Kay Buriánek: Nová deska Sunshine vyjde na jaře

  • Kay Buriánek: Nová deska Sunshine vyjde na jaře Fotogalerie (7)
    • 21.11.2008
    • Tisk

    Zhruba před dvěma měsíci dostali naši posluchači a čtenáři na stránkách ABradia možnost položit otázky frontmanovi kapely SUNSHINE

    Sdílejte článek:

Zhruba před dvěma měsíci dostali naši posluchači a čtenáři na stránkách ABradia možnost položit otázky frontmanovi kapely SUNSHINE Kay Buriánkovi. My jsme z došlých dotazů některé vybrali a 19.11.2008 i „doručili“.
Ve středu 19.11.2008 jsem se vypravila do Roxy, kde vrcholily přípravy očekávaného pražského koncertu kapely Sunshine, na kterém navíc hostovali i londýští NEMO, abych Kay Buriánka za Vás vyzpovídala … Čekala jsem setkání s dobrým muzikantem, ale možná i trochu „hvězdou“, o to víc jsem byla potěšena, jaký je Kay vstřícný, milý a inteligentní člověk…
Už je to nějaká doba, ale fanoušky to stále zajímá…Vaši kapelu opustil Amák (Michal Šťastný), jaký je oficiální důvod jeho odchodu?
Důvodů bude určitě na obou stranách víc, ale Amák se už v první půlce letošního roku rozhodl, ze bude lepší, když odejde a bude se věnovat tomu, co ho baví víc – studiová práce a produkování.
Bude v budoucnu probíhat ještě nějaká společná spolupráce, nebo jste se rozloučili „na dobro“?
Rozešli jsme se v dobrém, jsme v kontaktu a nějakou spolupráci jsme plánovali v rámci nahrávání nové desky. Jestli k ní dojde záleží na tom, jestli náš harmonogram bude nějak fungovat s jeho a jestli bude pořád oboustranná chuť něco společně dělat.
Amáka u Vás nahradil Pavel Litvaj alias Robert.Org, proč padla volba zrovna na něj?
Těch důvodů je několik. Je to pravděpodobně jediný člověk v Čechách, o kterém jsme věděli, že se aktivně věnuje hudbě a má přitom identickou DNA se Sunshine. Má hodně podobný pohled na to, co a jak chce dělat a všichni v kapele i kolem ní si s ním dobře rozumí. I když původně není basák, adaptoval se hrozně rychle a podle mě není vůbec znát, že s námi hraje tak krátce. On byl tím chybějícím kouskem puzzle.
Letos jste jeli dost obsáhlé turné, k Vaší poslední desce (Dreamer, vyšla v březnu 2007), je nějaké místo, kde se vám hrálo opravdu dobře?
Hlavně poslední koncerty jsou pro nás hodně motivující a bavily nás. Samozřejmě jsme v rámci turné k Dreamerovi hráli i předtím v místech, kde nás to hodně bavilo, ať už to bylo třeba Tokio nebo koncerty ve Francii s Empyr. Nám se hraje dobře všude, protože nás to baví a kupodivu i různé nástrahy nás většinou ještě víc motivují…
Toto koncertní turné se chýlí ke konci a Vy se chystáte natáčet novou desku… budete ji nahrávat v Čechách?
Budeme ji natáčet částečně v Čechách, ale i jinde. Už teď máme domluvené studio v Berlíně a já pravděpodobně budu točit nějaké zpěvy zase v Los Angeles.
Kdy začnete natáčet a kdy hotové dílko spatří světlo světa?
Od začátku prosince se chystáme trávit každý den ve zkušebně a z fragmentů, kterých máme už teď hodně, dávat dohromady dema a skládat nové věci. Na začátku ledna jdeme do studia Davida Kollera, kde jsme točili i základy Dreamera, nahrávat jenom bicí a v druhé půlce ledna se chystáme do studia v Berlíně. Všechno ostatní bude následovat a deska by měla být hotová na přelomu března a dubna 2009. Pak nás čeká turné a celoroční intenzivní hraní, už teď máme nasmlouváno docela dost festivalů na příští rok.
Prozradíte, aspoň lehce, na co se mohou fanoušci na nové desce těšit, jak bude znít?
Těžko říct, to se vždycky hrozně mění v průběhu, my se nedržíme přesného konceptu – rádi riskujeme a experimentujeme. Ale myslím, že z mnoha důvodů bude nová deska ostřejší než Dreamer, takže rozhodně ne větší příklon k popu. Budeme se držet toho, že napsat chytlavý refrén není rozhodně na škodu a chceme, aby byla hodně taneční, ne v tom smyslu, že musí mít nutně víc syntetických vrstev, ale tím, že bude prostě nakopávací. Posloucháme všechno od hip hopu po death metal a tohle všechno nás hodně ovlivňuje. Ale rádi se bavíme a hlavně rádi vidíme, že se baví lidi pod pódiem – a to bude asi ustřední téma. Udělat „party“ desku, která nás bude bavit hrát živě a lidi budou mít možnost se u ní vyblbnout.
Dnes máte v Roxy jako hosta londýnské NEMO, proč zrovna oni?
Protože to je dobrá kapela a jsou to kamarádi. Navíc nejsou v Čechách úplně neznámí a není důvod, proč jim nepomoct tím, že si s námi zahrají na našem asi nejvíc exponovaném koncertě roku. Myslím, že to lidi ocení.
Naše posluchače/čtenáře zajímá, jak na Vás působil koncert a následně i zpěvák kapely Primal Scream (Bobby Gillespie), se kterým jste dělal rozhovor pro TV Óčko?
Koncert mě příjemně překvapil, líbil se mi hodně. Primal Scream nejsou úplně kapela, která by byla pro mě zásadní, ale jejich desky XTRMNTR a Evil Heat mě hodně ovlivnily. Dělat rozhovor s Bobbym byla legrace, protože on je hrozná herečka a typická anglická rocková hvězda s příznačnými manýry, což mi přijde hodně úsměvné. Ale na druhou stranu to je fajn mít možnost s takovým člověkem dělat rozhovor, i když nejsem novinář.
S tímhle maličko souvisí i poslední otázka… Jste dost pracovně vytížený člověk, a proto posluchače zajímá, co dělá Kay Buriánek když zrovna nehraje, necestuje, nemoderuje, nepíše do časopisu…??
To co většina lidí – buď mám chuť se bavit, nebo naopak být sám a užívat si toho, že můžu trávit čas se svojí přítelkyní, protože to je vzácnost. Takže děláme úplně triviální věci. Koukáme na televizi, čteme, chodíme do kina, na procházky, jezdíme na výlety, vaříme, vtipkujeme, dohadujeme se a tak. Jestli někdo čekal něco intelektuálního nebo neobyčejného, bude asi hodně zklamaný, haha

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze