Jasná páka má první videoklip a chystá se na turné

  • Jasná páka má první videoklip a chystá se na turné Fotogalerie (3)
    • 27.06.2014
    • Tisk

    Jasná páka vyráží na klubové turné po České republice a Slovensku. Na patnáct štací veze první oficiální studiové album Černá deska, které vyšlo letos v březnu.

    Sdílejte článek:

Turné odstartuje 18. září v Kulturním domě v Čelákovicích a skončí v Praze v Paláci Akropolis, kde Jasná páka včele s Michalem Ambrožem, Petrem Vášou a Davidem Kollerem odehraje dvojkoncert.

„Na turné vyrážíme po roce a půl a plánujeme si to opravdu užít. Dokonce bychom měli mít před turné i pár zkoušek, aby si to užili i fanoušci Jasné Páky,“ říká houslista a kytarista Radovan Jelínek.

Rušno kolem kapely je ovšem už teď.

Nabízí totiž vůbec první oficiální klip za víc než třicet let historie skupiny. Vznikl k aktuálnímu singlu „Konec nočních toulek“, který na hudbu Radovana Jelínka a slova Karla Halouna na motivy Lorda Byrona nazpíval David Koller.

Autorem černobílého snímku je Dominik Miškovský, který natočil klipy i pro Kollerband, Lucii nebo Monkey Business.

„Klip Jasné páky ´Konec nočních toulek´ je barvitá podívaná o zádrhelu velké lásky pod vlivem měsíčního úplňku a macerovaného pelyňku,“ říká Dominik Miškovský.

Ale zpět k turné, na které Jasná páka vyrazí v sestavě Michal Ambrož, David Koller, Vladimír Zatloukal, Petr Váša, Radovan Jelínek, Marek Minárik, Magdalena Krištofeková a Pája Táboříková.

Kromě čtrnácti českých měst šňůra zahrnuje také Bratislavu.

V České republice se Jasná páka s repertoárem z velmi dobře hodnocené Černé desky objeví například v Ostravě, Havlíčkově Brodě, Zlíně, Olomouci, Brně, Jablonci, Ústí nad Labem nebo Českých Budějovicích.

Poslední dva pražské koncerty se uskuteční 9. listopadu.

„V minulosti jsme hrávali dvojkoncerty na Chmelnici. Rádi bychom si tuto tradici zopakovali a taky chceme, aby rodiče mohli vzít s sebou děti na koncert. Takové ´klidné´ nedělní odpoledne s Jasnou PákouAkropoli,“ dodává Michal Ambrož.

K reinkarnaci Jasné páky došlo před šesti lety před zahájením provozu pražského multikulturního centra Meet Factory.

Tehdy se po dvou desetiletích sešli na jednom pódiu David KollerMichalem Ambrožem.

Letos v březnu se z této radosti zrodilo i nové album Černá deska, respektive 2CD složené z nových písní a ze záznamu z loňských koncertů, nazvaných Strará vlna s novým obsahem.

Jasná páka patřila v letech 1981 až 1984 mezi nejzajímavější rockové skupiny u nás.

Za totality se šířily pouze neoficiální nahrávky, následkem takzvaného Trojanova seznamu zakázaných kapel a článku „Nová vlna se starým obsahem“ v komunistickém časopise Tribuna se skupina ocitla na černé listině.

Celostátní zákaz hraní, odstoupení zřizovatele a následné napětí v kapele pomalu vedly k jejímu konci.

www.jasnapaka.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.