Legendární Phil Collins se po letech vrátil na pódium

  • Legendární Phil Collins se po letech vrátil na pódium Fotogalerie (4)
    • 27.05.2014
    • Tisk

    Legendární Phil Collins se konečně vrátil na pódium. Slavný zpěvák a bubeník zazpíval dvě klasické hitovky v doprovodu studentů hudby na výroční akci Miami Country Day School.

    Sdílejte článek:

Konkrétně zazněla píseň „In The Air Tonight“ z dob, kdy už Phil Collins zažíval úspěchy na sólové dráze, a také mega hit „Land of Confusion“ od Genesis.

Účastníci akce byli příchodem tak velké hvězdy na pódium pozitivně šokováni.

Hvězdný, přesto vždy skromný Phil Collins, uklidnil hlučící dav uvolněným: „Jak se máte?“.

Následně poděkoval za pozvání a dokonce přiznal, že přestože vystupuje celý život, byl před tímto koncertem poněkud nervózní.

Takhle si možná Collinsovi fanoušci jeho návrat na pódia nepředstavovali, ale fakt, že ikonický umělec po letech vystoupil naživo, je jistě pozitivní zprávou.

Poslední album Testify vydal už před dvanácti lety, tedy v roce 2002.

Poslední vystoupení na velkém koncertě absolvoval v roce 2010, kdy se objevil na akci na podporu alba Going Back, které nabídlo předělávky.

V roce 2012 řekl Phil Collins magazínu Rolling Stone: „Tuto část mého života jsem tak nějak odložil stranou, protože jsem cítil, že si mohu dovolit nedělat nic.“

„A mám malé děti, takže necítím potřebu vystupovat a soutěžit… Už nemůžu být tím, kým jsem býval. Nemůžu hrát tak, jak jsem hrával. Nechci dělat věci jen tak napůl,“ vysvětlil Collins.

V posledním roce nicméně Phil Collins naznačuje, že by mohl změnit názor a z hudebního důchodu se ještě vrátit.

Například koncem loňského roku překvapil fanoušky, když v Německu při propagaci muzikálu Tarzan prohlásil: „Začal jsem přemýšlet o práci na novém materiálu.“

„Možná bych mohl odehrát i pár koncertů, dokonce i s Genesis. Všechno je možné. Mohli bychom vyjet na turné v Austrálii a jižní Americe. Ještě jsme tam totiž nikdy nebyli.“

Letos v lednu dokonce řekl jednomu floridskému reportérovi, že začal skládat hudbu se zpěvačkou Adele.

„Právě jsem začal pracovat s Adele. Moc jsem toho o ní nevěděl… Žiju v jeskyni, ale ona toho strašně moc dokázala. Má úžasný hlas. Hodně se mi líbí i to, co dělá,“ uvedl Phil Collins.

Zatím vůbec není jasné, jestli materiál, o němž Collins mluvil, má být pro nějaký jeho projekt nebo se např. objeví na příští desce zpěvačky Adele.


Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.