Hrady CZ odstartují jubilejní letní tour k 10. výročí na Točníku

  • Hrady CZ odstartují jubilejní letní tour  k 10. výročí na Točníku Fotogalerie (8)
    • 03.07.2014
    • Tisk

    Putovní hudební festival Hrady CZ zahájí jubilejní letní „tour“ už příští pátek 11. července na hradě Točník. Nabídne větší areály a kromě klasických stanových městeček i komfortnější stanování ve „VIP Hradních kempech“.

    Sdílejte článek:

Páteční program zahájí v 7 hodin večer koncert kapely Sto zvířat.

Součástí pátečního večera bude už tradičně karneval v maskách a první festivalový den se můžou návštěvníci těšit také na kapely Portless a Horkýže Slíže.

V sobotu na dvou velkých pódiích zahrají vystoupí např. Tomáš Klus, Miro Žbirka, Monkey Business, Wanastowi Vjecy, Mandrage nebo Divokej Bill.

Festival se pak v průběhu léta představí vždycky v pátek a sobotu až do 30. srpna na hradech Švihov, Kunětická hora, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bezděz a Bouzov.

Zatímco páteční program festivalu bude komornější a areál na loukách v podhradí Točníku se otevře v 6 hodin večer, v sobotu zahrají kapely na dvou festivalových pódiích a areál bude přístupný už v půl jedenácté dopoledne.

Od půl dvanácté do půlnoci se fanoušci můžou těšit také na Adama Mišíka, Visací zámek, Abraxas, UDG, Vypsanou Fixu, Xindla X a další.

Speciální hudební program si na festival Hrady CZ připravil i Miro Žbirka, který na něm letos vystoupí vůbec poprvé.

„Kromě všech mých známých skladeb jako například ´Atlantída´, ´22 dní´, ´Čo bolí to prebolí´ nebo ´Mám rád´, zahrajeme i novinky, které jsme na festivalech ještě nehráli. Budeme mít s sebou také jednoho hosta, takže je na co se těšit,“ říká Miro Žbirka.

Organizátoři festivalu se snaží vycházet vstříc stále rostoucímu počtu návštěvníků a jejich komfortu, kromě letošního rozšíření areálů na Bezdězu a Bouzově je jako novinka na všech zastávkách festivalu připravené placené ubytování ve VIP Hradních kempech se sprchami, non-stop recepcí, úschovnou, občerstvením, sociálním zařízením i možností dobíjení mobilů.

Dál bude možné stanovat zdarma ve stanových městečkách, oba typy ubytování zájemci najdou v blízkosti areálu festivalu.

Samozřejmostí jsou úschovny kol a batohů. Kyvadlová doprava od nejbližších železničních stanic na festival a zpět je vždy zajištěna po oba dny, vedle areálů jsou také parkoviště, která pojmou stovky aut.

Na Točník bude jezdit kyvadlová doprava od železniční stanice Hořovice a zpátky.

Hrad Točník včetně sousedního Žebráku a jejich prohlídkových tras si budou moci návštěvníci prohlédnout zdarma v rámci festivalové vstupenky, která zahrnuje vstupné na hrad.

Festival Hrady CZ se letos poprvé stává partnerem projektu Národního památkového ústavu s názvem Neobjevené památky.

Jedná se o soubor víc než třiceti památek v České republice, které veřejnosti nabízejí dosud nedoceněné krásy a zajímavosti.

Každá zastávka hudebního festivalu Hrady CZ tak má v roce 2014 "partnerskou neobjevenou památku“, kterou v rámci festivalových zastávek v daných regionech zviditelňuje.

V případě Točníku je partnerskou památkou zámek Hořovice.

Tam v neděli po festivalu proběhne speciální program organizovaný Národním památkovým ústavem. Na ten je možné získat po předložení festivalové vstupenky vždy druhou vstupenku zdarma.

Vstupenky pořídíte v předprodejní síti Ticketstream za 250 korun na páteční program a 410 korun na sobotu, v nabídce jsou i speciální balíčky s ubytováním ve VIP Hradních kempech.

www.hradycz.cz

 

Podobní interpreti

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze