scéně se Stuart Langelaan pohybuje už od roku 1997, kdy podepsal kontrakt s Additive Records. Kromě vlastních tracků mu pod rukama prošly i remixy pro Faithless nebo Pet Shop Boys. Na jeho debutové album si museli všichni počkat až do roku 2007, které vyšlo pod příznačným názvem Better Late Than Never, ze kterého byl (vedle Songless, Angel Falls) nejúspěšnější track Out Of Sky s vokálem Sarah Howells. Skladba zaznamenala raketový start do Beatport Trance Chart Top 10, což jen napomohlo k tomu, aby byl Lange nominován na nejprodávanějšího trancového umělce za rok 2008.
Line up:

 • 21:00 – 23:00 LayDee Jane
 • 23:00 – 01:00 DJ Lange (warm up TIABM tour)
 • 01:00 – 05:30 Ferry Corsten
 • 05:30 – ?????? LayDee Jane

Vstupenky: v předprodeji Ticketpro za 790 Kč, na místě za 890 Kč, VIP 1.500 Kč.
Více informací: www.ferrycorsten.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.