S Michaelem Foretem o chystaném muzikálu Děti ráje

Pojďte se seznámit s mladým a perspektivním zpěvákem a kytaristou Michaelem Foretem. Má za sebou už dvě alba a teď se chystá na muzikál.

Michael Foret, třiadvacetiletý zpěvák a kytarista, prošel před pěti lety televizní hudební soutěží Česko hledá SuperStar (obsadil 6. místo), získal smlouvu s vydavatelstvím Sony BMG a natočil debutovou desku Forte (2006, producent Ondřej Soukup). Zahrál a zazpíval si v Expertech a přitom studuje Konzervatoř Jaroslava Ježka. Založil kapelu ForetGump (s Adamem Kollerem) a když se po dvou letech rozpadla, začal spolupracovat s Matějem Portešem a Filipem Gemrothem z kapely Toneless na své druhé, tentokrát zcela autorské desce. Album s názvem Uvnitř doplnil originálním klipem.
Jeho velkými vzory jsou Pink Floyd, Coldplay, Peter Gabriel, Abba, Roxette, Johnny Cash nebo Bruce Springsteen.
Teď se Michael Foret věnuje připravovanému muzikálu Děti ráje, kterému patří první část našeho rozhovoru.
V současnosti se chystá nový muzikál Děti ráje, ve kterém budeš hrát. Mohl bys mi k němu něco říct?
Vážně se mě na to chceš ptát? To jsi první novinářka. Zatím se totiž ještě moc neví, že tam účinkuju… (smích)
Ale já to vím, tak sem s tím.
Děti ráje jsou strašně dlouhý proces. Abych byl upřímný, tuhle nabídku jsem v první fázi přijímal kvůli té finanční stránce, protože je třeba z něčeho platit ty složenky a doba není zrovna nejlehčí. Ale důležité pro mě samozřejmě taky je, že tomu projektu věřím a myslím, že má opravdu šanci uspět. I když nejsem fanoušek hudby Michala Davida, muzikál má pěkný příběh, krásné choreografie, kostýmy, rekvizity a navíc je to něco nového, co tu ještě nebylo. Nenajdeš v něm žádné „ukřižovávání“ a podobné expresivity, kterými jsou lidi možná zahlcovaní posledních deset let. Je to nový svěží vzduch, který přišel trochu od západu – když to vidím, vybavím si třeba Mamma Mia, Pomádu nebo Horečku sobotní noci. A navíc, pracuje na tom opravdu dobrý tým lidí počínaje režisérem Petrem Novotným a konče třeba muzikantem Michalem Dvořákem. V neposlední řadě ty písničky lidi pořád milují… Navíc muzikál přináší především neokoukané tváře.
No, když jsem viděla jména Sagvan Tofi, Iveta Bartošová…
To je druhá strana mince… Ale není to moje starost, to se týká producentů. Moje role je pěkně napsaná, hraju tam vlastně sám sebe – soudobého muzikanta, který má svou kapelu a hraje v klubech. Takže já jsem spokojený.
Jinak to ale skoro vypadá, že se za účast v Dětech ráje stydíš, přitom muzikály jsou v současné době jednou z mála možností pro muzikanta, jak si vydělat. A staví se tak k tomu hodně známých zpěváků…
Nestydím, jen jsem opatrný, protože už vím, co je český šoubyznys zač. Ale dělá to například Petr Muk, Pepa Vojtek nebo Marta Jandová a myslím, že jsou v pohodě.
Tak se vraťme ještě k tomu současnému – co ty a tvoje nejbližší budoucnost?
Chci na sobě teď začít pořádně makat. Zkouším muzikál, protože tam opravdu ze sebe chci dát všechno. Když to studuju na konzervatoři, obor muzikál, tak abych tam tančil, hrál a zpíval na sto procent nebo na sto padesát. Abych udělal dojem na ty lidi, co si zaplatí vstupenku, protože lístky jsou obecně drahý. Když vidím, že si pětičlenná rodina zajede třeba až z Moravy do Prahy na muzikál, tak ať to stojí za to. Tomu teď věnuju maximum času. A zároveň píšu nové písničky na další desku, aby byla lepší, než ta poslední.

Druhou část rozhovoru, ve které jsme si s Michaelem povídali o všem možném, jen ne o muzikálu Děti ráje, vám přineseme příští víkend.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.