Moby: Jsem rád, že jsem člověk

  • Moby: Jsem rád, že jsem člověk
    • 26.07.2009
    • Tisk

    Před Sázavafestem odpověděl americký skladatel, instrumentalista a zpěvák Moby na pár dotazů Magazínu.

    Sdílejte článek:

Na pár dotazů odpověděl Magazínu před svým koncertem na letním Sázavafestu v Kácově americký skladatel, instrumentalista a zpěvák Moby. Odpovídal telefonicky z New Yorku.

Vaši tvorbu vždy hodně ovlivňoval New York. Je to stále tak?
Ano, už tu žiju opravdu hodně dlouho. Někdy si dokonce říkám, že až příliš dlouho. Hodně se za tu dobu změnil, ale každopádně je to stále velký zdroj negativní i pozitivní inspirace. Jsou tu některé opravdu úžasné, rozmanité kulturní momenty, ale jsou tu i věci, o které se v současné době příliš nezajímám.
Často říkáte, že míváte bolest hlavy, když si představíte, že je vám 43 let a molekuly, ze kterých je stvořen svět, jsou staré skoro patnáct miliard let. Bojíte se, že život je příliš krátký?
Důležitější pro mne je, že není možné přikládat životu žádný větší význam. Chci říct, že jsem rád, že jsem člověk. Líbí se mi lidská kultura, je to zajímavé. Ale jsme naživu velmi krátký čas, na malinkaté planetce v obskurní galaxii. Existenciální krize spočívá v tom, jak je náš život krátký v porovnání s tím, jak gigantický je vesmír.
Často hovoříte o tom, jak důležitá je atmosféra hudby. Není těžké tuto atmosféru zachytit na velkých open-air akcích, jako jsou letní festivaly? Jeden z nich vás v Kácově zanedlouho čeká…
Máme dva různé druhy show. V malých klubech, na intimnějších představeních se snažíme zaměřit na tišší hudbu. Pro festivaly to je speciální, ale nemám strach, že by se nepodařilo zachytit pravou atmosféru skladeb. Chce to jen větší úsilí, v tom máte pravdu.
Jaký byl nejlepší festival, na kterém jste kdy hrál?
Před několika lety jsem hrál na festivalu Splendour in the Grass v Austrálii. Ten se koná v Bayron Bay, což je krásná zátoku u oceánu. Byl v mnoha ohledech výjimečný.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz