Podpořte dokončení nové desky Lenky Dusilové

  • Podpořte dokončení nové desky Lenky Dusilové Fotogalerie (13)
    • 06.08.2014
    • Tisk

    Letošní laureátka ceny Anděl v kategorii „zpěvačka roku“ Lenka Dusilová v těchto dnech dokončuje s kapelou Baromantika, tj. s Beatou Hlavenkovou, Patrickem Karpentskim, Viliamem Bérešem a Martinem Novákem, nové spoluautorské album „V hodině smrti“.

    Sdílejte článek:

Novinka, kteá vzniká z větší části v nouzovských studiích SONO Records, naváže na loňské živé album Live at Café v lese a vyjít by měla v druhé polovině září u Supraphonu.

Všech je ale závislé na dostatku finančních prostředků na její dokončení, které se Lenka a Baromantika rozhodli získat přímo od fanoušků, prostřednictvím crowdfundingového portálu HitHit.cz.

„Nová Baromantika bude velmi poctivý dílo, v němž jdeme s našimi emocemi opravdu na dřeň. Mix jsme svěřili zvukařům Milanovi Cimfemu a Pavlovi Karlíkovi ze SONO Records, jejichž otisk na výsledném zvuku můžete slyšet na předešlé Baromantice či Eternal Seekers, a jsou tedy pro kontinuitu našeho hudebního příběhu nepostradatelní. Natáčení je přirozeně nejnákladnější složkou projektu a proto si vážíme jakékoliv finanční podpory,“ vysvětluje Lenka Dusilová.

Na albu, jehož stěžejním tématem je problematika přerodu a životních transformací a více o jeho genezi i názvu se dočtete přímo na HitHit.cz, se kromě Lenky Dusilové rovnou měrou podílí také Patrick Karpentski, Viliam Béreš a Beata Hlavenková, kteří se profilují jako svébytní autoři.

To ostatně Lenka zmínila už v dubnu letošního roku v rozhovoru přímo ze studia: „Uvědomila jsem si, že mezi námi je a funguje nějaký autorský potenciál. A že by bylo fajn spolupráci, kterou jsme začali, završit albem, na kterém já nebudu figurovat jako sólová zpěvačka a autorka, ale jako střípek v mozaice čtyř autorských osobností.“

Kromě výše zmíněných se na novince objeví také celá plejáda zajímavých hostů, mezi nimiž nechybí Justin Lavash, David Koller Dan Bárta, Oskar Török nebo Marek Minárik či Miloš Dvořáček. Co se textů týče, mohou se posluchači těšit na zhudebněné básně i autorské věci Lenky Dusilové, přičemž zpívat se nebude pouze v češtině, ale také ve slovenštině, angličtině a polštině.

První ukázkou z alba je fragment úvodní písně „Indiánky“, který zní v klipu, jenž kapela natočila pro sbírku na HitHit.cz.

Naživo pak Lenka Dusilová a Baromantika představí nové album v rámci rozsáhlého podzimního turné, které odstartuje 2. října, 2. listopadu je v plánu koncert v pražském Divadle Archa.

www.lenkad.com


Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze