Před Colours proběhne konference Czech Music Crossroads

  • Před Colours proběhne konference Czech Music Crossroads Fotogalerie (4)
    • 28.05.2014
    • Tisk

    Showcasové koncerty českých kapel a hudebníků Beaty Bocek, Bezobratři, Clarinet Factory, Čankišou, DVA, Jitky Šuranské, Kittchen, Milokraje, Nylon Jail, Vertiga a Vložte Kočku, prezentace a diskuse o historii a současnosti české a východoevropské hudby, setkání s předními zahraničními publicisty, pořadateli nebo agenty a v neposlední řadě možnost zažít atmosféru industriálních Dolních Vítkovic i centra města Ostravy…

    Sdílejte článek:

…to všechno nabídne první ročník showcasového festivalu a konference Czech Music Crossroads, který proběhne 16. července v moravskoslezské metropoli – den před festivalem Colours of Ostrava, který je zároveň pořadatelem konference.

Dopolední diskuse i večerní koncerty jsou určené nejen zahraničním a domácím odborníkům, za nízké vstupné budou otevřené také široké veřejnosti.

„Cílem Czech Music Crossroads je především prezentace kvalitní a přesahové domácí hudby na scéně rocku, avantgardy, jazzu, folku a world music před zahraničními odborníky. A tím pomoci její následné širší propagaci a vývozu,“ říká ředitelka festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová.

Další člen přípravného týmu, publicista Petr Dorůžka, doplňuje: „Za prvním ročníkem Czech Music Crossroads stojí myšlenka představit světovým odborníkům Česko jako křižovatku hudebních stylů.“

Účast už přislíbila řada významných hostů ze zahraničí.

„Důvěra a zájem vystupujících nás velmi těší. Proto jsme se maximálně snažili, aby jejich prezentace proběhla na nejvyšší úrovni a určitě všichni společně najdeme možnosti, jak kapelám usnadnit výjezd do zahraničí,“ dodává kolega Jiří Moravčík.

Do Ostravy tak přijedou například belgický hudební publicista, booking agent a umělecký ředitel neziskové organizace Muziekpublique Peter Van Rompaey, respektovaný britský hudební publicista a textař Ivy Bittové Ken Hunt, americká novinářka, producentka, výtvarnice, filmařka, bývalá hudební ředitelka televizní stanice TV Link Michal Shapiro, polský promotér Mateusz Dobrowolski, kanadský překladatel Škovreckého, Hrabala a vydavatel The Plastic People of the Universe, kdysi vyhoštěný z husákovského Československa, Paul Wilson, programová ředitelka festivalu Sziget Fruzsina Szép, polská programová ředitelka festivalu Ethno Port Poznaň Bożena Szota, brazilský hudebník, skladatel, producent Benjamim Taubkin, polská novinářka, booking agentka a programová ředitelka festivalů The Cross-Culture Warsaw Festival a Ethno Jazz Festival Marta Dobosz, zkušený britský producent na poli world music, zakládající ředitel veletrhu WOMEX Ben Mandelson, ředitelka Helsinki Festivalu Minna Huuskonen, jeden z nejvýznamnějších italských hudebních novinářů Valerio Corzani, jeden z nejvšestran­nějších anglických hudebních kritiků Andrew Cronshaw, ředitelka finského Global Music Centre Jaana-Maria Jukkara, ředitel londýnské agentury Serious David Jones, kamerunský producent, booking agent a zakladatel a ředitel Africa Musics Market Luc Yatchokeu nebo francouzská organizační ředitelka a dramaturgyně festivalu Musiques Métisses d'Angoulême Véronique Appel a další.

Dopolední prezentace a diskuse se zaměří například na to, jaké je postavení české a moravské hudby v Evropě, dále na představení stylů východoevropské hudby, diskusi o současné středoevropské rockové, jazzové a alternativní hudbě nebo na vztah české alternativní scény a současných událostí na Ukrajině.

Účastníci konference se budou moci zapojit i do panelové diskuse na téma, co může nabídnout východní Evropa té západní nebo jak se hudebníkům daří v současných těžkých časech.

Mezi prezentujícími se představí publicisté Petr Dorůžka, Jiří Plocek, Aleš Opekar, vydavatel Petr Ostrouchov, hudebník Josef Ostřanský, Dagmar Ostřanská a dokumentarista Keith Jones.

Kapely a hudebníky pro půlhodinové showcasové koncerty v sousedních klubech Cooltour a Marley nedaleko centra Ostravy vybrali za přispění mnoha dalších hudebních publicistů znalci současné české scény Petr Dorůžka, Aleš Opekar, Jiří Plocek, Zlata Holušová, Michal Pařízek, Antonín Kocábek a Jiří Moravčík.

Maratón vystoupení začne v 17 hodin a skončí v 1 hodinu v noci.

Akce Czech Music Crossroads je otevřená široké veřejnosti.

Na dopolední konferenci je možné se zaregistrovat na webových stránkách akce, poplatek 50 korun zahrnuje veškeré materiály, CD sampler kapel vybraných pro showcase letošních Crossroads a občerstvení.

Konferenčním jazykem je angličtina.

Registrace studentů a vysokoškolských pedagogů je zdarma.

Na celý večer se všemi showcasovými koncerty stojí vstup 100 korun, vstupenky bude možné zakoupit na místě před začátkem.

Přesný program i další informace najdou zájemci na webových stránkách.

Czech Music Crossroads pořádá festival Colours of Ostrava s finanční podporou Ministerstva kultury, které akci podporuje v rámci výročního programu Rok české hudby, a ve spolupráci s městem Ostrava a Moravskoslezským krajem.

www.crossroads.colours.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze