Zpěvák Richard Müller připravuje Hlasy 2

  • Zpěvák Richard Müller připravuje Hlasy 2 Fotogalerie (9)
    • 29.05.2014
    • Tisk

    Přestože počet ocenění, jež má na kontě, by mu směle dovoloval koketovat s myšlenkou na umělecký odpočinek, Richard Müller neusíná na vavřínech.

    Sdílejte článek:

Ba právě naopak. Legendárnímu zpěvákovi se povedlo zopakovat úspěch loňského dvojkoncertu v rámci turné HLASY, když mu ve stoje aplaudoval do posledního místa zaplněný velký sál Lucerny, a vyprodal další z pražských koncertů.

Tentokrát jeho vystoupení, na které si jako speciálního hosta přizval Dana Bártu, odměnili bouřlivým potleskem návštěvníci pražského klubu Retro Music Hall.

Pro ty, kdo si koncerty nechali ujít, má Richard Müller dobrou zprávu…

Na podzim se do České republiky vrátí a pro velký zájem připravuje turné HLASY 2.

Ukázku z projektu HLASY 2 představil před pár dny v X Factoru.

Během finále pěvecké soutěže se předvedl v nejlepší formě a se skupinou Fragile zazpíval hit „Kníže Rohan“, který spolu s dalšími více či méně známými písněmi zazní ve zcela nových a unikátních vokálních úpravách bez použití jediného nástroje během velkolepého podzimního turné po čtyřech desítkách českých a slovenských měst.

Richard Müller je jedním z největších talentů česko-slovenské hudební scény.

Respekt kritiků a oblibu veřejnost mu zajistil nejen nezaměnitelný hlasový projev, ale také jeho tvorba a kreativní přístup k hudbě.

A právě za neutuchající snahu překvapovat posluchače stále novými nápady byl zpěvák, skladatel a komplexní hudebník osmnáctkrát oceněn v hudební anketě Aurel, čtyřikrát v anketě Grand Prix radio, dvanáctkrát se umístil mezi nejlepšími zpěváky v anketě Slávik, z toho třikrát na příčce nejvyšší jako Zlatý Slávik.

V roce 2013 získal prestižní ocenění Krištálové křídlo za projekt HLASY, kterým nadchl posluchače obou kdysi sjednocených zemí.

Stejnojmenné album s „a capella“ úpravami zpěvákových písní, jež nahrál se skupinou Fragile, se navíc stalo několikanásobně platinovým a slovenský Zvaz autorov a interpretov (ZAI) ho vyhlásil albem roku.

Ze všech těchto důvodů se rozhodl na největší hudební projekt, který nemá v česko-slovenské historii obdoby, navázat HLASY 2.

„Mám velkou radost z toho, že mám tak početnou fanouškovskou základnu v Česku i na Slovensku. Koncerty jsou v obou zemích spontánní a ohlasy na ně velmi pozitivní. Přestože jsem Slovák a tím i zůstanu, těším se na české publikum stejně jako na to slovenské. A protože mi pánové Hapka, Horáček a Tásler napsali i pěkné české texty, bude na mých koncertech slyšet i čeština,“ říká s úsměvem Richard Müller.

V rámci turné HLASY 2, které odstartuje 29. září 2014 v Trenčíně, byly zatím zveřejněny termíny sedmnácti slovenských koncertů, česká část turné začne 30. října v Brně, bude pokračovat 1. listopadu v pražském Divadle Hybernia a v průběhu listopadu v Plzni, Děčíně, České Lípě, Ústí nad Labem, Kladně, Hradci Králové a dalších městech.

„Celé loňské turné provázely nadšené reakce, většina koncertů byla beznadějně vyprodána a i tak se lístky nedostaly zdaleka na všechny. HLASY 2 jsou proto další příležitostí vidět nás v tomto jedinečném spojení, které si velmi užíváme. Na nové turné připravujeme nový program, aby se i fanoušci, kteří navštívili naše loňské koncerty a chystají se znovu, měli na co těšit. Už několik měsíců sestavujeme výběr dalších Richardových hitů, aranžujeme a nahráváme nové CD,“ prozrazuje kapelník Fragile Braňo Kostka.

www.muller.sk

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze