Ti, kteří se rozhodli vykročit na cestu objevů... In Revelation

  • Ti, kteří se rozhodli vykročit na cestu objevů... In Revelation
    • 02.10.2009
    • Tisk

    Na české hudební scéně se objevil nový projekt, projekt, který se chce prezentovat především

    Sdílejte článek:

Na české hudební scéně se objevil nový projekt. Projekt, který se chce prezentovat především pomocí internetu a internetových rádií a nejen proto nás velmi zaujal. Zařadili jsme jejich novou desku do vysílání Radia Chillout a navíc jsme pro Vás členy projektu In Revelation vyzpovídali.
In Revelation je setkáním lidí, kteří se rozhodli vykročit cestou objevů, to jsou slova Petra Pokovby o projektu, který založil společně s kytaristou skupiny Kryštof Evženem Hofmannem a zpěvačkou Zuzanou Kickovou.
Proč zrovna název In Revelation? Koho vlastně napadlo založit tento projekt tří lidí?
Petr: .. Kdysi jeden člověk prohlásil, že neexistují náhody. Že pouze my neznáme ty pravé příčiny, proč jsou věci tak, jak se dějí. Ale ať už to nazveme jakkoli, setkání těch, kteří se rozhodli vykročit na cestu objevů, je náhodami naplněné od samého počátku. Ony samy se staly součástí tvoření, pomalého, nenuceného, naslouchajícího přirozenému běhu věcí… Po téměř dvou letech přišel čas, kdy písně mohly začít své vlastní setkávání se světem. V tom odhalení ožívají a my poznali, co před tím bylo skryté. A to je důvod, proč dostaly jméno .. In Revelation .. Proto odpověď na druhou otázku, čí to celé byl vlastně nápad, je, že to neumíme říct. My nevíme.
Jak jste na tom ve Vaší skupině autorsky, kdo se podílí na čem?
Evžen: .. Základní motivy přinesl, spíše přeposlal Petr (pracovalo se přes internet). Většinou se jednalo o klávesový-harmonický part s loopem a nastřelenou melodickou linkou. Já jsem témata obohatil o svůj nástroj a vrstvením kytarových partů rozšířil hudbu o další dějství. Pro představu bych práci na I. R. přirovnal k dobrodružné výpravě, na které buďto objevíte novou zemi anebo neobjevíte vůbec nic. Jsem rád, že jsme s Petrem vydrželi a dopluli do imaginárního světa In Revelation…:) Samostatnou kapitolu tvoří zpěvačka Zuzana Kicková, oslovená v pozdním období nahrávání. Zuzi přinesla do projektu texty a nazpívala je. Zuzčin zpěv je kořením našich písniček a jsme rádi, že se povedlo propojit původně čistě instrumentální hudbu s touto další „vokální“ dimenzí.
Kolik času bylo potřeba, aby vznikla deska In Revelation a kde jste jí natáčeli?
Evžen: .. Deska se natáčela ve dvou studiích a to u mne doma, v Ostravě a u Petra v Jindřichově Hradci. V Ostravě se natáčely kytary, perkuse, zpěvy a v J. Hradci syntezátory, klavíry, dělaly se loopy a další programming. Celkově vzato nás projekt stál okolo 1,5 roku skládání, nahrávání a aranžování včetně postprodukční práce, masteringu, který šikovně obstaral můj kamarád a producent Kryštofu Boris Carloff.
Jak vznikají nahrávky, při kterých se tvůrci vlastně ani nesejdou?
Petr: Nasloucháním. Cosi, co člověk do hudby vkládá, pochází z toho, kým je. Proto, ačkoliv je takhle na dálku možná někdy obtížné věci přesně popisovat, jsme mohli tomu, co vzniká, porozumět trochu jiným způsobem. Spojili jsme různé pohledy, často i docela rozdílné, ale, a možná právě díky té rozdílnosti, vzniklo něco, s čím jsme byli nakonec spokojeni ještě o dost víc, než byl kterýkoli z našich původních nápadů. To, že jsme se nescházeli, bylo zajímavou příležitostí a výzvou.
Co klip, chystáte nějaký? Pokud ano, tak k jaké písničce z desky?
Petr: Like you. K téhle písni bychom byli rádi, kdyby se jej podařilo objevit. V současnosti hledáme tvůrčí tým, který by se o to pokusil.
Je možnost Vás někde vidět vystupovat „na živo“?
Evžen: .. In Revelation vznikl jako studiový projekt a prozatím se na tom nic nemění. Samozřejmě jsme diskutovali o možnosti hrát „live“, ale došli jsme k závěru, že „možná“ po druhé desce… Nyní je na podobné úvahy příliš brzy.
Skupina Kryštof je v současné době v polovině natáčení nové desky, nebyl to pro Evžena Hofmanna trochu stres, sedět takhle „na dvou židlích“?
Evžen: .. Stres to každopádně nebyl. Spíše bych řekl, že se obě rozdílné formace vzájemně inspirovaly. Nenastal ani žádný kreativní zkrat, protože pojetí hry na kytaru v Kryštofu je jiné, než rovina v In Revelation. Termíny vycházely pro oba počiny, nahrávání se nekrylo, střet světů se nekonal. K těm více aktivitám bych na závěr přidal větu své přítelkyně, která situaci pěkně vystihuje: Řekni, že pracuješ v pekárně a pečeš jednou chleba, pak vánočku… a mi nezbývá než dodat a doufat, že Vám všem chutná!…:)
In Revelation jsou: Petr Pokovba (key, programming, composing)
Evžen Hofmann (guitar, composing)
Zuzana Kicková (lyrics, vocals)
Více info najdete: http://inrevelation.cz
Pokud Vás In Revelation zaujali a rádi byste jejich novou desku „In Revelation“ získali, není nic jednoduššího, než se zúčastnit soutěže na stránkách ABradia!

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.