Lamb přivezou novou desku do Prahy, Brna i Bratislavy

  • Lamb přivezou novou desku do Prahy, Brna i Bratislavy Fotogalerie (12)
    • 28.05.2014
    • Tisk

    Tři roky po vydání pátého alba nazvaného příznačně „Five“, které kritici hodnotili vesměs pozitivně, se Lamb vrací s šestým „Backspace Unwind“ a vyrážejí na evropské turné.

    Sdílejte článek:

V rámci této šňůry vystoupí 2. prosince v pražském Lucerna Music Baru, 3. prosince v brněnském klubu Fléda a 4. prosince v MMC v Bratislavě.

V každém vztahu je rozdíl tou dynamickou silou, která spouští kouzelné věci. V hudebním partnerství je často důležitou třecí plochou, při které létají jiskry nové tvorby, ale pokud tření příliš zesílí, je pravděpodobné, že vše skončí v oblacích kouře.

Lou Rhodes a Andy Barlow rozumí rozdílům víc, než kdokoliv jiný. Jsou první, kteří připouští diametrálně odlišnou estetiku – oddanost Lou písničkám a Andyho posedlost vším, co je elektronické a rytmické, a jeho nezájem o vokály.

Tenhle rozdíl pomohl vytvořit jeden z milníků dance music poloviny devadesátých let.

V roce 1996 vládl drum'n'bass a právě tehdy vyšlo debutové album dvojice Lamb a obohatilo tento žánr o jemné dávky jazzu, klasiky, blues, techna a hip hopu.

Album bylo intenzivní, značně osobní a velmi emocionální. Dalo světu singly „Cottonwool“ a „Gorecki“ a dokázalo, že drum'n'bass má na víc, než jen roztančit nohy, najednou dokázal pořádně rozbušit srdce.

V roce 1999 následovala deska Fear Of Fours s komplexně navrstvenými breakbeaty, pulsujícími rytmy, hladivými smyčci a zneklidňující elektronickou ambiencí.

Hlas Lou vám utkvěl v mysli navždy a dokonalá jinakost vyvrcholila ve skladbě „Alien“, ve které Andy nasamploval srdeční tep prvního, v té době ještě nenarozeného syna Lou.

V roce 2001 vyšla deska What Sound a smetla ze stolu veškeré pochybnosti o „náročném třetím albu“.

Andy a Lou zní uvolněně a zároveň jako by byli posíleni novou energií. Lamb se poprvé rozhodli přizvat na nahrávání alba nejen koproducenta (Guy Sigsworth ve dvou skladbách), ale i celou řadu hostů.

Další album Between Darkness and Wonder vyšlo v roce 2003. Byl to sound Lamb, kteří si osahávali divokou, temnou jiskru.

V tom všem bolavém hledání duše se ale objevily zvláštní klid a solidarita. Souboje jemného vokálu a elektroniky byly pryč.

Andy se z tanečního parketu pomalu přesunul do oceánu emocí, které s Lou vytváří.

Andělské orchestrace a harmonie přispěly ke snové náladě desky a geniální samply pomohly vytvořit nadčasovou nahrávku, která se vám dostane pod kůži.

V roce 2004 se dvojice rozhodla udělat si pauzu na sólové projekty.

Lou v té době vydala tři sólová alba, včetně na Mercury Music Prize navrženého Beloved One. Všechna ukázala posluchačům ořezanou, akustickou a emotivní polohu zpěvačky.

Andy nějakou dobu jezdil po světě a pak se věnoval remixování, produkování a spolupráci s jinými umělci. Pod názvem LOWB vydal první sólové album Leap And The Net Will Appear.

Po pěti letech odloučení, v roce 2009, dvojice Lamb reformovala a vystoupila několika festivalech.

Do ledna 2010 odehrála 33 koncertů v 29 zemích.

Bylo to skvělé a jiskra opět přeskočila. Lamb začali skládat nové věci, nahrávat je a v roce 2011 vydali desku s názvem Five.

Po roce koncertování s Lamb se v roce 2013 Andy vrátil do studia, kde produkoval nové album Davida Graye a debutové album nováčků The Ramona Flowers.

Lou natočila čtvrtou sólovou desku a vydala první knihu pro děti The Phlunk i její pokračování The Phlunk's Worldwide Symphony.

Začátkem letošního roku se Lamb odebrali do nahrávacího studia a momentálně dokončují šesté album Backspace Unwind, které je už teď možné předobjednat na stránkách kapely.

Je na co se těšit…

Vstupenky za 690 korun plus poplatky na pražský koncert jdou ode dneška k dispozici v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal nebo na webu musicbar.cz. Na pokladně LMB bez poplatku.

www.dsmacku.com


Podobní interpreti

 
Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.