Toxique: DVD se křtilo růžovým šampaňským

  • Toxique: DVD se křtilo růžovým šampaňským
    • 02.11.2009
    • Tisk

    Přinášíme rozhovor s Toxique o natáčení DVD, sofastikovaném turné a vystupování v zahraničí.

    Sdílejte článek:

Přinášíme vám rozhovor s Klárou Vytiskovou a Viliamem Bérešem z Toxique o natáčení DVD, sofastikovaném turné a vystupování v zahraničí.

DVD I Love My Sofa jste natáčeli v Kravíně a vyzvali jste diváky, aby přišli v kostýmech. Jak to dopadlo?
Klára: Úplně skvěle. Chodily celé rodiny. Bylo to takové retro, hodně kalhoty do zvonu a vycpávky, takže osmdesátky. A pro ty, kdo přišli bez kostýmu, tam bylo oblečení připravené. Nakoupila jsem ho předtím po sekáčích, takže mám teď doma sedmdesát nenositelných kostýmů. Na ty lidi jsme to navlékli, nikdo nebyl bez kostýmu.
Měli jste v publiku nějakého favorita?
Klára: Jo, jeden takový šílenec, který říkal, že je náš skalní fanoušek, ale já ho vůbec nepoznala. Měl obrovskou paruku a francouzský obleček.
Viliam: Bylo tam pár hodně výrazných typů… Venku jsme navíc měli připravené občerstvení a celkově si všichni užívali takové domácké atmosféry. Poslechli si koncert, pak se šli najíst, sundali vypůjčené oblečení… A my jsme měli dobrý zážitek.
V Kravíně to už znáte…
Klára: Vystupujeme tam tak jednou za rok. Navíc jsme tam odehráli jeden z prvních koncertů – je tam úžasná atmosféra – venku zahrada a oheň, fakt pohodička. Není to jako vystresované místo někde v centru Prahy.
Viliam: Navíc když jsme chtěli, aby ten prostor působil originálně, tak jsme to nemohli udělat někde v Praze.
DVD jste pokřtili v Music Baru v rámci Klubové noci. Proč zrovna růžovým šampaňským?
Klára: Řekli jsme Patrikovi, aby šel do Billy koupit šampaňské…
Viliam: A nedošlo nám, že jsme na nákup poslali člověka, který nepije alkohol. A asi si taky říkal, že se to růžové bude hodit Kláře k sukni… (smích)
Klára: Já jsem to totiž původně chtěla polít rybízovým vínem, které dělá moje babička. Ale došlo mi, že když to pak hodím mezi lidi, tak ty trička už nikdy nevyperou. A babička stejně řekla, že mi to na to nechce dát. Kdybych to vypila tak jo, ale jestli s tím chci něco polejvat, tak v žádném případě.
Nedávno jste odstartovali turné SOFAsticated…
Klára: První koncert byl v Liberci a tam to bylo moc fajn. Akorát, že je teď špatné počasí, prší, je mlha… Ale lidi chodí a je i dobrá energie.
Přesuňme se do zahraničí, už máte za sebou první „nájezdy“.
Klára: Hráli jsme ve Francii na Evropavox festivalu, kam jezdí známé i méně známé kapely z celé Evropy a taky promotéři, kteří si je vybírají na své akce. Moc jsme od toho nečekali, spíš jsme se rozhlíželi… Ale byli tam fakt skvělí lidé. Češi jsou takoví zkoumaví, rozjedou se až po chvíli. Ale tady od prvního songu chytali texty a pařili.
Viliam: Skákali a povzbuzovali. I když nejsme zrovna frankofonní kapela.
A co Belgie?
Klára: Tam nám nasazují nějaké písničky do rádia. Rádi bysme si tam zahráli nějaké koncerty a stejně tak by bylo skvělé vydání desky. Všechno se teď řeší.
Viliam: Je to určitě jeden ze způsobů, jak chceme dělat hudbu – jezdit po Evropě. Je hodně těžké, dostat se ven. Asi budeme muset hrát za strašně málo peněz nebo zadarmo… Ale určitě to zkusíme.
Teď jste do světa vypustili singl eBay. Ten předznamenává novou desku?
Klára: My ho bereme jako takový „můstek“. eBay jsme začali hrát dost brzo po vydání první desky, takže je tam ještě trošku vliv toho starého zvuku, zároveň na něm ale slyšíš i dost toto nového.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.