United Islands promění Prahu v jeden hudební ostrov

  • United Islands promění Prahu v jeden hudební ostrov Fotogalerie (16)
    • 11.06.2014
    • Tisk

    Přípravy letošnío ročníku mezinárodního hudebního festivalu United Islands of Prague provázely snaha o návrat na ostrovy v centru i úspěch sbírky na hlavní scény v Kinského zahradě prostřednictvím Hithit.

    Sdílejte článek:

Festival už příští týden od čtvrtka do neděle, 19. až 21. června, uvede na 8 scénách a v 12 pražských klubech přes 150 koncertů kapel, které do Prahy dorazí z 23 různých světových destinací.

Kromě hlavních scén v Kinského zahradě a oficiální afterparty s DJ Shadow, na které jsou vstupenky k dostání v Ticketstream a budou k dispozici i na místě, zůstávají koncerty na ostrovech, v parcích a klubech i letos přístupné zdarma.

Hlavními hvězdami United Islands of Prague 2014 budou zpěvačka Ella Eyre, electro-tango projekt Bajofondo z Argentiny, kytarový objev Childhood, nebo blues-beatbox duo Heymoonshaker.

Vystoupí také Nnewyorčané Hazmat Modine, rakouský „Jamie Cullum v sukni“ Susana Sawoff, legendární DJ Shadow, holandská indie formace When We Are Wild, české objevy Voila!, Nylon Jail a také kultovní Ohm Square.

Vedle dalších koncertů je připravený i rozmanitý doprovodný program pro děti a dospělé.

Levý břeh Vltavy zůstane po dobu open air koncertů uzavřený pro dopravu.

Křižovatka Újezd se změní v pěší zónu, která propojí scény na ostrovech i Petříně s hlavními scénami v Kinského zahradě.

Návštěvníci budou ale moct přijet až do samotného centra dění i tramvají na speciálně zřízenou zastávku s názvem „Festivalová“.

Otevření a hudební křest Kinského zahrady se uskuteční v pátek 20. června od 14:30 pod taktovkou oblíbených Republic of Two.

Pořadatelé navíc nově svolávají příznivce festivalu na sobotní dopoledne 21. června do Kinského zahrady a na Kampu, kde se odehraje happening – takzvaný velký letní ostrovní brunch.

„Jsme rádi, že se s jedenáctým ročníkem vracíme do centra. Vážíme si možnosti nabídnout návštěvníkům jeden festivalový prostor, který propojí pro dopravu uzavřená zóna kolem křižovatky Újezd. Věříme návštěvníkům festivalu, že se budou chovat ohleduplně a uvědomují si společně s námi, že festival pořádáme uprostřed města, kde také bydlí lidé. Zároveň skutečně děkujeme všem, kterých se festival jakkoliv dotýká za trpělivost a shovívavost. Je to jednou do roka a my všem garantujeme hladký průběh. I proto po 22. hodině nočního klidu zveme po všechny tři dny festivalu největší příznivce na koncerty do klubů,“ vzkazuje jeden z organizátorů festivalu Martin Voňka.

Festival má za sebou deset ročníků.

Od samého začátku oživuje veřejná místa v pražském centru, vltavské ostrovy i přilehlé lokality.

„V souvislosti s propojením multižánrové kultury s městským a společenským životem i turistickým ruchem Prahy, vnímám United Islands jako skutečně mimořádně nosný projekt. Stal se v podstatě jednou z nejvýznamnějších hudebních akcí, která má navíc schopnost během hlavní sezóny na sebe vázat domácí i zahraniční návštěvníky, což je pro město jasným přínosem. Rovněž oceňuji, že organizátoři jsou nejenom dobrými dramaturgy schopnými pracovat s širokým spektrem různých hudebních stylů, ale ke zvýšení atraktivnosti svého projektu uvažují o nových podnětech i čistě sami za sebe, jak o tom třeba letos svědčí úspěšně realizovaná myšlenka crowdfundingu. Po deseti úspěšných ročnících lze festival United Islands považovat za spolehlivou tradici, a pokud bychom ji neměli podporovat, cítil bych to jako naše selhání,“ vysvětluje důvody pro zapojení úřadu hlavního města náměstek primátora Václav Novotný.

Hrát se letos bude na Střeleckém ostrově, Kampě, Žofíně, Petříně a v Kinského zahradě.

V režimu pěší zóny, která všechna místa s programem propojí, budou ulice Újezd (od křižovatky na Náměstí Kinských až po Hellichovu), Vítězná a Most Legií až k Národnímu divadlu.

Pěší zóna znamená, že vjezd budou mít auta s povolením festivalu United Islands a rezidenti oblasti Malé strany a Prahy 5 v blízkosti uzavírky.

Na sobotu 21. června připravili pořadatelé pro návštěvníky festivalu speciální piknik. Proběhne od jedenácti hodin v Kinského zahradě a na Kampě. Podávat se bude jak klasická snídaně s míchanými vajíčky, párky nebo vývar, taj u nebz ori vegetaruýby. V dopoledních hodinách v sobotu poběží už i doprovodný program, takže dospělí i děti budou mít o zábavu postaráno.

11. ročník mezinárodního hudebního festivalu United Islands of Prague představí přes 150 interpretů.

Pátek 20. června odstartuje hlavní open air část – začátek programu je od 14 hodin v pátek a od 11 hodin v sobotu, přičemž po hlavním programu pokračuje festival v 7 pražských klubech až do ranních hodin.

Hrát se bude na 8 scénách.

Festival je opět žánrově rozmanitý, takže program ocení i posluchači indie, elektroniky, rocku, jazzu, hiphopu, urban music a dalších minoritních stylů.

Kompletní program najdete tady.

Hlavní program se uskuteční v Kinského zahradě, která je letos poprvé zpoplatněna, permanentky na oba dva dny se prodávají v předprodejní síti Ticketstream za 250 korun.

www.unitedislands.cz

 

Podobní interpreti

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.