Muzikanti z Lostprophets dali průchod emocím...

  • Muzikanti z Lostprophets dali průchod emocím... Fotogalerie (1)
    • 27.05.2014
    • Tisk

    Bývalí kytaristé kapely Lostprophets Mike Lewis a Lee Gaze prolomili mlčení a vypustili emoce, které cítí poté, co byl jejich zpěvák Ian Watkins odsouzen k 29 letům vězení za zneužívání dětí.

    Sdílejte článek:

Uvedli, že jsou naštvaní, protože jim Watkins v době, kdy se poprvé objevila obvinění, lhal. Jsou zděšení tím, co provedl jeho obětem, rodinám a přátelům, mají zlomená srdce, protože nikdy nebudou moci být hrdí na úspěchy, kterých za patnáct let existence kapely dosáhli.

Ian Watkins si odpykává trest od konce loňského roku, kdy byl uznán vinným v několika případech sexuálního zneužívání dětí. Až do konce soudního líčení vinu popíral.

Lewis a Gaze teď o celé události takto otevřeně promluvili vůbec poprvé .

Lewis, který znal Watkinse od dětství, protože se poprvé potkali jako pětiletí kluci, řekl plátku Sunday Times: „Opravdu dlouho a hodně jsem o tom přemýšlel – už s ním nikdy nechci mluvit.“

„Cítím se opravdu velmi špatně kvůli jeho matce a celé rodině a stigmatu, jež ponesou. Ovšem nemám zájem se ho na to ptát. Nikdy.“

„Snažil jsem se číst odůvodnění soudce, ale nebyl jsem schopen ho dočíst. Je pro mě naprosto neuvěřitelné, že byl schopen takové věci dělat. Evidentně je dělal, ale nechápu to,“ řekl dále Lewis.

Členové Lostprophets už dříve přiznali, že vztah s frontmanem se zhoršoval ještě před tím, než se skandál provalil, protože se Watkins začal propadat do světa perverzit a drogových závislostí.

Gaze uvedl, že začínal mít o zpěváka, kterého popsal jako „zbabělce“ v průběhu soudních přelíčení, strach: „Pro člověka z rockové kapely s takovými obviněními bude tento typ vězení, který ho čeká, opravdu hrozný. Opravdu mě to znepokojovalo. Postupně jsem k němu ale začal cítit odpor.“

Ani on už nechce nikdy s Watkinsem komunikovat: „Nemyslím si, že bych získal odpovědi, které bych chtěl. A ani nevím, co by mi ty odpovědi daly.“

Watkins prý vynaložil obrovské úsilí na to, aby kolegy z kapely přesvědčil, že obvinění proti němu jsou vykonstruovaná a že mají být jen jakousi pomstou vůči jeho osobě.

Zbývající členové Lostprophets – klávesista Jamie Oliver, baskytarista Stuart Richardson a bubeník Luke Johnson – pracují na novém projektu se zpěvákem formace Thursday Geoffem Ricklym.

Policie v současnosti vyšetřuje podezření, že se o Watkinsově kriminální činnosti mohlo vědět už dřív, ale díky statusu celebrity bylo obtížné ho chytit.

Kytarista Lewis se také vyjádřil k patnáctileté historii kapely: „15 let na něčem pracujete a všechno, co jste za tu dobu dokázali, je v okamžiku pryč. Na nic z toho, co jste vytvořili, čeho jste dosáhli, nemůžete být hrdí.“


Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.