Bubeník Scorpions přiznal dlouholetou závislost na alkoholu

  • Bubeník Scorpions přiznal dlouholetou závislost na alkoholu Fotogalerie (3)
    • 05.06.2014
    • Tisk

    James Kottak, americký bubeník legendární německé rockové kapely Scorpions, letos na jaře strávil měsíc ve vězení ve Spojených arabských emirátech. Teď se k incidentu, za který byl potrestán, poprvé vyjádřil.

    Sdílejte článek:

V oficiálním prohlášení bubeník Scorpions píše, že ho léta trvající závislost na alkoholu 3. dubna letošního roku dohnala v průběhu letu z ruského Jekaterinburgu přes Dubai do Bahrainu.

Během pětihodinové cesty prý vypil pět nebo šest lahví vína.

„Na letišti v Dubaji jsem se obrátil na zástupce aerolinek, abych se informoval o mém letu. Řekl mi, že jsem na špatném místě a já jsem zareagoval: ´WTF?!´ On pak zavolal policii, které řekl, že jsem byl pod vlivem (což jsem skutečně byl) a že jsem udělal obscénní gesta,“ uvádí James Kottak.

Jeden z policistů prý poznal, že jde o bubeníka Scorpions.

Když ho požádali o občanku, Kottak jim místo ní ukázal tetování „Rock & Roll Forever“, které má na zádech.

„Policii se to ale evidentně nezdálo moc vtipné, takže jsem byl uznán vinným z ´nedovoleného pití alkoholu´, za což mi vyměřili měsíc vězení a pokutu 2 tisíce dirhamů (300 dolarů). Obvinili mě taky z urážky islámu a muslimů použitím obscénního gestu, ale v tomto bodě mě neuznali vinným.“

Po návratu do Spojených států amerických, což bylo 6. května, se bubeník Scorpions okamžitě obrátil na Boba Forresta, specialistu na závislosti, který pomáhá celebritám s odvykacími kůrami. Je i tváří televizní reality show Celebrity Rehab, která se na toto téma zaměřuje.

„S Bobem se teď pravidelně scházím. Navedl mě na organizaci MusiCares, která krom jiných aktivit pomáhá muzikantům se zlepšováním mentálního zdraví a s problémy se závislostmi,“ prozradil Kottak.

Dále dodal, že chodí na skupinové terapie a dělá všechno pro to, aby se alkoholismu jednou pro vždy zbavil: „Tento incident mě přiměl uvědomit si, že je nejvyšší čas definitivně přestat s pitím, abych se mohl stát nejlepším otcem, hudebníkem i kamarádem, jakým můžu být.“

Na nedávných koncertech Scorpions v Německu zaskočil švédský bubeník Johan Franzon.

Kvůli celému incidentu v Dubaji nemohl Kottak s kapelou vystoupit na Grand Prix Formule 1 v Bahrajnu.


Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz