Hooverphonic v Praze naživo představí aktuální desku

  • Hooverphonic v Praze naživo představí aktuální desku Fotogalerie (9)
    • 07.07.2014
    • Tisk

    Belgická formace Hooverphonic nedávno vydala nové album nazvané Reflection. Naživo ho přijede představit také českým fanouškům.

    Sdílejte článek:

Konkrétně 29. září vystoupí v pražském Lucerna Music Baru.

Osmé studiové album, které vyšlo 15. listopadu 2013, Hooverphonic nahrávali přímo doma u fanoušků a je hodnoceno jako jedno z nejživějších a nejenergičtějších, jaké kdy kapela nahrála.

Na Reflection, které je druhým studiovým počinem se zpěvačkou Noémie Wolfs, se Belgičané vrátili k přirozenému analogovému zvuku.

„Mám problém s dnešní standardizací. Všechno má preset. Všechno, co slyšíte, je digitálně produkováno a ztrácí hloubku a přirozenost. Toto album je reakcí na současné nahrávání. Chtěl jsem nahrávat v prostorech, ve kterých nikdo před tím nenahrával,“ říká basista a producent Alex Callier.

Tato myšlenka vedla ke zrodu ambiciózního projektu Hooverdomestic.

Kapela se na začátku roku 2013 obrátila na fanoušky s dotazem, jestli by byli ochotní poskytnout jejich domovy k nahrávání.

Nakonec se sešlo dohromady 180 kandidátů, z nichž kapela vybrala pět míst, kde se deska nahrávala.

Hooverphonic rozložili nástroje v bývalé cihelně přeměněné v loftové byty, ve dvou majestátních domech v regionech Gent-Brugge a Champagne a na staré farmě, která patří jednomu známému umělci.

„Páté místo byl kostel, kde jsme nahrávali vokály,“ upřesňuje Alex.

Způsob nahrávání se blížil dřevním dobám v 50. letech, kdy se točilo ve speciálních echo komorách, kde se zvuk „efektoval“ pomocí dřevěných panelů, cihlových zdí, prázdných chodeb a vysokých stropů.

Reflection je špinavé album. Drsné, žádné ozdůbky. Co jsme nahráli, to taky dostanete, žádný copy/paste,“ popisuje novou desku Alex.

Oproti ostatním nahrávkám z dílny Hooverphonic postrádá smyčcové nástroje, které nahradily tři doprovodné vokály.

*„Chtěli jsme, aby hlas Noémie dostal maximální prostor, proto jsme tentokrát vynechali smyčce a podpořili její zpěv doprovodnými vokály.“

Navzdory všem potížím, které doprovázely zdánlivě bláznivý koncept Hooverdomestic, je zřejmé, že album Reflection uhodilo hřebíček na hlavičku.

Singl „Amalfi“ zaznamenal nejsilnější start v historii skupiny.

Pouhé tři týdny od vydání se píseň usadila na prvním místě belgické rádiové hitparády a také v Top 10 tamní prodejní singlové hitparády. Hooverphonic se naposledy v Praze předvedliv květnu 2012 v zaplněné velké Lucerně za doprovodu dvanáctičlenného symfonického orchestru.

V září si je můžete užít v klubovém prostředí, kde vám zahrají nové věci a předvedou novou show.

Do 31. července nebo do vyprodání limitovaného počtu vstupenek je cena 590 korun plus poplatky, od 1. srpna lístek pořídíte za 690 korun plus poplatky).

www.hooverpho­nic.com


Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.