Audioslave - Cornell je venku

  • Audioslave - Cornell je venku Fotogalerie (11)
    • 01.03.2007
    • Tisk

    Není to dlouho, co zpěvák „supermuzikantské“ formace Audioslave oznámil svůj odchod. To jistě mnoho z vás zaznamenalo. Chris Cornell tehdy svedl důvod svého konce v kapele na „neřešitelné osobní konflikty“. Nikdo z nás však bohužel asi nikdy vědět nebude, co se dělo v zákulisí náhlého a zásadního zvratu v kapele, od které bylo tolik očekáváno a tak málo naplněno.

    Sdílejte článek:

Když Chris Cornell oznamoval konec působení v Audioslave, kapele, jejíž vznik se připisuje z velké části právě jemu, zdůvodnil vše jednou vyhýbavou větou: „Kvůli neřešitelným osobním konfliktům a hudebním rozdílům, které nás odlišují, opouštím navždy kapelu Audioslave. Přeji ostatním třem členům vše dobré v jejich budoucích počinech.“ Toto prohlášení vydal Cornell 17. 2. a také jej splnil. Kapela Cornellovo rozhodnutí ještě příliš nekomentovala a zatím se také stále neví, jestli budou Audioslave vůbec dál fungovat.

Nejnovější zprávy však ukázaly a potvrdily, že za veškerými spory většinou nebývá nic jiného než peníze. New York Post zveřejnil, že Cornellův odchod nezpůsobily tolik hudební rozdíly, jako to, že byl „nespokojen s finanční dohodou s kapelou.“ Cornellovi vadilo, že přestože píše všechny písně, má stejný podíl na multi-miliónových vydavatelských právech jako zbytek kapely. Vidíte, i bohatí mají problémy a starosti s penězi.

Audioslave se dali dohromady v roce 2000 a jejich složení představovala jen samá zvučná jména. Chris Cornell – zpěvák, svůj úspěšný hudební původ datuje do dob, kdy slovo grunge ještě NĚCO znamenalo. Je to totiž bývalý frontman, zpěvák a kytarista slavných Soundgarden, kteří se rozpadli v roce 1997.

Zbytek kapely je malinko z jiného, ale téměř stejně slavného soudku. Tom Morello (kytara), Tim Commenford (basa) a Brad Wilk (bicí) jsou až na zpěváka bývalí Rage Agains The machine (vlevo).

Audioslave se dali dohromady nedlouho poté, co se rizpadli Rage Agains The Machine (RATM). Paradoxní je, že k tomu došlo při docela podobné situaci, jaká nastala nyní. Byl to totiž bývalý zpěvák RATM Zack de la Rocha, kdo zbylé tři muzikanty opustil, stejně tak jako to nyní udělal Cornell. Zvláštní.

Audioslave, kapela, která více méně začínala jako projekt, se chytla neuvěřitelným způsobem a za sedm let svého působení stačila vydat tři plnohodnotná alba, z nichž bylo bezesporu nejúspěšnější hned to první – Audioslave. Poslední dobou však zájem o kapelu klesl a z třetího alba Revelations se prodalo „pouhých“ 409 tisíc kopií. Ve srovnání s debutem, kterého se prodalo 3,1 miliónu kopií, je to opravdu o něco míň. Že by se hrdí muzikanti začali stydět a nechali toho tímto „galantním“ způsobem? Kdo ví.

Tak tedy možná končí další legenda, které bohužel nebylo dopřáno dost času a možná ani dost úsilí, aby přerostla legendy, ze kterých vznikla. Plány Chrise Cornella nejsou, kromě jeho pomalu přicházejícího druhého solo alba, zatím příliš známé. Zato trojice z Rage Against již pracuje na budoucnosti své bývalé kapely. Morello, Commenford a Wilk zakopali válečnou sekerou mezi sebou a zpěvákem de la Rochou a pustili se do „znovu sjednocení.“ K tomu má dojít v dubnu na Coachella Valley Music and Arts festivalu, kde RATM opět zahrají na svou revolucionářskou, anti-politickou notu. Co se ale s Rage Against bude dít dál po tomto koncertu, to nikdo neví.

web: www.audioslave.com, www.ratm.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.