Příznivci festivalu United Islands vybrali 1,7 milionu korun!

  • Příznivci festivalu United Islands vybrali 1,7 milionu korun!
    • 30.05.2014
    • Tisk

    Kinského zahrada se poprvé otevře hudbě, přesněji řečeno festivalu United Islands. Fanoušci této hudební přehlídky totiž organizátorům prostřednictvím crowdfundingového portálu Hithit.cz poslali přes 1 milion 700 tisíc korun.

    Sdílejte článek:

To je o sto tisíc víc, než potřebovali na realizaci hlavního pódia v krásném prostoru pod Petřínem.

Projekt United Islands na Hithit.cz skončil ve středu v noci.

Zároveň tím padl rekord v českém prostředí hromadného financování neboli crowdfundingu.

Kinského zahradě tak vystoupí skvělá britská zpěvačka Ella Eyre, argentinští Bajofondo, Britové Childfood a řada dalších vynikajících zahraničních i domácích kapel, například Ohm Square.

Na začátku projektu Ostrovů před 45 dny v získání 1,6 milionu korun věřil asi málokdo kromě organizátorů a provozovatelů portálu Hithit.cz. Tak vysokou sumu se dosud v České republice podobnou cestou získat nepodařilo.

David Gaydečka a Martin Voňka ale tvrdě pracovali na propagaci, zapojili do ní řadu známých osobností, investovali čas a energii do přesvědčování fanoušků a vyplatilo se.

Sto procent měli na Hithit.cz už den a půl před koncem projektu. Přispělo jim 3300 lidí.

„Je to skvělý pocit, když se něco povede. Věřím, že ho máme my i všichni podporovatelé naší sbírky, kterým moc děkujem. Podílet se na něčem, co nezůstane pouze snem, ale promění se to v realitu, je pecka. Celková vybraná suma bude známá až za pár dní, až přijdou poslední platby. Věříme, že budeme ještě o kus úspěšnější, než bylo naše původní očekávání. Vše, co jsme slíbili, zrealizujeme. Máte se na co těšit. A jedna důležitá věc, co bych chtěl říci. Těm, co se snaží také o svůj projekt a věří mu, přeji, aby se jim stejně jako nám podařilo přesvědčit své okolí o smysluplnosti, potřebnosti jejich záměru,“ říká promotér festivalu United Islands David Gaydečka.

Dosud nikdo z tvůrců projektů v historii Hithit.cz neměl tak propracovanou a důkladně připravenou strategii.

Pořadatelé Ostrovů připravili nejen zvláštní webovou stránku, oslovovali fanoušky z rádií a v tisku, ale realizovali také velmi viditelnou outdoorovou kampaň a vsadili na virální videa, kvůli kterým neváhali skočit do studené květnové Vltavy.

„Věříme, že United Islands budou inspirací pro další organizátory festivalů. Sami jsme jich několik pořádali a stále organizujeme kulturní akce, a víme, jak těžké je získat sponzorské peníze. Crowdfunding je pro ně nový finanční kanál, kterým fanoušky vtáhnou do organizace festivalu a zároveň jim můžou předprodat třeba vstupenky,“ říká za Hithit.cz jeden ze spolumajitelů Pavel Eichler.

Festival United Islands se uskuteční v Praze od 19. do 21. června nejen v Kinského zahradě, ale i na Střeleckém ostrově, na Kampě, Žofíně, na Petříně, v klubech Roxy, MeetFactory, Rock Cafe, Lávka, Jazzdock, La Loca, Palác Akropolis a dalších.

Dodejme, že portál Hithit.cz od listopadu 2012 úspěsně zafinancoval 115 projektů v souhrnné výši přes 10 milionů korun.

www.unitedislands.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze