Michal Hrůza: Nemám potřebu expandovat do světa

  • Michal Hrůza: Nemám potřebu expandovat do světa Fotogalerie (1)
    • 29.10.2009
    • Tisk

    Michalovi Hrůzovi jsme položili pár otázek k novému nadupanému albu Napořád a nejen k němu.

    Sdílejte článek:

V pondělí 26. října vydal Michal Hrůza druhé album s kapelou Hrůzy nazvané Napořád se stejnojmenným pilotním singlem a duetem Píseň labutí.

Nová deska vypadá hodně nadupaně, už podle pilotního singlu Napořád, s kterým jsi docela zariskoval… Fascinuje mě tvůj „tah na branku“. Když se podíváš na IFPI, Napořád byla několik týdnů jednou z nejhranějších písniček, country Píseň kovbojská si taky vedla skvěle… Neskutečně mícháš žánry.
Ale právě s Písní kovbojskou to nebylo tak jednoznačné. Hodně se hrála jenom chvíli, pak utichla. Takže tam jsem třeba narazil. Ne každý to pochopil tak, jak jsem to myslel – jako legraci. Ale to je asi normální, každý má trochu jiný smysl pro humor… Dozvěděl jsem se, že to některá rádia nechtěla hrát, vzali to jako country a málo moderní. Ale i tak to lidi za chvíli pochopili a když ji hrajeme naživo, chytají se.
Na nové desce Napořád máš i duet s Katkou Knechtovou, chtěl bys zkusit štěstí i na Slovensku?
Hráli jsme tam jenom jednou, asi tři koncerty. Jednak tam není tolik míst jako u nás a druhak mě tam nikdo nezná. Ale nemám nějaké potřeby expandovat do světa. Jsem spokojený tady a i ty písničky jsou v češtině.
Duetů už jsi pár měl – s Anetou Langerovou, Lenkou Dusilovou, Magdou Šalamounovou a teď s Katarínou Knechtovou. Pocítil jsi při jejich vzniku nějaký velký rozdíl?
Já oficiálně počítám jen duet s Lenkou Dusilovou. S Anetou to bylo koncertní, chtěla mi tehdy pomoct, což od ní bylo moc hezký. A pak je tam hodně skrytá píseň Stopařka s Magdou, ale ta se skoro nikde neobjevila.
V listopadu rozjíždíte k nové desce i turné, už se asi těšíte na pódium…
My jsme se teď hodně nadřeli s deskou, takže ani festivalů jsme moc neodehráli. Chystáme teď nové webovky, kde se objeví všechny informace i ohledně koncertů, ale těšíme se moc.
Překvapilo mě, že budete hrát na Slavíku.
To zařídilo vydavatelství. Ale neznamená to, že něco vyhrajeme. Je to vlastně kvůli písničce Napořád, která byla vloni výrazná. Pozvali nás a my jsme za to byli rádi.
Nedávno jste vystupovali v Knize mého srdce, co říkáš na vítěze – Saturnina?
Toho jsem nečetl. Ale znám filmovou podobu, která mi přišla vtipná. Každopádně jsem si ho na vítěze netipoval.
Měl jsi svého favorita?
Nejsem zas tak velký čtenář, ale myslel jsem si na Pána prstenů. Přeci jen ta symbolika s válkou a jeho skvěle vytvořené světy dobra a zla, to je nadčasové téma.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze