"Dětský mejdan" Kašpárkohraní už tuto neděli na Letné

  • "Dětský mejdan" Kašpárkohraní už tuto neděli na Letné
    • 12.06.2014
    • Tisk

    Šestý ročník největšího rodinného festivalu pro děti Kašpárkohraní otevře pomyslné brány v pražských Letenských sadech už tuto neděli 15. června v pravé poledne.

    Sdílejte článek:

Na letošním „dětském mejdanu“ se poprvé představí kapela Mandrage a třeba zpěvák Ben Cristovao vystoupí s dětským gospelovým sborem.

Kapela Sto zvířat zahraje v rytmech ska, reggae a swingu skladby z jejího alba pro děti nazvaného Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách.

Organizátoři Kašpárkohraní letos pořádají také věcnou sbírku pro spolek rodičů předčasně narozených dětí Nedoklubko, na místě budou vybírat oblečení do velikosti 56 a látkové pleny.

Novinkou v programu je i grafitti exhibice v režii Vladimira 518 a Epose 257.

Vstup na festival, který v neděli nabídne rodičům s dětmi program až do 19 hodin, je zdarma.

Divadelní program nabídne trio klaunů Squadra sua s pouliční hasičskou groteskou, pouliční divadlo Vlkoryb v režii loutkového mistra Nori Sawa, loutkové divadlo Kaká, tradiční i moderní pohádky v podání Damúzy a Divadla Mimos, areálem festivalu projde pro Kašpárkohraní charakteristický průvod obřích loutek.

Jako každý rok i letos si budou moci děti vyzkoušet různé sporty a pohybové aktivity, například fotbal s AC Sparta Praha nebo FK Dukla Praha, box v ringu, veslování na trenažéru, desetiboj, softball, lukostřelbu či bouldering a mnoho dalších sportů včetně tzv. bezkontaktních, jako je tchoukball, kin-ball, speedminton nebo lacros.

Chybět nebude oblíbená bublinová show Václava Strassera, klání v kuličkách ani stolní tenis se zrakově postiženými.

Festival Kašpárkohraní, určený všem dětem, letos spolupracuje se spolkem Nedoklubko, který sdružuje rodiče předčasně narozených dětí, jichž každoročně přibývá.

Nedoklubko propojuje svět rodičů v těžké životní situaci s odborníky a informuje veřejnost o problémech spojených s předčasnými porody.

Na problematiku „dětí do dlaně“ upozorní organizátoři výstavou fotografií „Dítě nedonošené nerovná se postižené“. Ta zachycuje malé bojovníky od prvních chvil na světě, kdy váží třeba jen pět set gramů, až po současnost, kdy díky špičkové péči zdravotnického personálu a lásce rodičů vyrostly v děti, které se nijak neliší od donošených vrstevníků.

Přestože počet předčasně narozených dětí během posledních let stoupá, díky vysoké úrovni péče procento těžkých postižení klesá. I u nejrizikovější skupiny nedonošených novorozenců je dnes vysoká šance na přežití a normální vývoj. Drtivá většina těchto dětí, i ty s nejmenší hmotností, dnes přežije bez celoživotního handicapu," říká primář pediatrického oddělení porodnice v Podolí Zbyněk Straňák.

Festival Kašpárkohraní společně s Nedoklubkem vyhlašuje pro letošní ročník věcnou sbírku pro nedonošené děti, které jsou i v těchto dnech často na několik týdnů umístěné na pěti pražských neonatologických centrech v porodnicích v Podolí, Motole, Krči, na Bulovce a U Apolináře.

Přímo na místo konání festivalu je možné do stánku Nedoklubka přinést bavlněné oblečení velikosti 32 až 56 (overálky, body, dupačky apod.) a látkové pleny.

V rámci Kašpárkohraní probíhá každoročně také naučný program.

Letos budou děti moci prověřit znalosti v kvízech a soutěžích s vojenskou tématikou pod vedením Ministerstva obrany, naučí se základy první pomoci pod dohledem lékařů z Ústřední vojenské nemocnice nebo Českého červeného kříže, nebo si prohlédnou vojenskou sanitku.

Soutěže pro děti si připraví také dobrovolní hasiči z pražského Suchdola a Nebušic.

Festival se bude konat za každého počasí.

www.kasparkohrani.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.