Richie Kotzen chystá na září retrospektivní kolekci

  • Richie Kotzen chystá na září retrospektivní kolekci Fotogalerie (3)
    • 16.07.2014
    • Tisk

    Kytarový virtuóz, zpěvák a skladatel Richie Kotzen se vyznačuje typickým a nezaměnitelným stylem a můžeme říct i „rukopisem“.

    Sdílejte článek:

Jeho unikátní styl zmapuje kariérní retrospektiva v podobě kompilace The Essential Richie Kotzen, která vyjde pod značkou Loud & Proud Records 2. září 2014.

Balíček obsáhne hudební materiál napříč celou jeho kariérou.

Na dvou CD najdete klasický materiál, záznam akustických vystoupení, rarity i dvě zbrusu nové skladby „War Paint“ a „Walk With Me“.

Na DVD pak videoklipy, opět záznamy akustických vystoupení a neoficiální nahrávky.

Koncem tohoto měsíce dostanou rádia sampler se třemi písněmi – dvěma novinkovými tracky a skladbou „Lie To Me“.

Materiál na kompilaci The Essential Richie Kotzen vybíral sám kytarista z jeho devatenácti dosud vydaných sólových alb.

„Opravdu jsem se hodně změnil a vyrostl, ať už jako umělec nebo jako člověk,“ říká Richie Kotzen.

„Vybral jsem ty písničky tak, aby se třeba i někdo, kdo o mě niky neslyšel, mohl ponořit do mé hudby a měl možnost zjistit kdo jakožto nahrávající umělec jsem.“

K první ze dvou nových skladeb, „War Paint“, řekl: „Byla to velká výzva. Dokázat, aby studiová nahrávka zněla jako když kapela hraje naživo, když všechny nástroje nahrává jeden muzikant, nebylo nic lehkého. Myslím, že se mi to ale podařilo.“

Kvůli druhé novince, „Walk With Me“, se Kotzen naučil hrát na další hudební nástroj. Konkrétně jde o theremin, starší elektronický instrument.

„Uvědomil jsem si, že bych tam chtěl zvuky, které vyluzuje theremin, tak jsem si ho koupil a pár týdnů jsem se na něj učil hrát. Použil jsem ho v místech, kde by se normálně využila hlavní kytara. Byla to pro mě opravdu cenná zkušenost,“ vysvětluje hudebník.

Hudební kariéra Richieho Kotzena, která zahrnuje celou řadu stylů od rocku, přes blues, jazz až po fúze s popem a soulem, trvá už dvacet let.

Po celou dobu v triu s dalšími dvěma muzikanty hodně vystupoval ve Spojených státech, Evropě, Latinské Americe i Japonsku, kde si vybudoval velmi slušnou fanouškovskou základnu a odehrál spoustu vyprodaných koncertů.

Před startem sólové kariéry byl členem Mr. Big, o čemž ale nerad mluví.

V současné době hraje na kytaru a zpívá v kapele The Winery Dogs, kde působí spolu s baskytaristou Billym Sheehanem (Mr. Big) a bubeníkem Mikem Portnoyem (ex Dream Theater, Avenged Sevenfold).

V roce 2015 chce Richie Kotzen vydat dvacáté studiové album.

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze