Zion Train přijedou představit nové album

  • Zion Train přijedou představit nové album Fotogalerie (10)
    • 24.02.2007
    • Tisk

    Pro ty, kteří považují elektrodub s kořeny ve starém dobrém reggae za svou pokrevní muziku, budou 9. 3.07 v pražském Abatonu druhé vánoce (totiž tenhle rok vlastně první). Na Čecháčky se totiž přijede podívat multinárodní složení Zion Train. Spolu s Hypnotix, Nomad Sound feat. Burama aAdmirálem Kolibalem rozhýbou české publikum v rytmech svých dubových nástrojů a zpěvu.

    Sdílejte článek:

Zion Train k nám přijedou představit nejen nové albumLive As One, ale také zbrusu novou sestavu. Místo zpěvačky Molary, která se vydala na sólovou dráhu, nahradí hned sedm zpěváků. Kromě starých a osvědčených Earl 16, Tippa Irie nebo Dubdaddho se můžeme těšit ještě na další členy zpěvové sekce. Kromě Earla jemný a lehký zpěv v Zionu představí hlasy jako Marlene neboLua. Dubovou a drsnější část zastoupí společně s Tippem a Dubdaddym ještě YT a marihuanovou pohodu a snovost nám doručí zpěvákRaizz Itálie.

Díky novému producentovi Neilu Perchovi, který kvality Zion Trainu vyhnal do velikých výšek, by nám mělo přinést nové album Live As One mnoho překvapení. Hudební projev, přestože neztratil svůj osobitý podtext a projev, zkvalitněl a zesílil. Kromě zpěvové části je součástí Zionu také dechová sekce, sestávající se z Dave Fullwooda a Bigga. Na kytaru pak z formace vyniká P. Lush známý z Nucleus Roots a na klávesy vše podtrhuje Paolo Polcari z Almamegretta. Na bicí pak hraje Vedran z Radikal Dub Kolektiv a na dechový nástroj „melodika“ Chasbo z Bush Chemists. Jednotliví členové Zionu mají svůj původ v mnoha zemích a svou hudbou tak slučují různé kultury a hudební kořeny.

Několik měsíců předtím než vyjde album Live As One, vyletí do světa také singly, na kterých budou remixy, jichž se ujmou zvučná jména jako napříkladRob Smith ze Smith & Mighty, Vibronics, Digital ze Sativa Records a Kuranaky ze Zettai-Mu z Japonska.

Kdo jsou Zion Train?

Tato kapela by se dala nazvat průkopníky tanečního dubu (elektrodub) a vzhledem k tomu, že se v tomto žánru pohybují posledních patnáct let, řadí se také mezi špičky. Ve svém začátku Zion Train pracovali v alternativní undergroundové scéně a také hodně makali na tvorbě klasického reggae. Jsou velebeni za svá koncertní vystoupení, kde dokáží propojit rychlé, elektronické dubové mixy s akustickou stránkou své kapely a ještě do toho mistrovsky zapojit zpěv.

Zion Train vznikli pod rukama a mixákem Neila Perche v roce 1990, ke kterému se později přidali Colin Codhrající na melodiku, vokalistka Molara, Hake na trumpetu a Forkbeard s trombonem. S postupem času se formace pozměňuje, promíchává a pružně přizpůsobuje. Záleží také, o jaké se jedná vystoupení. Někde vystupují všichni a někdy třeba jen samotný Perch a jeden ze zpěváků.

Zion Train se za svou šestnáctiletou existenci mohou pyšnit mnohými výtvory a nahrávkami. Mají na triku velkou řádku alb, spoustu turné, soundsystémů, labelů a dokonce i časopisů. Nové album jen představuje další podlaží ve stavbě zvané Zion Train.

web: www.ziontrain.co.uk

vstupenky na koncert budou v předprodejích za 250,– na místě za 300,–

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.