Ostrava ožije už před Colours, festival zveřejnil program

  • Ostrava ožije už před Colours, festival zveřejnil program Fotogalerie (4)
    • 26.06.2014
    • Tisk

    Pořadatelé Colours of Ostrava připravili ve spolupráci spolu s řadou partnerů a sponzorů také velmi pestrý doprovodný program pro dny před festivalem i na dobu jeho průběhu.

    Sdílejte článek:

Zahrnuje Festival v ulicích s koncerty, divadly, workshopy či programem pro děti zdarma, Gastro festival s moravskoslezskými specialitami, rozsáhlý sportovní areál Barvy v pohybu s tradičními i netradičními sporty, cyklostezky po Moravskoslezském kraji, plavení po Ostravici i hudební showcase konferenci Czech Music Crossroads nejen pro domácí i zahraniční odborníky, ale i širokou veřejnost…

„Pracovně celému barevnému týdnu oživujícímu centrum Ostravy říkáme Colours Week. Naší snahou je, aby návštěvníci zdaleka i blízka přijeli do Ostravy na celý týden,” říká ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová.

Poté, co se v pondělí 14. července otevře celotýdenní kemp na Slezskoostravském hradě, v úterý začne několik velkých akcí najednou:

Už tradiční Festival v ulicích, který letos nově proběhne ne během, ale v úterý a ve středu před Colours of Ostrava, nabídne zdarma v centru Ostravy špičkové domácí i zahraniční hudebníky, desítky jamujících muzikantů, pouliční divadla, bubeníky, tanečníky, výtvarníky, básníky, živý jukebox, hudební uličku, festivalový průvod, workshopy, program pro děti nebo venkovní tělocvičnu.

Vystoupí například Vašo Patejdl a Ewa FarnRozhlasovým Big Bandem Gustava Broma, Ondřej Brzobohatý, Adam Mišík, Michal Hrůza, Pipes and Pints, soubor nového cirkusu Cirk La Putyka, japonský loutkář Nori Sawa i španělský pouliční performer Joan Catala a spousta dalších.

"Věříme, že díky posunutí před Colours of Ostrava budou mít lidé možnost navštívit oba festivaly, pořádně si je užít,“ říká ředitelka Festivalu v ulicích Petra Hradilová.

Vše bude probíhat ve Foru Nová Karolina, v prostorách Trojhalí a na volných plochách mezi těmito budovami.

"Návštěvníci budou mít opět možnost vyzkoušet si ArcelorMittal Tanec pro život. Za předvedený taneční výkon získají body, které převedeme na peníze a ty věnujeme třem konkrétním projektům neziskovek z našeho kraje,“ říká Tapas Rajderkar, generální ředitel ArcelorMittal Ostrava, která je partnerem obou festivalů.

Druhou akcí, která proběhne v úterý a středu v jedné z hal Trojhalí a volně se s Festivalem v ulicích bude prolínat, je gastro festival Jak šmakuje Moravskoslezsko, který každoročně připravuje pro příznivce dobrého jídla a pití Moravskoslezský kraj.

Návštěvníci ochutnají krajové speciality, poznají původní recepty, uvidí ukázky vaření – tím vším bude provázet známý kuchař a gurmán Ivan Vodochodský.

Proběhne také vyhlášení veřejné kulinářské soutěže o nejlepší regionální recept z Moravskoslezského kraje, představení regionálních potravin a partnerských restaurací, v nichž je možné ochutnat pravý moravskoslezský pokrm.

"Cílem celé akce je ukázat náš kraj jako region s výbornou a stylovou místní kuchyní. Ostatně kdo by si nechtěl sem tam dát pravou babičkovskou omáčku ze švestek, pravou škvarkovou pomazánku s domácím chlebíkem či jinou dobrotu. Pokud mají lidé zájem, mohou poslat soutěžní recept do naší soutěže ještě do 30. června 2014, a pak budou moci ochutnat třeba právě svůj recept na našem gastrofestivalu,” podotýká náměstek hejtmana pro cestovní ruch Ing. Ivan Strachoň.

V prostoru mezi Forem Nová Karolina a Trojhalím se v úterý rozběhne další akce, která potrvá dokonce celý týden.

Pod názvem Barvy v pohybu tam vyrostou za podpory Statutárního města Ostravy v rámci projektu Evropské město sportu sportoviště s bohatou nabídkou pohybových aktivit, workshopů, turnajů či profesionálních sportovních show.

"K dispozici bude snad vše, na co jen sportsmani mohou vzpomenout,” říká Petra Hradilová.

Například plážový volejbal, zorb fotbal, badminton, pétanque, bungee trampolíny, bludiště. Vyzkoušet si ovšem bude možné i hry, které se dosud v České republice nezabydlely.

Třeba disc golf, holandský billiard, americký cornhole nebo švédský kubb. Stavět se bude nejvyšší věž, nejdelší dráha či nejhezčí obrazec, k dispozici budou deskové hry.

Vystoupí například taneční a akrobatická seskupení Roots company, Dancepoint, Aerobic studio a Goodfeel TRIBE s držitelem světového rekordu ve skoku na jedné ruce ve stojce.

"Těšit se můžete na ukázky a workshopy parkouru, free runningu, breakdance, tae-bo, port de bras, pilates či létající jógu Ay Fly,“ doplňuje Petra Hradilová.

Během celého týdne od 15. do 20. července budou pro cyklisty připraveny cyklotrasy za krásami ostravského regionu i Beskyd.

Pro pohodlí cyklistů České dráhy posílí kapacitu vagónů s možností přepravy kol z Ostravy do Beskyd.

Cyklotrasy zavedou zájemce k významným symbolům kraje: k soše boha Radegasta na Radhošti, pod Lysou horu nebo do nošovického pivovaru.

V pivovaru na návštěvníky, kteří se prokážou vstupenkou z festivalu Colours of Ostrava, čekají speciální prohlídky s překvapením.

Kromě toho je v celém regionu zapojeno také 50 hospod do festivalové promo akce, ve které bude možné získat za vypitá piva Radegast nebo nealko piva Birell festivalový klobouk.

Zažít Ostravu jinak – z hladiny řeky – budou moci účastníci Duhového plavení. Kánoe a rafty budou vyjíždět od 15. do 20. července mezi devátou a osmnáctou hodinou od hradní lávky na Černé louce. K dispozici budou dvě trasy – k Nové radnici a do Koblova. Ve spolupráci s Colours of Ostrava pořádá vodácký klub Kaskády.

Ve středu 16. července prostory Gongu a klubůCooltour a Marley obsadí první ročník showcasového festivalu a konference Czech Music Crossroads, který nabídne večerní showcasové koncerty předních českých kapel a hudebníků, dopolední prezentace a diskuse o historii a současnosti české a východoevropské hudby, setkání s předními zahraničními publicisty, pořadateli nebo agenty.

www.colours.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.