Petra Janů k albu Kouzlo: Zpověď dospělé ženy

Po devíti letech přichází jedna z našich nejpopulárnějších zpěvaček Petra Janů s novinkovým albem Kouzlo, které přináší jedenáct pop-rockových balad.

Pravda – od svých rockových vypalovaček se Petra Janů trochu vzdálila, její projev je ovšem stejně uhrančivý i v pomalých, lyrických písních. Že jí tahle poloha není cizí ovšem dokazuje už dlouho, vzpomeňme třeba na českou verzi písně Už nejsem volná nebo na mnohé muzikálové kousky. Album Kouzlo vydává Supraphon.
Nestýskalo se vám už po nahrávacím studiu?
Já jsem si to nepřipouštěla. Můj muž mi tvrdil, že písně Už nejsem volná a Říkej mi jsou už dnes evergreeny, že je lidi budou poslouchat pořád, a že vydávat desku je dnes sázka do loterie. Smířila jsem se s tím. Ale najednou přišel Charlie Blažek, šikovný kytarista z Golemu a producent, úžasný chlap, a řekl: proč nenatočíš novinkové CD? Mám člověka, který by do toho měl chuť a na svém labelu by to celé zprodukoval! Seznámil mě s Františkem Langrem z firmy Epinien, sám se ujal hudební režie– a Kouzlo bylo na světě.
Co na to manžel?
Původně se mu do toho moc nechtělo, říkal, že jsem blázen. Pak ale slyšel první nahrávky a teď je do věci velice zapálený.
Repertoár desky je zcela nový nebo, aspoň zčásti, ležel v šuplících?
Nový, tohle všechno se upeklo na přelomu loňského a letošního roku. Největší díl práce byl odevzdán letos od května do srpna.
Vedle osvědčených spolupracovníků jste sáhla i po nových, mladých …
Na albu je devět novinek, napsali je například Roman Šandor, David Solař a Jiří Škorpík, autory textů jsou vedle ostřílených Pavla Vrby a Eduarda Krečmara například Hana Sorrosová, Miroslav Kuželka a Ruda Kubík. Tedy výkvět v branži. Dvě písničky pak dostaly nový kabát. Někteří interpreti to dělají úplně naopak: vydají desku s devíti starými a dvěma novými písněmi. Já jsem to udělala obráceně.
Ta deska má velice příjemné, baladické ladění.
Ano, řekla bych takové rozjímací, je to moje zpověď. Zpověď dospělé ženské, která toho spoustu prožila a doufá, že ještě spoustu prožije.
Na desce je i nádherný duet s Petrem Kolářem; jak tohle spojení vzniklo?
Petr Kolář je roztomilý, když říká, že vyrůstal na mých písních, třeba Jámy nebo Exploduj. To, že se mnou zpívá na albu duet, mě samozřejmě těší. Petra znám už deset let, jeho kariéru jsem pečlivě sledovala a držela mu palce. On si tu svoji kariéru poctivě vyšlapal. Vykonal spoustu práce, než se dostal tam, kde je dnes. Obdivuji ho.
Autorem vašeho duetu na albu Kouzlo je Brian May z kapely Queen.
Když jsem na tuhle píseň získala práva, hned jsem věděla, že chci, aby to byl duet – a oslovila jsem právě Petra. Česky se jmenuje Jsou dál jsou a je věnována lidem, kteří ještě mohli mnohé dokázat, ale které si pánbůh vzal příliš brzo. To je Freddie Mercury. Z mých kolegů pak třeba Karel Černoch.
Více informací: www.petrajanu.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.